Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": We(S)ołych świąt!

19.04.14 21:28   em   1

"Bez napinki" w serwisie stomil.olsztyn.pl pojawia się zawsze we wtorek. Tym razem postanowiłem nie czekać tak długo z publikacją.

Powiem szczerze, że ten czwartkowy termin spotkania z Niecieczą od początku mi się nie podobał. Po pierwszych 20 minutach spotkania już zapomniałem o tym, że wcześniej kręciłem nosem. Warto było w czwartek pokombinować z robotą i obowiązkami, żeby zobaczyć mecz naszego zespołu. Podobnie myślą pewnie wszyscy, którzy mieli przyjemność oglądać czwartkowe zwycięstwo Stomilu. Ci, którzy nie mogli być na stadionie też już pewnie nie rozpaczają. Najważniejsze są trzy punkty. W ligowej tabeli ścisk straszny. Nie można pozwolić sobie na żadne wpadki.

Dwa tygodnie temu pisałem, że skoro Wielka Sobota będzie wolna, to można obejrzeć mecz w Słupach. Pogoda dopisała, dlatego z przyjemnością obejrzałem to spotkanie A-klasy. Wspomnienia z przygody ze Stomilowcami wróciły, tym bardziej, że spotkałem tam kilku znajomych z tamtego okresu.  Zespół Burzy wygrał 5:2 z Redutą Bisztynek. Kto ostatnio widział na żywo siedem bramek?

W piątek rezerwy Stomilu ledwo zremisowały z drużyną z Wielbarka. W ostatniej sekundzie wyrównał Arkadiusz Koprucki, który najwyżej wyskoczył w polu karnym. Miałem trochę udziału przy tej bramce. Uświadomił mi to Grzesiek Żytkiewicz, który z trybun oglądał to spotkanie. Gdy arbiter doliczył trzy ostatnie minuty, to podałem dwa razy piłkarzom gości piłkę, bo - co zrozumiałe - grali na czas. Kilka sekund Stomil II zyskał i udało się nie przegrać tego meczu. Omulew nigdy nie leżał olsztyńskiej drużynie. Na tyle spotkań wygraliśmy chyba tylko raz. I to po bramce w ostatniej minucie.

Z drużyny Wielbarka warto wyróżnić urodzonego w Szczytnie Damiana Kujtkowskiego. Zawodnik powinien w czerwcu zostać sprawdzony w Stomilu. Jeżeli nawet na I ligę jest jeszcze za wcześnie, to zdecydowanie marnuje się w IV lidze. Piłkarz w zeszłym roku miał być u nas sprawdzony, ale doznał kontuzji w ostatnim meczu sezonu z... Stomilem II Olsztyn.

Na koniec chciałbym skorzystać z okazji i w imieniu redakcji portalu złożyć wszystkim we(S)ołych świąt!

Tagi: Stomil Olsztyn, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Damian Kujtowski, Omulew Wielbark, Arkadiusz Koprucki, IV liga, I liga, Bez napinki