Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Piotrek (klask, klask) Skiba!

28.10.15 09:53   em   1  

Tydzień temu we wtorek napisałem "jeszcze nie raz Stomil sprawi swoim kibicom wiele radości". Długo nie trzeba było czekać, bo już w piątkowy wieczór nasi piłkarze wygrali w Gdyni, a do tego Piotr Skiba już na stałe wpisał się do historii ruchu kibicowskiego Stomilu.

Jak za dwadzieścia lat usiądziemy przy kominku i będziemy wspominać najciekawsze momenty z życia ruchu kibicowskiego Stomilu, to jednym z elementów na pewno będzie obrona szalika, który chciał "zajumać" Arkowiec. Oprawa z Piłsudskim, rekordowe wyjazdy i akcja Skiby. Przesadzam? Być może, ale cały internet huczał przez weekend. 

Dla wszystkich związanych ze Stomilem Piotrek Skiba został bohaterem. Osoby nie związane emocjonalnie z klubem patrzą na tą sprawę już inaczej. Największe zastrzeżenia ma obserwator, który niczym Wróżbita Maciej przewidział takie wydarzenie na stadionie Arki. W czwartek panowie z PZPN-u mogą zabronić Skibie wieszania szalika w bramce. Istnieje taka ewentualność, już nawet nie chce myśleć, o zawieszeniu Piotrka za powalenie na ziemię kibica Arki. 

Pojawiły się też takie głosy, po co w ogóle Piotrek rzucał się na tego gościa, skoro on go w ogóle nie atakował, tylko szal. A co miał zrobić? To były sekundy, instynkt, podświadomość, to jest moje i muszę to odzyskać. 

Inną sprawą jest, że mocno się zakotłowało w sektorze Arki. Gorąco by było także jakby na glebę kibica powalił pan ochroniarz. Tutaj do akcji wkroczyli piłkarze Arki, którzy odbili gościa i odesłali na trybuny. Teraz muszą się za to tłumaczyć na policji... 

Stadion Arki pewnie będzie zamknięty, choć słyszę głosy, że to nie nasz problem, ale nie można do tego tak podchodzić. Zakazy wyjazdowe, zamykanie stadionów to problem kibiców w całej Polsce. Już raz przez taki numer nie mogliśmy pojechać na wyjazd do Gdyni. Wtedy jak Stomil zremisował 3:3. 

Wracając jeszcze do tego szalika. Ilu z Was zabiera na mecz swój szalik? Niech to da wszystkim do myślenia! W sobotę mecz z Kluczborkiem! Wszyscy na mecz! Wszyscy w szalach! 

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, Piotr Skiba, Arka Gdynia


Komentarze

  1. 28.10.15 13:04 Tiger

    Emil a co z koncepcją o której rozmawialiśmy po meczu w piątek? Do soboty już mało czasu.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!