Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Licencja dla Stomilu? Tak, ale trzeba spełnić pewne konkretne warunki!

06.06.17 14:18   em   40  

Stomil Olsztyn bez licencji na grę w I lidze. O tym głośno mówiło się w środowisku piłkarskim od dłuższego czasu. Niektórzy już zacierali rączki, że naszym kosztem awansują do I ligi lub w tej lidze się utrzymają. Spokojnie. Stomil nadal żyje i walczy o swoje. Teraz klub musi spełnić określone warunki. Bez wydziwiania, bez kombinowania, tylko konkretne i zdecydowane ruchy sprawią, że w nowym sezonie będziemy nadal grać w I lidze.

Spłacić przeterminowane zadłużenia. Jest to suma około 260 tysięcy złotych. Suma w każdej chwili może być mniejsza, bo zakładamy, że prezes klubu Mariusz Borkowski dokonuje przelewów na konta zainteresowanych osób. Istnieje także możliwość traktowania pewnych zobowiązań jako sprawy sporne, ale takie podejście jest mocno ryzykowane. PZPN może to oddalić, więc najlepiej jest wszystko spłacić i być na czysto jeżeli chodzi o przeterminowane zobowiązania (nie mylić z klubowym aktualnym długiem).

Sami przyznacie, że nie jest to jakaś kolosalna suma pieniędzy i klub podstawiony pod ścianą nie powinien kombinować tylko zrobić wszystko i spłacić kogo trzeba.

Stadion przy Al. Piłsudskiego 69A w obecnej formie nie spełnia wymogów licencyjnych. Żeby mieć w stu procentach pewność, że dostaniemy licencję, należy podpisać umowę na wynajem obiektu w Ostródzie. Zgłosić stadion, gdzie obecnie swoje spotkania rozgrywa trzecioligowy Sokół, a w międzyczasie dokonywać poprawek w Olsztynie. Nie są to jakieś wielkie sprawy, ale w kilka dni tego się nie zrobi, ale już w miesiąc jak najbardziej. Samo zapewnienie Ośrodka Sportu i Rekreacji o poprawkach na stadionie może nie wystarczyć. Najbezpieczniej jest więc zgłosić Ostródę i reanimować stadion w Olsztynie, żeby potem na nim rozgrywać spotkania w I lidze.

A co trzeba poprawić na stadionie Stomilu? W różnych miejscach trzeba poprawić oznakowanie, np. na furtkach na stadionie, które muszą być w innym kolorze niż pozostała część płotu. Trzeba dokonać zmian na stanowisku dowodzenia, tak żeby np. podczas meczu w pomieszczeniu mogło zmieścić się osiem osób, czy żeby można było zmieścić odpowiednią ilość urządzeń monitorujących.

Na stadionie Stomilu należy przygotować podjazdy dla osób niepełnosprawnych, tak żeby mogli oglądać mecz z trybuny numer dwa, a nie gdzieś z płyty boiska, obok tunelu.

Musi przed stadionem powstać stałe ogrodzenie. Chodzi o ten płotek który oddziela chodnik od drogi dla aut na wysokości budowanych obecnie boisk treningowych. Teraz jest to płot rozstawiany przed każdym spotkaniem. Musi być to stałe ogrodzenie, a nie prowizorka. Na jeden rok wystarczyło, na kolejny już nie. Te i jeszcze kilka innych poprawek (m.in. wymiana i odrestaurowanie zardzewiałych bram i płotów na stadionie) trzeba wykonać jak najszybciej!

Podczas wizytacji stadionu w Olsztynie delegat dopatrzył się braku w szatni stołu do masażu oraz tablicy do prezentacji taktyki. Ale załóżmy, że ktoś wtedy to pożyczył na potrzeby treningu w Łukcie lub meczu w Jezioranach.

Najprostsza sprawa do wykonania to jest podpisanie umów z czterema trenerami młodzieżowymi z licencją UEFA A (junior, junior młodszy, trampkarz, młodzik). Gdy któryś z trenerów jest w trakcie kursu, trzeba złożyć wniosek o przyznanie licencji tymczasowej.

Najpóźniej w sobotę o 23:59 odwołanie musi trafić wiadomością elektroniczną do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Koniec z zasadą jakoś to będzie, bo jak życie pokazało, jakoś to nie będzie. Klub wie co ma zrobić i musi tego dokonać. Nie są to jakieś kosmiczne sprawy.

SPW!

