Relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

12 lutego 2014 r.
godz. 15:30

Arka Gdynia 0:0 Stomil Olsztyn
0:0
Bramki Arka Gdynia: 13. Michał Szromnik (46, 24. Jakub Miszczuk) - 16. Adrian Budka (75, 8. Jakub Bach), 4. Przemysław Szur, 3. Krzysztof Sobieraj, 28. Piotr Tomasik (75, 6. Maciej Dampc) - 17. Konrad Kupczyk (46, 21. Robert Sulewski), 19. Michał Rzuchowski (67, 11. Mateusz Skrzypczak), 33. Tomasz Jarzębowski (46, 15. Radosław Pruchnik), 10. Maciej Koziara (64, 9. Maciej Wardziński), 25. Paweł Wojowski (46, 20. Marcin Radzewicz) - 14. Mateusz Szwoch.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46, 25. Michał Leszczyński) - 18. Janusz Bucholc (61, 19. Adrian Korzeniewski), 87. Arkadiusz Czarnecki (70, 16. Damian Skrodzki), 23. Arkadiusz Koprucki (46, 3. Rafał Remisz), 15. Arkadiusz Mroczkowski (46, 27. Marcin Warcholak) - 10. Piotr Darmochwał (46, 55. Grzegorz Lech), 7. Paweł Głowacki (61, 13. Patryk Gondek), 4. Michał Trzeciakiewicz (46, 14. Piotr Łysiak), 21. Łukasz Jegliński (70, 2. Rafał Śledź), 8. Piotr Głowacki (46, 95. Patryk Kun) - 9. Tomasz Bzdęga (46, 77. Paweł Łukasik).

Stomil Olsztyn w kolejnym sparingu bezbramkowo zremisował z Arką Gdynia. Olsztyńscy piłkarze byli wyraźnie lepsi, szkoda, że nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji.

Najlepszą sytuację w spotkaniu zmarnował w 81. minucie Paweł Łukasik, który w sytuacji sam na sam z Jakubem Miszczukiem nie potrafił skierować piłki do siatki. W tej akcji starał się jeszcze dobijać Rafał Śledź, jednak został zablokowany przez Krzysztofa Sobieraja. Wcześniej swoje okazje mieli m.in. Tomasz Bzdęga, Łukasz Jegliński, Patryk Kun, Paweł Głowacki, Patryk Gondek, ale również ich nie wykorzystali. Ponadto tuż obok bramki uderzali Grzegorz Lech i Adrian Korzeniewski.

Stomil co prawda zdobył gola w 50. minucie, jednak sędzia uznał, że Łukasz Jegliński w tej sytuacji znajdował się na pozycji spalonej.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 19:03:18

90' Koniec meczu.
88' Do końca dwie minuty... spotkanie najpewniej zakończy się niesprawiedliwym remisem.
86' Waleczny z przodu jest 15-letni Śledź, nie dostaje jednak dokładnych podań od swoich kolegów.
81' JAK ON TEGO NIE STRZELIŁ?! Łukasik miał przed sobą tylko bramkarza Arki, strzelił jednak tak fatalnie, że ten zdołał odbić piłkę, doszedł do niej Śledź, jednak jego strzał zablokował Sobieraj.
71' Leszczyński pewnie złapie futbolówkę po strzale Skrzypczaka.
70' Ostatnie zmiany w drużynie Stomilu - na boisku Rafał Śledź i Damian Skrodzki, zeszli Jegliński i Czarnecki.
66' Warcholak dogrywa w pole karne, Łukasik źle trafia w piłkę, dochodzi do niej Lech, zagrywa do Korzeniowskiego, którego strzał zostaje zablokowany.
64' Swoją sytuację miał Gondek, niestety zamiast w piłkę trafił w... Miszczuka. Bramkarz Arki potrzebuje pomocy.
61' Gondek za Pawła Głowackiego, Korzeniewski za Bucholca.
61' Tym razem strzał Pawła Głowackiego broni Miszczuk.
59' Kun do Lecha, ten próbował strzelać, niecelnie.
56' Ależ akcja Stomilu! Jegliński podał prostopadle do Kuna, ten wpadł w pole karne, jednak strzelił tuż obok słupka. Szkoda, szkoda, szkoda...
53' Z wolnego bardzo niecelnie nad bramką Leszczyńskiego uderzał Rzuchowski.
50' Jegliński strzela gola, niestety był na pozycji spalonej.
46' Początek drugiej połowy, zaczyna Arka.
46' W Stomilu w przerwie nastąpi siedem zmian - na boisko wejdą Leszczyński, Kun, Łukasik, Łysiak, Lech, Remisz oraz Warcholak.
45' Koniec pierwszej połowy, do tej pory w Gdyni bez bramek.
45' Z około 30 metrów strzelał Kupczyk, ale Skiba nie miał problemów z interwencją.
44' Piotr Głowacki dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, głową strzelał Jegliński, ale bardzo dobrze broni Szromnik.
40' Stomil ma wyraźnie przewagę, będzie kolejny rzut rożny.
39' Aj! Jak oni tego nie strzelili. Piotr Głowacki dośrodkował z rzutu rożnego, Trzeciakiewicz przedłużył piłkę do Bzdęgi, a ten z dwóch metrów uderzył obok słupka, chyba jednak nasz napastnik nie spodziewał się tego podania. Nadal bez bramek w Gdyni.
37' Z rzutu rożnego dośrodkowywał Piotr Głowacki, piłkę poza "szesnastkę" wybija Koziara, dopada do niej Mroczkowski, ale strzela fatalnie.
23' Bucholc dobrze zablokował strzał z szesnastu metrów Tomasika.
23' Gra toczy się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie stwarza sobie sytuacji bramkowych.
10' Piłkę w polu karnym otrzymał Piotr Głowacki, jednak w dobrej sytuacji strzelił bardzo niecelnie.
3' Oj, ale było groźnie pod naszą bramką, jednak dobrze broni Skiba!
1' Zaczął Stomil.
Stomil już na boisku, czekamy na Arkę. Adam Łopatko prowadzi sobie pogawędkę z sędzią dzisiejszego meczu. Stomil w swoich tradycyjnych "biało-niebieskich" strojach.

W środę (12 lutego) piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają kolejny sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej I ligi. Tym razem podopieczni Adama Łopatki zagrają z Arką Gdynia.

- Cześć zawodników zagra po 60 minut, a inni po 45 minut. Zabieram na mecz 22 zawodników, w tym Damiana Skrodzkiego z rezerw oraz Rafała Śledzia z juniorów - mówi trener Adam Łopatko.

Z powodu drobnych urazów w sparingu nie zagrają na pewno Yasuhiro Katō, Dawid Mieczkowski oraz Dawid Kucharski.

Mecz odbędzie się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Początek o godzinie 15:30.