Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Jupitery stoją i mają się dobrze

02.06.15 21:20   em   11  

Zanim zabrałem się do pisania "Bez napinki", to zadzwoniłem do Kynia, żeby sprawdził z balkonu, czy jupitery stoją na swoim miejscu. Uff, stoją. To jest tak jak ze sprawdzaniem drzwi od mieszkania, czy aby są zamknięte.

W piątek z jupiterów cieszyłem się jak dziecko (taki przyśpieszony Dzień Dziecka). Już w czwartek byłem na olsztyńskim stadionie żeby śledzić od początku montaż masztów. Niestety mam coś takiego w sobie, że są ze mną zawsze jakieś problemy. I w czwartek dźwig zaniemógł i roboty było trzeba przełożyć na piątek. 

Postanowiłem, że w piątek przyjdę jak już będzie wszystko stało na swoim miejscu. Nie chciałem narażać firmy Budoprzem na dodatkowe koszta wynajmowania dźwigu. Co śmieszniejsze, dźwig przyjechał z Ostródy i były podejrzenia, że jest to sabotaż ze strony tego miasta, wszystko po to, żeby I liga dalej grała nad Jeziorem Drwęckim. 

Jupitery stoją i czekają na testy oświetlenia. Rozpoczną się wtedy jak na Piłsudskiego 69A trafi agregat prądotwórczy. Kowalscy z Pana Tadeusza mogą spać spokojnie, prądu na Pojezierzu nie powinno zabraknąć. Choć mogę sobie już wyobrazić te skargi mieszkańców, że prądu brak, a że za jasno jest po 19 na osiedlu, a i to, że much za dużo leci do światła. 

Choć moim zdaniem mieszkańcy okolicznych bloków są przyzwyczajeni do meczowych realiów, większe protesty by były na olsztyńskim Zatorzu. Tam sobie nie wyobrażałem nigdy stadionu. Jupitery to pierwszy krok, do powstania w Olsztynie obiektu z prawdziwego zdarzenia. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że tak się musi stać! Ktoś powie, że nowy stadion powinien powstać już dawno, jasna sprawa, ale lepiej późno niż wcale. 

Jeszcze w poprzednim roku mało wierzyłem w to, że nastanie taka chwila, że obejrzę mecz w Olsztynie przy sztucznym oświetleniu. Mama nadzieję, że taki mecz odbędzie się 15 lipca 2015 roku, a pierwszy gwizdek usłyszymy o 19:45. Piękna data prawda? Zaprośmy piłkarzy Polonii Bydgoszcz. Atmosfera piłkarskiego święta gwarantowana w stu procentach. O takim meczu zgodowym mówi się od dawna, teraz jest ku temu świetna okazja. Należy się nam to kibicom, bo ostatnio nie było nawet żadnej prezentacji... 

Mam nadzieję, że sobotnie spotkanie z Sandecją Nowy Sącz będzie ostatnim meczem w Ostródzie. Podkreślam to wszędzie, że do Ostródy nic nie mam, ale miejsce naszego Stomilu jest przy Piłsudskiego 69A. Mam też nadzieję, że ten mecz będzie ostatnim spotkaniem dla niektórych pracowników ochrony, która jest niereformowalna i nawet współpracowników klubu traktuje jak wrogów imprezy masowej. Ja tam nikomu utraty roboty nie życzę, ale warto zmienić podejście, bo jak życie pokazuje w innych miastach może być inaczej. Pełna kultura była w Chojnicach, a od kolegi Olka wiem, że w Płocku także było inne podejście. Można? Można. Trzeba tylko chcieć. 

Rezerwy wygrały z Mrągowią Mrągowo. W składzie głównie piłkarze, którzy nie utrzymali się w Centralnej Lidze Juniorów. Teraz mogą utrzymać dla Stomilu IV ligę i choć trochę się zrehabilitować. Powodzenia!

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, jupitery, I liga, Stomil II Olsztyn


Komentarze

 1. 05.06.15 21:24 Joe Black

  Emilozo zostaw sobie, moim zdaniem, na dobre piwo za grzebanie w fakturach a jak nie chcesz, to niedługo wracam do Polski to dobry browarek przywiozę ps. Szczegóły na PW ;)

 2. 05.06.15 20:38 Emilozo

  @Biała Armia - w poprzednim tygodniu ostatni tysiąc został wpłacony do kasy klubu z przeznaczeniem na opłaty faktur za rzeczy, które potrzebuje maser. W wolnej chwili (a mam mało czasu) uzupełnię faktury i oficjalnie zamkniemy akcję. Pozdro!

 3. 05.06.15 19:54 Biała Armia

  A ja troszkę z innej beczki. Chodzi mi o tą akcje co była prowadzona w zimę Na Pomoc Klubu.Cała już kwota została już przeznaczona na klub cczy coś jeszcze zostało i Szeryf Emil myśli na co tu wydać dla dobra klubu.?

 4. 05.06.15 18:51 Emilozo

  Ten sabotaż to żarcik :)

 5. 04.06.15 17:19 zjs

  Jupitery stoją. Będą oświetlały nędzę, bo w blasku świateł widać będzie lepiej. Zwycięża koncepcja modernizacji starego stadionu, zamiast nowej inwestycji? Jak to z tym jest?

 6. 04.06.15 09:48 Dworcowa

  Niestety pierwszy miesiąc nowego sezonu nadało grać będziemy w Ostródzie, więc na debiut przy sztucznym oświetleniu będziemy czekać dłużej niż zakładasz. Poza tym ze wszystkim zgoda, tylko jeszcze ten sabotaż, to nieco śmieszna i dziecinna teoria :)

 7. 03.06.15 09:25 Kot

  Już jakiś czas temu miał powiedzieć co dalej. Czy to taki problem wypowiedzieć dwa słowa? A jak sam nie chciał to mógł poprosić kurpia z żelem na włosach i makijażem na twarzy, on aż się rwie, żeby się publicznie skompromitowac. I Stomil przy okazji też.

 8. 03.06.15 07:15 RafalOKS

  Do manius. Pisalem z tydzien temu ze jest cos na rzeczy.. Spokojnie.. Prezes nie bedzie odrazu walil z mstu co i jak, widzisz co sie dzieje w ,, komentarzach '' ?. Wiec woli spokojnie i mu sie nie dziwie

 9. 02.06.15 22:31 Joe Black

  Mośki z ochrony chcieli żebym aparat fotograficzny zostawił w depozycie bo szef im powiedział, że nie wolno wnosić na imprezę masową :)

 10. 02.06.15 22:15 Emilozo

  Czy o wszystkim trzeba pisać szczegółowo w internecie? Jest temat i to poważny, oby się powiodło.

 11. 02.06.15 22:10 Maniuś

  Czyli rozumem że temat biznesowy nadal nieznany jak będzie w tym klubie.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!