Relacja z meczu GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn

Stomil przegrał w Bełchatowie, a wcale nie musiał

2013/2014 - IV liga (26. kolejka) Bełchatów - 23 kwietnia 2014 r.
godz. 17:00

GKS Bełchatów 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
83 ' Adrian Basta Bramki
ż Alexis Norambuena kartki
Bramki GKS Bełchatów: 1. Arkadiusz Malarz - 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 6. Szymon Sawala, 21. Alexis Norambuena - 16. Mateusz Mak (87, 8. Andreja Prokić), 4. Damian Szymański, 3. Grzegorz Baran, 7. Daniils Turkovs, 11. Łukasz Wroński (81, 19. Kamil Poźniak) - 10. Hristijan Kirovski (67, 26. Michał Renusz).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 87. Arkadiusz Czarnecki, 51. Marcin Warcholak (46, 15. Arkadiusz Mroczkowski) - 55. Grzegorz Lech, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał, 5. Yasuhiro Katō (78, 12. Michał Trzeciakiewicz) - 77. Paweł Łukasik (64, 8. Piotr Głowacki).
Szczegóły sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 1550.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w Bełchatowie z miejscowym GKS-em 0:1. Jedyna bramka spotkania padła w 83 minucie. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Adrian Basta.

Stomil przez większość spotkania dzielnie się bronił. Lider I ligi dopiero pod koniec drugiej połowy zdobył zwycięską bramkę. Marne to jednak pocieszenie dla piłkarzy i kibiców Stomilu Olsztyn. Cenny jeden punkt przez Stomil był bardzo blisko zdobycia, a jednak nie udało się. Podopieczni Adama Łopatki do Olsztyna wrócą z niczym.

Obydwie drużyny stworzyły sobie sytuacje po których bramki mogły paść wcześniej. Więcej miał ich zespół gospodarzy. Dla Stomilu najlepszą okazję zmarnował Paweł Łukasik, który z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Arkadiusza Malarza.

Cieszyć powinien wszystkich powrót do zdrowia Michała Trzeciakiewicza, który w 78. minucie pojawił się na boisku. Niestety ilość kontuzjowanych zawodników znowu jest taka sama. W pierwszej połowie urazu nabawił się Marcin Warcholak, którego na boisku zastąpił Arkadiusz Mroczkowski.

W niedzielę Stomil rozegra bardzo ważne dla siebie spotkanie. W Jaworznie zagramy z także broniącym się przed spadkiem GKS-em Tychy. Początek spotkania o godzinie 12:30. Relację na żywo przeprowadzi Orange Sport.

- Może w ogólnym rozrachunku zwycięstwo gospodarzy nie było zasłużone, ale mieliśmy swoje sytuacje i powinniśmy je wykorzystać. Mówię tutaj o sytuacji Pawła Łukasika. Gdyby tak się stało, nikt nie wie jak potoczyłoby się spotkanie. Nie dodaliśmy sobie do jakości po przeprowadzonych zmianach, a przeciwnik grał z coraz większym rozmachem. Jest nam bardzo przykro, bo nawet punkt byłby dla nas tutaj sporym sukcesem - powiedział na konferencji prasowej Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:18:59

90+3' Koniec meczu. Przegraliśmy 0:1.
83' GOOL! Gospodarze prowadzą 1:0.
63' Piotr Głowacki wchodzi za Pawła Łukasika.
46' Arkadiusz Mroczkowski wszedł za Marcina Warcholaka.
46' Początek drugiej połowy.
17' Alexis Norambuena ukarany żółtą kartką.
1' Zaczęli! DO BOJU OKS!
Po 45 minutach Stomil remisuje bezbramkowo w Bełchatowie.
Skład gospodarzy: 1. Arkadiusz Malarz - 17. Adrian Basta, 6. Szymon Sawala, 5. Paweł Baranowski, 21. Alexis Norambuena Ruz, 16. Mateusz Mak, 3. Grzegorz Baran (k.), 4. Damian Szymański, 11. Łukasz Wroński, 7. Daniils Turkovs, 10. Hristjan Kirovski.
Ławka rezerwowych Stomilu: 33. Dawid Mieczkowski - 23. Arkadiusz Koprucki, 15. Arkadiusz Mroczkowski, 7. Paweł Głowacki, 8. Piotr Głowacki, 95. Patryk Kun, 12. Michał Trzeciakiewicz.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 87. Arkadiusz Czarnecki, 51. Marcin Warcholak - 5. Yasuhiro Katō, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 10. Piotr Darmochwał, 77. Paweł Łukasik.
Witamy. Będziemy prezentować wam dzisiaj najciekawsze newsy z meczu GKS BEŁCHATÓW - STOMIL OLSZTYN!

Piłkarze Stomilu Olsztyn po wtorkowym rozruchu udali się w podróż do Bełchatowa. W środę podopieczni Adama Łopatko zagrają z liderem I ligi GKS-em Bełchatów.

Na mecz nie pojechał Tomasz Bzdęga, który pauzuje za żółte kartki. Z zespołem do Bełchatowa pojechał Michał Trzeciakiewicz, który cyt. oficjalną stronę "może pojawić się na boisku w meczu ligowym".

- Będziemy próbowali momentami grać odważnie, bo Bełchatów kłopociki ma jedynie wtedy, gdy ktoś na niego ruszy. Z kolei gdy my będziemy czekać na nich, to de facto będziemy czekać na wyrok. Wiemy, jak grają, wiemy, że na skrzydłach często angażują nawet dwóch obrońców jednocześnie, znamy też słabsze strony Pawła Baranowskiego, który grał przecież długo u nas. Obejrzeliśmy też ich domowy mecz z Termalicą, po którym jakiś pomysł na grę przeciwko GKS nam się ujawnił - mówi trener Stomilu Adam Łopatko.

Początek meczu w Bełchatowie o godzinie 17:00.