Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Budujemy kadrę zespołu, ale co dalej?

11.07.17 11:55   em   33  

Trener Tomasz Asensky powoli, na miarę możliwości klubu, buduje kadrę zespołu, która będzie walczyć o utrzymanie w I lidze. Nic więcej w kwestiach sportowych (nawet w przedostatniej kolejce) od tego zespołu nie można wymagać.

W ostatnich sezonach tak właśnie było, że trenerzy Stomilu Olsztyn na miarę możliwości budowali kadrę zespołu, starali się, korzystali ze swoich znajomości, aby zespół mógł skutecznie walczyć o utrzymanie w szeregach I ligi. Każdy trener pracuje na swoje nazwisko, na swoje CV, a i kto wie może i na jakąś premię za wykonanie zadania?

Nie będzie grał piłkarz X, to zagra piłkarz Y. Jakoś to zawsze będzie wyglądać...

No właśnie skąd się bierze to stwierdzenie jakoś?

Jakoś tak chyba wszyscy przywykliśmy w Olsztynie do tej mierności organizacyjnej. W tej kwestii bardzo mało się robi, żeby było lepiej. Prezes Mariusz Borkowski nie zmieni swojego zachowania. Przecież wiadomo, że nie rzuci swojej pracy, na rzecz pracy w klubie.

W biurze pracuje garstka osób, którzy wykonują może i dużo, bo jakoś to wszystko jest łatane, żeby w miarę wyglądało, ale i ma to tak trwać dłużej? Kiedy w klubie pojawi się dyrektor, który będzie zarządzał pracą biura i klubu? Kiedy w klubie będzie dyrektor sportowy odpowiedzialny za politykę transferową tego klubu, za obserwowanie młodych zawodników w regionie oraz za masę innych spraw z tym związanych? Kiedy ja się doczekam, że na obóz przygotowawczy z zespołem pojedzie klubowa telewizja? Kiedy w klubie zatrudnią przedstawicieli handlowych, którzy będą szukać sponsorów lub sprzedawać powierzchnie reklamowe na stadionie?

Jeżeli organizacyjnie klub nie będzie robił kroków do przodu, to skazany będzie cały czas na takie, a nie inne beznadziejne funkcjonowanie.

Bardzo mi przykro, że tak piszę, ale nie można zaklinać rzeczywistości.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, I liga


Komentarze

 1. 14.07.17 10:35 krzyżak

  Miasto, jako właściciel powinno mieć jakis pomysł na rozwój i przyszłość swojej spółki, jaką jest Stomil. Patrz przykład Wrocławia, Kielc, Szczecina. Niestety fakty temu przeczą. A przeciez niewielkim nakłądem sił i finansów można zaprowadzić porzadek w klubie, wprowadzić normalność. A potem z zyskiem sprzedać dobrze prosperujacy klub lub samemu czerpać z niego zyski. Tylko trzeba myślec o czyms więcej niż pensja.

 2. 13.07.17 09:58 Maks

  Ja jestem zawsze przeciwnikiem krytykowania piłkarzy i trenerów przed sezonem lub na początku niego (taka krytyka przynosi moim zdaniem odwrotny skutek), zamiast dopingować, to znajduje się tu wiele osób z debilnymi komentarzami, że " trener, do dupy" "on jest amatorem i w-f`istą", "skoro takiego trenera biorą to chcą spaść do 2 ligi", " ten skład to dno" i tak dalej, mógłbym takich komentarzy tu ze 100 wypisać - ale po co cytować coś co dla mnie jest gówno warte. Moim zdaniem prawdziwy kibic powinien wspierać drużynę, dodawać otuchy, motywować do ciężkiej pracy, a nie jechać jak po burym psie... Oni (piłkarze, sztab szkoleniowy) i tak mają przejebane - pensje, warunki do trenowania ( chociaż idzie to w dobrym kierunku), stadion de la gruz. Natomiast to że ktoś krytykuje organizację w klubie i właściciela który ma gdzieś Stomil, to akurat bardzo na miejscu i takie felietony z konstruktywną krytyką powinny pojawiać się nie tylko na tej stronie ale na wszystkich regionalnych, żeby w końcu niektórzy zrozumieli, że jak się tego bałaganu nie posprząta póki jeszcze czas to smród pozostanie na bardzo długie lata. Wyborcy zapominają / wybaczają politykom różne błędy, ale kibic nigdy nie zapomina...