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, I liga, felieton


Komentarze

 1. 09.06.17 22:40 janadam

  Po wysłuchaniu rozmowy Pana Tyszkiewicza z Panem Dyrektorem OSiR-u w programie Opinie(http://olsztyn.tvp.pl/32705631/7617 ), można by stwierdzić, że wszystko jasne. Przecież Pan Dyrektor to człowiek z innego świata a już na pewno nie funkcjonuje w świecie XXI wieku. Stwierdzenie, że nie wiadomo czy da się zakończyć budowę boiska treningowego dla pierwszego zespołu dyskwalifikuje go jako dyrektora i kompromituje na cały kraj. Na Boga przecież Olsztyn to duże miasto wojewódzkie a nie jakieś maleńkie miasteczko !!!! Niech Pan dyrektor wraz z władzami ratusza wyruszą w Polskę do tych właśnie małych miasteczek i popytają jak buduje się stadiony piękne małe kameralne, których powstaje coraz więcej. Kiedy przejeżdżam kilka razy w tygodniu obok nowego piłkarsko-lekkoatletycznego stadionu w Sztumie (8 tys. mieszkańców !!!!) to aż krzyczeć się chce - dlaczego nie w Olsztynie!! Jeśli ktoś nie rozumie, że poprzez sport można promować i rozwijać miasto i region, to jest zwykłym głupcem !!! a tych którzy krzyczą, że nie warto inwestować pieniędzy dla grupki chuliganów ( bo i takie teksty czytałem) to pomimo moich 60 lat mam ochotę kopnąć w dupę. Mam jednak nadzieję graniczącą z marzeniem, że już niedługo kiedy wybiorę się w moje rodzinne strony to będę miał okazję obejrzeć mecz Stomilu na normalnym pięknym stadionie, siedząc wśród wspaniałych kibiców naszej drużyny. Przecież warto wierzyć i marzyć tego nikt nam nie odbierze.

 2. 09.06.17 22:08 radecki(S)

  Wiadomo że był, taki Borkowski mu na rączkę nic nie gada o ratuszu tylko chwali Grzyba i Litwinskiego. Tu musi facet z jajami usiąść i walczyć z debilami.

 3. 09.06.17 18:27 SzEFoo

  http://www.olsztyn.com.pl/artykul,piotr-tyszkiewicz-dorotowo-3-e-brak-licencji-himalaje-hipokryzji,23320.html

 4. 09.06.17 18:24 SzEFoo

  Już jeden był co mówił prawdę, że miasto wali w ch... więc szybko się go pozbyli. Na tę chwilę prezesem w Stomilu może być tylko osoba, która będzie grała wg reguł ratusza.

 5. 09.06.17 16:51 Wielki Stomil

  ta poprzemy!!

 6. 09.06.17 16:06 radecki(S)

  Jak tak Tyszkiewicz umie mądrze gadać, szczekac na urząd miasta to zapraszam na fotel prezesa!

 7. 09.06.17 15:53 Kleofas

  Kiedy decyzja w sprawie licencji dla Stomilu Olsztyn.

 8. 09.06.17 11:50 PatrasOKS

  http://olsztyn.tvp.pl/32705631/7617. Brawo Piotr Tyszkiewicz.!

 9. 08.06.17 17:00 edward acki

  tedefon nikt tutaj nie zostanie jak borkowski nie odbiera tel i ma wyjeb.... na zawodników nie dostaja kasy chociaż niby fundusze od budimexu i forbetu są, jeden wielki burdel bez sternika, ratusz chciał ograniczyć znienawidzony futbol tylko jak, zabrali fundusze z galeri nie udało sie i stomil dalej istnieje, wiec za ster klubu wzioł się człowiek dla którego bycie szefem jest hobby jak jest humor i brak innego zajecia i sa nudy to bierze się za kierowanie klubem, jakie wyniki takiego zarzadzania wystarczy zobaczyc druzyna rezerw daje walkower, 1 druzyna nie dostaje licencji, obudzili sie w 7 dni chcą nadrobić cały rok zaległości, totalna amatorka,

 10. 08.06.17 14:38 tedefon 1982

  mają wyj...ane!! krótko mówiąc .Ciekawe kto tu zostanie na nowy sezon?? jesli zostaniemy w lidze oczywiście spodziewam sie potężnego trzęsienia ziemi . No ale co tu sie im dziwic idą tam gdzie lepiej, nikt nie bedzie klepał nikogo po plecach cały czas TAKŻE BEZ ŁADU I SKŁADU BEZ TRENERA, cięzko bedzie to poskładać.

 11. 08.06.17 14:17 gergo

  Rezerwy przewaliły z Wikielcem 0:3 walkowerem. Brak chętnych do gry w drużynie rezerw. Widać, że wszystkim wszystko jedno, piłkarzyki...

