Relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

14 lipca 2012 r.
godz. 16:00

Arka Gdynia 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
61' Mateusz Szwoch Bramki Krzysztof Filipek 46'
ż Marcin Dettlaff kartki Paweł Baranowski ż
Bramki Arka Gdynia: Michał Szromnik - Julien Tadrowski, Bartosz Brodziński, Krzysztof Sobieraj, Marcin Radzewicz (46 Marcin Dettlaff) - Marcus Vinícius (46 Damian Krajanowski), Michał Rzuchowski (63 Miloš Radosavljević), Radosław Pruchnik (82 Paweł Czoska), Janusz Surdykowski (67 Marcus Vinícius), Piotr Tomasik - Charles Nwaogu (46 Mateusz Szwoch).
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46 Tomasz Ptak) - Janusz Bucholc (69 Paweł Głowacki), Paweł Baranowski (69 Andrzej Niewulis), Andrzej Niewulis (46 Rafał Remisz), Paweł Głowacki (46 Dominik Kun) - Tomasz Strzelec, Robert Tunkiewicz (46 Daniel Michałowski), Łukasz Jegliński (46 Michał Glanowski), Mindaugas Kalonas (46 Krzysztof Filipek), Michał Świderski (46 Krystian Michalak) - Szymon Kaźmierowski (46 Paweł Łukasik).
Szczegóły widzów: 150.

W ostatnim spotkaniu sparingowym przed meczem pucharowym z Kaszubią Kościerzyna piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali z Arką Gdynia 1:1 (0:0). Bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył Krzysztof Filipek.

Spotkanie toczyło się przy obfitych opadach deszczu, co skutecznie utrudniało piłkarzom grę. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dobrej sytuacji bramkowej. Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry Krzysztof Filipek podcinką pokonał Michała Szromnika. Arka do wyrównania doprowadziła w 61. minucie za sprawą Mateusza Szwocha, który płaskim strzałem przy słupku zza pola karnego pokonał Tomasza Ptaka. W dalszej fazie meczu swoich szans próbował jeszcze lewy pomocnik gdyńskiego klubu Piotr Tomasik, ale jego strzały były niecelne. Na cztery minuty przed końcem gry piłka uderzona przez Damiana Krajanowskiego trafiła w poprzeczkę.

mmks

Dwudziestu zawodników Stomilu Olsztyn pojechało na sparingowe spotkanie z Arką Gdynia, które odbędzie się 14 lipca (sobota) o godz. 16:00 na obiektach Stadionu Miejskiego w Gdyni.

W gronie sprawdzanych pojawiło się dwóch nowych piłkarzy - Mindaugas Kalonas oraz Krystian Michalak. W dalszym ciągu z drużyną przebywają Tomasz Ptak, Michał Glanowski, Andrzej Niewulis oraz Szymon Kaźmierowski.

Dla olsztynian będzie to piąte spotkanie sparingowe przed nowym sezonem - wcześniej wygrali z Lechem Rypin (3:1), zremisowali z Wigrami Suwałki (0:0) oraz ponieśli dwie porażki - z rezerwami Borussii Dortmund (0:4) oraz Jagiellonią Białystok (0:1).