 3. 12.07.17 21:24 Emilozo

  Jarosław - ja nie mam żadnego stanowiska w tym klubie i o żadne takie nie zabiegam. Wszystko co robię to czysta pasja + praca w mediach (Egit). Bardzo mi by jednak zależało, żeby do klubu trafiły osoby, które postawią ten klub na nogi. Żeby było takie przyzwolenie z miasta, ect. I nie chodzi mi też o to, żebyś mi pisał że jesteś wdzięczny, że prowadzę stronę, ect. Zastanawiam się po co napisałeś, żeby nie pisać o tym, że jest źle? Bo może miałeś większe przesłanie. Pozdro!

 4. 12.07.17 21:01 Jaroslaw

  Emilu, może mnie troszkę ponioslo z tą doniosłą krytyką , ale wiedz, że doceniam twoją pracę dla Stomilu, doceniam informacje jakie przekazujesz dla Nas kibiców, za te wszystkie zbiórki, za relacje z meczy itp. Bo to Co robisz od lat wielu lat w tym bagnie to naprawde wielki szacunek i bardzo to doceniamy, lecz każdy widzi i wie w jakich warunkach pracujesz. Może postarasz sie o większe stanowisko w tym klubie ? Dla Mnie jako osoba robiąca dla Stomilu tak wiele za tak niewiele powinna byc solidnie nagrodzona.

 5. 12.07.17 19:23 maniek86

  Gdyby miasto interesowało się klubem to już dawno byłby ogłoszony konkurs na dyrektora spółki OKS Stomil. Czy oni wogóle zdają sobie sprawę, że klub jest taką samą spółką jak OSiR, wodkan i inne? Do tamtych spółek jakoś potrafią zatrudnić osoby

 6. 12.07.17 18:29 czerkasow

  Baron - przynajmniej jeden robiący gównoburzę się ujawnił. Niestety Emil, Twój felieton to są pobożne życzenia ... Przynajmniej przy tym właścicielu ...

 7. 12.07.17 18:10 krzyżak

  Brawo Emilu. Każdy z Nas chciałby silnego Stomilu zarządzanego na normalnyych zasadach. Niestety na chwile obecna jest to niemożliwe. Wydaje mi się, że na obecna chwile jedyną szansą na normalność, jest przejęcie klubu (pakietu większościowego) przez Soccios. Niestety to nienastąpi dopóty, dopóki nie będzie odpowiednio duzo członków i wpłat. Stałych wpłat.

 8. 12.07.17 16:42 stomil 14/88

  Brawo Emilu. Jest wiele osób które ciągle krytykuje ale ten zjebany baron przebił wszystkich trzeba banować takich pajaców.

 9. 12.07.17 16:31 dzbs

  Jebać cię baronie na obsranym tronie

 10. 12.07.17 14:44 Emilozo

  Można się nie zgadzać z moją opinią, z moimi felietonami, można nie lubić Stomilu, ale jak się na niego sra, to nie na tej stronie. baron = ban.

 11. 12.07.17 14:43 barakuda

  No to ...wypier....laj lamusie.proste

 12. 12.07.17 14:37 baron

  do barakuda: Ja to sram na ten wasz smieszny stomil. Kibicem byłem ale nie mam zamiaru ,już od dawna, utożsamiać się z dziadostwem i amatorką.

 13. 12.07.17 14:34 baron

  Maniek 31 letnia nimoto i co z tego ? Co za tym poszło ? Co z tego wynika ?