 12. 07.06.17 16:32 THE CORE

  O, widzę że już pojawiło się info o akcji [zadaj pytanie prezydentowi]. Gorąco zachęcam wszystkich którym leży na sercu los Stomilu (w kontekście licencji ale przede wszystkim stadionu) o przesyłanie stosownych pytań do Grzymowicza. Niech wie, że jest nas siła!!!!

 13. 07.06.17 15:23 SzEFoo

  Ja też. Tylko ciekawe czy w ogóle pytania odnośnie Stomilu będą bo to niezbyt wygodny dla niego temat(chodzi mi o stadion). Jedynie co wspomni to ze temat problemów finansowych powraca w Stomilu jak bumerang i musi pomagać.

 14. 07.06.17 15:19 Hector83

  @SzEFoo, ja już napisałem maila do gazety.

 15. 07.06.17 12:53 SzEFoo

  http://gazetaolsztynska.pl/444347,Zadaj-pytanie-prezydentowi-Olsztyna.html#axzz4jJRhShzE Panowie jest na GO artykuł gdzie można zadać pytanie do Pinokia. Warto parę pytań skierować do niego w sprawie Stomilu.

 16. 07.06.17 07:31 stomil 14/88

  Super pomysł mój głos też chętnie służę pomocą.

 17. 06.06.17 23:01 Krzycho

  Mój głos już macie i będę namawiał innych, myślę że taki komitet uzyskał by spore poparcie.

 18. 06.06.17 21:55 Emilozo

  Osobiście widziałbym to jednak jako swój komitet. Podczepianie się pod kogoś przerabiane było. Teraz jednak jesteśmy o wiele lepiej zorganizowani. Może czas poważnie o tym pomyśleć :)

 19. 06.06.17 21:41 sebaes

  Ok. masz rację. W takim razie ile potrzeba? 1000? Skoro miejsce w radzie dostaje Komitet PSL: Maja Antosik - 328 głosów. Można też spróbować się dogadać z kimś kto wprowadzi naszego człowieka na swoją listę.

 20. 06.06.17 21:20 Emilozo

  No tak, ale nie liczy się głos jednej osoby, a łączna ilość głosów całego komitetu.

 21. 06.06.17 21:17 sebaes

  Jako uzupełnienie poprzedniego posta: radna w obecnej kadencji RM, pani Ewa Piotrowska (ktoś wie kto to jest?), dostała się do rady 278 głosami mieszkańców Olsztyna. To tak jakby ktoś uważał, że Stomilowiec nie może tam się znaleźć

 22. 06.06.17 20:51 sebaes

  Można się zżymać na rzeczywistość, ale dopóty dopóki w ratuszu nie będzie ludzi przychylnych Stomilowi nic się nie zmieni. Wybory samorządowe w przyszłym roku i na tym powinniśmy się skupić. Wytypować, wypromować i wprowadzić do rady miasta naszych przedstawicieli niekoniecznie związanych z jakąkolwiek z istniejących partii. Tylko tak będziemy mieli jakiś realny wpływ na sytuację.

 23. 06.06.17 20:32 marciniak7!

  Krzyzak pewnie masz racje ze kosmetyka i by poszlo. Moze tu "podmalowac" to "poszpachlowac" i na dzis by wystarczylo. Ale jak robic to konkretnie zebysmy sie nie wstydzili. Bo wstyd zeby takie miasto nie mialo porzadnego obiektu. Wiele malych miejscowosci ma fajne obiekty. W naszym wojewodztwie np. Lidzbark warm. calkiem fajny stadionik. Jasne na potrzeby Olsztyna to co ma Lidzbark nie wystarczy, ale Olsztyn to miasto wonewodzkie i stadion na 10-12 tys osob powinien miec. A tak musimy sie wstydzic przed cala Polska.

 24. 06.06.17 20:28 Piekarz/OKS

  Spokojnie Panowie, jak napisał Autor artykułu. Poczekajmy na ruch działaczy klubowych. Ma być licencja, bez pkt ujemnych! Piłkarze zrobili swoje- czyli utrzymanie. Aczkolwiek porażkami z Wigrami, Bytovią czy Górnikiem chluby kibicom nie przynieśli... SPW!

 25. 06.06.17 20:06 SNICKERS

  Krzyżak, ale tam mają jakieś poparcie miasta czy innych jakiś firm. A u nas? Sam sobie odpowiedz.

