Piłkarze Stomilu Olsztyn cieszą się z awansu do kolejnej rundy, fot. Artur Szczepański

1/4 finału MPJM: Stomil gra dalej!

21.06.12 12:58   mmks   0

Juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn wygrali w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału mistrzostw Polski z Koroną Kielce 4:1 (1:1) i awansowali do półfinału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu GKS Bełchatów - Mazur Karczew.

Od początku spotkanie stało na wyrównanym poziomie. W 10. minucie Karol Żwir został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem zamienił Arkadiusz Mroczkowski. Goście po stracie gola nie załamali się i piętnaście minut później doprowadzili do wyrównania. Poważny błąd popełnił Wiktor Abramczyk, który wykorzystał Kamil Kobryń i z pięciu metrów strzałem głową pokonał Krystiana Burzyńskiego. Od tego momentu gra się zaostrzyła, a boisko w 32. minucie gry z powodu kontuzji musiał opuścić Dawid Szymonowicz.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 62. minucie Bartosz Bartkowski dograł piłkę z rzutu rożnego w pole karne, fatalny błąd popełnił bramkarz kielczan Norbert Matuszak, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Stomil trzeciego gola w tym spotkaniu zdobył na dziesięć minut przed końcem meczu. Michał Wiśniewski dośrodkował w pole karne, a Patryk Nowak strzałem plecami pokonał golkipera Korony. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Mateusza Musińskiego, który z bliskiej odległości strzelił czwartego gola dla Stomilu.

Stomil: 82. Krystian Burzyński - 18. Wiktor Abramczyk (80, 15. Damian Skrodzki), 5. Adrian Żukiewicz, 20. Jakub Górski, 3. Wojciech Dziemidowicz - 2. Karol Żwir (71, 8. Artur Siemaszko), 10. Arkadiusz Mroczkowski, 4. Bartosz Bartkowski (66, 17. Mateusz Sienikowski), 19. Dawid Szymonowicz (32, 9. Patryk Nowak; 75, 7. Mateusz Musiński), 11. Piotr Wypniewski (56, 11. Michał Wiśniewski) - 6. Patryk Kun.

1/4 finału
Stomil Olsztyn 4:1 (1:1) Korona Kielce (w pierwszym meczu 3:2).
Arkadiusz Mroczkowski 10 (k), Norbert Matuszak 62 (s), Patryk Nowak 70, Mateusz Musiński 80 - Kamil Kobryń 25
Zawisza Bydgoszcz 7:1 Gwarek Zabrze (w pierwszym meczu 1:1).
Bramki dla Zawiszy: Tomasz Stachewicz (trzy), Jakub Łukowski, Dawid Tomczak, Mateusz Kunecki, Adam Wadziński
Lechia Gdańsk 4:3 (2:0) Wisła Puławy (w pierwszym meczu 7:0).
Sebastian Sypniewski 8, Kacper Łazaj 25, Maciej Bancer 54, Maciej Skibowski 67 - Mateusz Łakomy 45 (k), 47, Damian Czarnecki 69
UKP Zielona Góra 2:4 (1:0, 1:3, 1:4) pd. k. 5:4 Wisła Kraków (w pierwszym meczu 3:1).
Mikołaj Ulanicki 40, Dawin Kwaśny 110 - Mateusz Mlostek 45, Tomasz Zając 77, Bartosz Sarga 80, Jakub Mordec 95
Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0) Stal Mielec (w pierwszym meczu 0:1).
Przemysław Czaczkowski 2, Emil Gajko 70, Emil Łupiński 76 - Grzegorz Płatek 66
Lech Poznań 5:0 (2:0) Pomologia Prószków (w pierwszym meczu 2:3).
Dawid Kownacki 23, 36, Damian Roszczyk 58, 80, Remigiusz Spychała 78 (k)
Zagłębie Lubin 4:4 Salos Szczecin (w pierwszym meczu 3:2).
Bramki dla Zagłębia: Jarosław Kubicki 11, Damian Kowalczyk 16, 72, Karol Hodowany 62
Mazur Karczew 1:0 (1:0) GKS Bełchatów (w pierwszym meczu 1:2).