 14. 12.07.17 12:57 edward acki

  Mam słabe znajomości w ratuszu chodz jedno gwarantuje Ci do wyborów na soltysa w 2018 klub będzie istniał żadna spółka miejska nie może przed upasc

 15. 12.07.17 12:00 maniek86

  @baron mam coś dla Ciebie: 10 sekund szukania http://m.budimex.pl/pl/o-budimex/aktualnosci/budimex-sponsorem-glownym-stomilu-olsztyn.html#

 16. 12.07.17 10:23 barakuda

  Baron dobra rada...organizuj akcje taczka skoro tak jestes twardy

 17. 12.07.17 10:04 baron

  Czy do was dociera, ze to jest żywy trup ? Cała ta ściema z Budimexem to tylko zagrywka polityczna pod konkretnego człowieka. Zastrzyk z Budimexu to był tzw. % wiadomo od czego ... Deal się skończy i Budimex się zwija. Na ich stronie nigdy nie było nawet wzmianki o sponsorowaniu klubu. Od momentu ogłoszenia ich jako głównego sponsora nie było ani jednej wypowiedzi na temat tej kwestii ze strony Budimexu. Ludzie przejrzyjcie na oczy. To jest z dużym prawdopodobieństwem ostatni sezon. Grzym wam ściemnia od kilku lat, że buduje stadion a on pisze do Ministerstwa pisma czy uda się zmodyfikować zasady przyznawania pieniędzy. Na waszym miejscu poszedłbym pod ratusz w 500 osób i wyciągnął go za fraki i wsadził na taczkę.

 18. 12.07.17 08:58 krzyżak

  Ludzie, co się z Wami dzieje??? Można jeszcze zrozumiec narzekających dyrka (żal, że pogoniono go z klubu odrywając od koryta) i edwarka (pracownik ratusza, więcej nic nie trzeba mówić) to jednak taki wypływ jadu od kibiców to już dziwne (chba, że to ratusz przeprowadza akcję skłucania kibiców). A Emil dobrze mówi, że tu potrzeba ludzi odpowiedzialnych za konkretne rzeczy. JEdna osoba nie może wszystkiego ogarniać. Prezes niech trzyma pieczę nad wszystkim i umowy podpisuje. A konkretne osoby niech robia swoje (szukanie sponsorów, inwestorów, nowych zawodników, etc.)

 19. 11.07.17 21:57 dzbs

  Ty jarek czemu nie jesteś na miesiecznicy tylko piszesz bzdury ????

 20. 11.07.17 21:04 adioks

  Gdyby nie Stomil.Olsztyn.pl nie wiedzielibyśmy już w ogóle co się dzieje w klubie.Dla kibiców nie mieszkających w Olsztynie to praktycznie jedyny kanał informacji.do tego pełen inicjatyw i ciekawych pomysłów.A jak komuś się nie podoba niech nie wchodzi i nie czyta.

 21. 11.07.17 21:01 Emilozo

  @Jarosław - jeszcze jedno "Jak tacyś mądrzy to zostańcie głównym prezesem klubu, bierzcie za to pieniądze i nikt nie będzie narzekał na brak zainteresowania". To ja o tym samym pisze. Właśnie niech klub zatrudni dyrektora/wiceprezesa (przykładem tutaj GKS Katowice), który będzie mógł pracować 8 godzin dziennie w klubie i zatrudniać. Ty sugerujesz mnie, a ja sugeruje osobę wykwalifikowaną, po studiach w tym kierunku. Prezes Mariusz Borkowski nadal przecież może być prezesem. Tutaj brak odpowiedniej ilości roboczogodzin jest problemem, a nie sama osoba prezesa.