 26. 06.06.17 19:29 krzyżak

  Jeżeli to prawda, że za te rzeczy nie dostaliśmy licencji to oznacza tylko i wyłącznie, że ta komisja przyznaje je wg własnego widzi misie i są kluby równe i równiejsze. W ekstraklasie kluby maja długi liczone w milionach, Górnik ma ponoć kilkadziesiąt mln długu. A licencje dostał. Co do stadionu to też głównie kosmetyczne zmiany. Mogliśmy spokojnie dostać licencje z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. A co do prezesa. Jaki by on nie był większości z Was nie będzie się podobał. Macie może jakąś poważną i godną rozważenia kandydaturę? PS. Z innej beczki. Fajnie by było jak by zrobić kilka wywiadów z piłkarzami grającymi w Stomilu w czasach jego świetności porównujących tamten i obecny Stomil pod katem zarządzania, infrastruktury etc.

 27. 06.06.17 18:19 marciniak7!

  Poprawek w Oldztynie???? Tam trzeba prawdziwego "trzesienia ziemii"!!!! Zostawic tylko jupitery no i pilnowac...bramek aluminiowych zeby na zlom nie poniesli ( podobno maja byc) a murawa i trybuny to od podstaw!!!!

 28. 06.06.17 18:00 edward acki

  marcin broniszewski kolejny amator który nigdy nie grał zawodowo w futbol ale chce być trenerem, adam chociaż z lekcji w-f uczył sie taktyki, a lekarzem druzyny kto bedzie weterynarz? zarzadajacy nie mowa, sami fachowcy z doswiadczeniem

 29. 06.06.17 17:51 barakuda

  Tak i jakos slabo go widze

 30. 06.06.17 17:43 SzEFoo

  Na głównej stronie widnieje nazwisko trenera Marcina Broniszewskiego. Czyżby przymierzany był do Stomilu? To syn byłego trenera Stomilu?

 31. 06.06.17 17:02 edward acki

  biznesmen nie mowa obrażony na cały swiat obudzi się w weekend a to teraz trzeba było odwołanie wysłać, z mediów dowiemy sie o decyzji licencyjnej bo zabraknie czasu na rzeczy mało wazne i nie ma komentować według borowicza, wstyd że taka osoba kieruje klubem 1 ligowym niby sa fundusze na klub ale to wszystko since fiction wszyscy słyszeli nikt nie widział

 32. 06.06.17 17:00 Stomilek

  Dlatego jacekoks, że te nasze biuro klubowe to PIERDOLONA AMATORKA! Czas na zmiany!

 33. 06.06.17 16:46 jacekoks

  Jak to pisze dyrektor-nke wierze co czytam! Dlaczego tak istotnych informacji na temat sytuacji w klubie dowiadujemy sie z nieoficjalnej strony?(dzięki Emil!) ,moze juz nikt w klubie nie pracuje? A może to tajemnica Spółki akcyjnej?

 34. 06.06.17 16:44 Dyrektor OKS 1945

  nie istnieje twójj z małej litery a nie mój

 35. 06.06.17 16:16 stomil 14/88

  Pzpn proponował prezesowi by nie placił bieżących wyplat rachunków podpisał ugody i zplacił zaległości , tak jak od lat ruch i gdzie ich to zaprowadziło. A ty były dyro nieistniejącego klubu do budy. Bo tylko narzekać umiesz. Oddaleś kasę za remont auta

 36. 06.06.17 16:12 Canavar

  Dzięki za szczegóły, Emil. Jest nadzieja, że będzie to załatwione po naszej myśli. Szkoda, że takich spraw nikt w klubie nie pilnuje na bieżąco i że nie ma żadnych informacji o zadłużeniu klubu ani perspektywach na przyszłość. Prezes komunikuje się z mediami i kibicami w zasadzie głównie za pośrednictwem enigmatycznych wpisów na profilu Stomil Cup na fb. I szkoda kasy z Pro Junior System - to już kolejna taka wtopa Stomilu, wcześniej był brak wniosku o kasę z miasta i przegapienie sprawy 1%. Lata lecą, ale nic się nie zmienia. Oby się udało, nawet wolę tą Ostródę, niech Grzymowicz w końcu coś zrobi ze stadionem.

 37. 06.06.17 16:00 edward acki

  jezeli takie rzeczy zdegradują klub bo obrażona dziewczynka miała focha i nie odbiera tel nie słuchała zalecen i miała swój swiat wizji klubu ciekawy czy nie celowy w ciagu tygodnia bedzie wiadomo,

 38. 06.06.17 15:15 SNICKERS

  Jak oni to spartaczą, to wszystkich pod ściane!

 39. 06.06.17 15:05 Dyrektor OKS 1945

  borowicz odbierz telefon póki ktoś jeszcze dzwoni

 40. 06.06.17 14:45 henio

  Zapierdalać tam na tą licencje!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!