Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Bez napinki: Jest zima, to muszą być zawirowania

19.01.16 16:45   em   4  

Czym się różni zima 2015 od tej obecnej? Niczym. Stomil Olsztyn nadal nie ma strategicznego sponsora i kłopoty powracają jak bumerang.

Te problemy cały czas będą powracać, jeżeli w Olsztynie znowu ktoś nie będzie miał interesu i nie będzie chciał zbudować np. galerii. W tym momencie tylko konkretny zastrzyk gotówki postawi ten klub na nogi.

Skoro jednak takiego sponsora (inwestora) w tym momencie nie widać, to trzeba zrobić wszystko i w trybie oszczędnościowym uratować I ligę dla Olsztyna.

Wieczorna rozmowa w poniedziałek z kapitanem Stomilu Olsztyn Januszem Bucholcem podbudowała mnie. Dookoła cały czas się mówiło, że wszyscy będą hurtowo odchodzić, a tutaj wszystko wskazuje na to, że większość piłkarzy zostanie. Piszę większość, bo przyjezdnych pewnie nie uda się zatrzymać.

Jeszcze nie wiem jak konkretnie piłkarze będą poszukiwać sponsorów dla klubu, ale to może przynieść efekt, bo w końcu mali i średni przedsiębiorcy otrzymają konkretny komunikat, że mogą wspomóc olsztyńskich piłkarzy.

Jakby to się udało to powinien to być stały punkt prognozy finansowej klubu. Inne źródła finansowania?

Stomil Socios - tutaj każdy z nas będzie miał okazję się wykazać. Jednorazowa akcja, jak rok temu, nie ma już sensu. Potrzeba długofalowego działania. To wszystko przygotowuje grupa założycielska tej organizacji.

Na każdym meczu 100 procentowa frekwencja - 3000 kibiców na każdym meczu przy jupiterach. Nie stać nas na taką frekwencję? A jakby do tego jeszcze bilety kupowały osoby, które na meczu nie mogą być (praca, rodzinna impreza, czy emigracja) to może robić dodatkową wirtualną frekwencję. Takiego czegoś nie miał żaden inny klub.

Co rundę sprzedajemy utalentowanego piłkarza - teraz sprzedaliśmy Dawida Szymonowicza. W lato też powinno się kogoś wypromować, pytanie kogo? Dlatego w pierwszej jedenastce powinno ogrywać się więcej młodzieżowców, tym bardziej, że spadek nam nie grozi.

Fundacja - musi powstać przy klubie, będzie prowadziła grupy młodzieżowe i będzie mogła starać się o dotacje z miasta, czy urzędu marszałkowskiego. Niestety teraz takowa nie powstała.

Ktoś to jednak w klubie musiałby wszystko robić. Sam prezes nie wystarczy, a przecież nie ma w klubie dyrektora, już nie wspominam, że pracę zmieniła pani sekretarka.

Na miasto wiecznie nie ma co liczyć, tym bardziej, że wiemy jak jest podejście. To nie Kielce, tu Olsztyn.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki


Komentarze

 1. 20.01.16 13:08 Bunny

  zaspamilem profil fb dla naszego pana Pinokia linkiem o jego "obietnicach przed wyborczych" wiecie co? wszystko wykasowane po 2 min. xD

 2. 20.01.16 12:57 Tiger

  Ta wirtualna frekwencja emigrantów to ciekawy pomysł. Ciekawe ilu ludzi spoza regionu mogłoby stworzyć taki pakiet?

 3. 20.01.16 09:08 maniek86

  Z jednej strony nie dziwie się prezydentowi, że nie chce dawać kasy. Nie można być ciagłym utrzymankiem. Z drugiej strony miasto wymaga sponsora. Ale jak klub ma znaleźć sponsora jak miasto nie ma żadnej infrastruktury sportowej i poprzez takie decyzje jak w poniedziałek- daje w świat informacje "my tu nie chcemy Stomilu", ile lat ciągnie się budowa stadionu? Ile było konsultacji, konkursów itp itd.? Miasto chce sponsora dla klubu? Niech w końcu zacznie dawać coś od siebie bo na razie tylko wymagają. Jak oni wymagają- to Stomil też wymaga. Grzymek chce nas zniszczyć bo nie ma kasy na stadion. Na halę zaraz będą pieniądze zobaczycie..

 4. 19.01.16 17:43 Levyspor

  Trafiłeś w samo sedno !!! Niech każdy kupi karnet na rundę wiosenną, ja mimo, że nie mieszkam na stałe w OL to uczynię. Czekam na taryfikator Socios i chętnie odmówię sobie paru piw w miesiącu na rzecz wspierania OKS.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!