 22. 11.07.17 20:56 Jabedaya

  No mili państwo jak się nie podoba 'Bez napinki' to nie ma przymusu czytać i się napinać :)

 23. 11.07.17 20:48 Emilozo

  Okej. Najlepiej siedzieć cicho i udawać, że jest dobrze... Pytania kierowane są WŁAŚCICIELA TEGO KLUBU. W klubie mają zostać stworzone takie warunki, żeby żaden z pracowników nie zwalniał się i nie uciekał. Przecież ja się nikomu nie dziwię, że coraz mniej jest osób, bo pracować w takich warunkach to masakra, ale na boga dlaczego oszukiwać rzeczywistość? ps. a co mało pomagam/pomagałem?

 24. 11.07.17 20:38 Jaroslaw

  Emil , po co robicie te całe komentarze Bez Napinki , komentarze po meczach. Zamiast psioczyk glupoty o meczu czy w felietonach, gdzie każdy wie co sie dzieje w klubie. Te komentarze BEZ NAPINKI są poprostu niepotrzebne, bo i tak piszecie ciągle o tym jak to jest niedobrze w klubie, narzekacie co felieton na brak stadionu, na brak bazy treningowej, na brak roznych reakcji prezesa, na brak funduszy z miasta, na brak zainteresowania klubu ze strony miasta, na słabą frekwencje w klubie. Moim zdaniem żalicie sie wiecznie jak to jest niedobrze. Pisać każdy może. Jak tacyś mądrzy to zostańcie głównym prezesem klubu, bierzcie za to pieniądze i nikt nie będzie narzekał na brak zainteresowania.

 25. 11.07.17 19:51 furstwalde

  Emil po co zadajesz pytanie kiedy w klubie będzie dyrektor taki czy inny, skoro sam doskonale wiesz, co jest głównym powodem dla, którego nikt nie chcę do Stomilu przyjść pracować. Jeżeli brakuje Ci w klubie pracowników, droga wolna - sam piszesz, że jest ich garstka, myślę, że każda para rąk do pracy się przyda.

 26. 11.07.17 19:44 furstwalde

  @ Kibic OKS Bartoszyce Czy Ty kolego myślisz, że przyszedł by prezes zapłacił zaległe pensje Tsubasie, zaproponował nowy kontrakt, a ten był by wniebowzięty, że kolejny sezon może dla nas grać. Powiedz jakie argumenty skłoniłby by go by tu został?, a potem ścinaj głowy. p.s I chyba najważniejsze musi być wola samego zawodnika.

 27. 11.07.17 17:35 Kibic OKS Bartoszyce

  Ja trochę z innej beczki. Ten kto pozwolił by Nishi odszedł z klubu powinien mieć zciętą głowę... przecież można było chłopakowi wypłacić zaległą pensję przedłużyć kontrakt i spróbować go sprzedać myślę że jakieś 250-300 tyś byśmy dostali za niego. Czy ktoś o tym myśli ?? przecież to czysty zysk...

 28. 11.07.17 16:28 rafitd

  Admini, proszę zbanujcie tego idiotę dyrektora analfabetę... Każdy będzie wdzięczny.

 29. 11.07.17 14:53 Dyrektor OKS 1945

  czerstwiakow zjedz kiełbasę bo gwiazdorzysz

 30. 11.07.17 14:09 czerkasow

  Defektor OKS1945 - wziąłeś wreszcie madopar przepisany ci przez psychiatrę?

 31. 11.07.17 14:01 Dyrektor OKS 1945

  zgadzam się z baranem chcemy ciekawszych spostrzeżeń a borowicz musi odejść bo spuści oks 1945 w niebyt

 32. 11.07.17 13:02 baron

  Nie wiem jaki jest cel pisania takich pseudo analiz ? Rzeczy oczywiste nie wymagają udowodnienia. Co ten " felieton" wniósł ?

 33. 11.07.17 12:40 edward acki

  Prezes nie mowa który boi się rozmawiać z kibicami i jego prawdomownosc źle świadczy o potencjalnym gospodarzu klubu,

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.