Relacja z meczu Barkas Tolkmicko - Stomil II Olsztyn

Remis Stomilu II w Tolkmicku. Powinna być wygrana

godz. 16:00

ul. Szpitalna 4, 82-340 Tolkmicko
Barkas Tolkmicko 1:1 Stomil II Olsztyn
1:1
16' (k) Grzegorz Miller Bramki Andrzej Jaroń 17'
ż Grzegorz Miller kartki Rafał Remisz ż
Piotr Łysiak ż
Oskar Osika ż
Bramki Barkas Tolkmicko: 21. Paweł Rutkowski - 19. Karol Rutkowski (70, 9. Aleksander Peta), 7. Wojciech Pietrzkiewicz, 11. Łukasz Laskowski, 10. Łukasz Wolak, 14. Grzegorz Miller, 18. Patryk Wiliński, 8. Kacper Mostowiec, 17. Paweł Kowalski (66, 5. Rafał Gorgol), 20. Bartłomiej Osiak (6, 3. Maciej Rogowski), 6. Maciej Anuszek.
Stomil II Olsztyn: 88. Michał Leszczyński - 20. Oskar Osika, 16. Bartosz Szaraniec, 5. Rafał Remisz, 6. Łukasz Buder, 7. Tomasz Strzelec, 17. Arkadiusz Mroczkowski, 24. Andrzej Mański (65, 9. Wojciech Dubis), 14. Piotr Łysiak (75, 4. Mateusz Mikulak), 22. Ángel Segarra, 21. Andrzej Jaroń (80, 10. Marcin Adamski).
Szczegóły sędziował: Konrad Wasilewski (Elbląg).

Piłkarze Stomilu II Olsztyn zremisowali w ligowym spotkaniu z Barkasem Tolkmicko. Spotkanie powinni wygrać, ale w drugiej połowie zabrakło wykończenia pod bramką przeciwnika.

Przez pierwsze piętnaście minut Stomil II Olsztyn przeważał na boisku. Piłkarze z Olsztyna byli większość czasu przy piłce i skrzydłami próbowali tworzyć akcje bramkowe. I gdy bramka dla Stomilu wydawała się kwestią czasu to Barkas wyszedł z kontrą i wywalczył rzut karny. W polu karnym faulował Tomasz Strzelec. Jedenastkę pewnie wykonał Grzegorz Miller. Stomil bardzo szybko odpowiedział na akcję Barkasu. Wyrównującą bramkę strzelił Andrzej Jaroń.

W drugiej połowie od początku do ataku ruszył olsztyński Stomil. Oskrzydlające akcje były widowiskowe dla oka, ale niestety brakowało zawsze ostatniego dobrego podania w pole karne. Pod koniec meczu zakotłowało się pod olsztyńską bramką, ale dobrze bronił Michał Leszczyński. Remis to wynik sprawiedliwy w sobotnim meczu, ale piłkarze z Olsztyna mogą mieć niedosyt bo spotkanie można było wygrać.

- Mieliśmy dzisiaj przewagę na boisku. Graliśmy fajną piłkę. Szwankowało u nas ostatnie podanie i wykończenie akcji. Szkoda, bo mogliśmy wygrać mecz, ale oczywiście jesteśmy zadowoloni z jednego punktu zdobytego na ciężkim terenie. Ogólnie jestem także zadowolony z postawy zespołu na boisku. Kontrowaliśmy przebieg spotkania i graliśmy fajny futbol. Oby było więcej takich ciekawych widowisk na czwartoligowych boiskach - mówił po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn w sobotę zagrają ligowe spotkanie w Tolkmicku. Z pierwszego zespołu trener Michał Alancewicz będzie miał do dyspozycji sześciu piłkarzy.

Zbigniew Kaczmarek na wyjazd do Tolkmicka wyznaczył: Michała Leszczyńskiego, Rafała Remisza, Bartosza Szarańca, Piotra Łysiaka, Angelo Segarrę oraz Tomasza Strzelca.

Piłkarze Michała Alancewicza jadą wywalczyć kolejne ligowe punkty, które pozwolą spokojnie utrzymać się w czwartej lidze. W ostatnim meczu Stomil II wygrał 2:0 ze Zniczem Biała Piska.