Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Wiosenne problemy olsztyńskiego Stomilu

05.04.17 08:08   em   12  

Stomil Olsztyn wygrał 3:2 z Wisłą Puławy. Wszystko było idealne. Piękna pogoda, dobra gra piłkarzy, kolejne zwycięstwo, pełna trybuna kryta, reaktywowany sektor rodzinny, płyn chmielowy cieszył się dużym zainteresowaniem, nowe bandy reklamowe sponsorów...

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać. Zwykły Kowalski, który przychodzi na stadion, może sobie pomyśleć: w końcu w Stomilu idzie normalność, w końcu się zmienia na lepsze! 

To tylko pozory. To tylko dobrze ubrane dziecko, które nadal jest chore. Przed meczem trener Adam Łopatko miał obawy, czy smętna atmosfera w klubie, nie odbije się na formie olsztyńskich piłkarzy. W klubie ponownie są spore zaległości wobec trenerów, zawodników, czy pracowników biurowych klubu. Od dłuższego czasu nikt nie widział na koncie pieniędzy. Kiedy dostaną? Nie wiadomo. 

Zbliża się czas złożenia dokumentów licencyjnych. I znowu Stomil będzie do ostatnich chwil walczył, aby w ogóle dostać licencję. Stadion zawsze przejdzie... ale zaległości wobec piłkarzy obecnych, czy byłych (jeden, to nawet już w piłkę nie gra) są spore i to wszystko trzeba spłacić, a w kasie pusto... 

Piłkarze Stomilu utrzymają dla Olsztyna I ligę. Zespół jest dobrze przygotowany, jest dobra kadra skrojona za niewielkie pieniądze w porównaniu z innymi klubami I-ligi, mamy szansę na pieniądze z Pro Junior System. Tylko to nie wystarczy. Teraz czas na władze tego klubu! PREZESA, RADĘ NADZORCZĄ i WŁAŚCICIELA! Mam takie wrażenie, że tych ostatnich, to w ogóle Stomilek nie interesuje... 

Kibice muszą wiedzieć o problemach tego klubu. Doczekamy się normalności w Stomilu? Dużo nie trzeba, bo przecież nie mamy długów pokroju Ruchu Chorzów. Wystarczy dobra wola rządzących tym miastem, prezes lub dyrektor klubu, który będzie miał czas pracować (nie za darmo) dla tego klubu. 

I trzeba się jednoczyć, a nie dzielić... bo coraz więcej pojawia się indywidualnych pomysłów, inicjatyw, a najlepiej jak wszystko rozwiąże Socios Stomil...

 

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, I liga


Komentarze

 1. 06.04.17 12:04 Dyrektor OKS 1945

  a skąd ty masz takie informacje z klubowego konta

 2. 06.04.17 08:47 stomil 14/88

  do lwica nie masz racji. W drużynie jest ok 22 osób i przy założeniu że płacą wszyscy ale to mało prawdopodobne to mam 1540zł trener pobiera ok 500 a niektórzy więcej sala kosztyję za 1,5 godz 127,50zł za trening i przy 3 treningach w tygodniu to w miesiącu wychodzi 1530zł latem za boiska wyjazdy na mecz autokary i busiki wiec sam trener i boisko lub sala pozera wszystkie składki, Co do miasta to jak zwykle olewa nas jest głośno że są nowi sponsorzy wiec nie przelało kasy bo myślą że ktoś inny da. Mimo że jest w budżecie zapisana odpowiednia kwota. Dla mnie to jest celowe działanie tym ludziom nie pasuję by było tu dobrze.

 3. 05.04.17 21:44 edward acki

  jezeli nic nie zmieni sie to na dniach konferencja piłkarzy i zapytanie co dalej z klubem, 3 warianty1 nowi sponsorzy spłaca zaległosci i klub uzyska licencje na 2017/2018, nasteny wariant powtrórka z wczesniejszych lat, strajki grozba nie przystapienie do rozgrywek, trzeci wariant głuchy tel prezesa i zapewnienia ze wszystko ok za pomoca facebooka,

 4. 05.04.17 17:30 Darek

  A ja Wam co niektórym napiszę: Jakby PG chciał rozwalić klub to by to zrobił w zeszłym roku, bo nie podjęto by decyzji o powołaniu spółki z większościowym udziałem Miasta. Gdyby miało nie być Stomilu, to by nie było go od zeszłego roku. Koniec kropka. Część z Was przypisuje sobie zasługi, w stylu " tak Miasto zmiękło bo kibice wyszli na ulicę…"! Taaaa…, yhm…POza tym Stadionu nie było za Małkowskiego, Cichonia, Ryńskiego i nie będzie za Grzymowicza. Żadna to nowość. A swoją drogą jeżeli padają tu oskarżenia typu, że zgłaszają się firmy to napiszcie jakie i skąd macie wiedzę, że są "odsyłane"? Pragnę dodać, że z tego co się orientuję wszystkie kluby gdzie większościowym udziałowcem jest Gmina ledwo co dyszą. Jak bawimy się w piłkę to niestety jest potrzebny kapitał, chociażby 1 zgadzał się stan środków na kontach piłkarzy, trenerów i innych pracowników.

 5. 05.04.17 16:38 CardinalPL

  @Iwica nie jest tak dokładnie jak napisałaś. Dzieci za darmo mają sale, boiska?

 6. 05.04.17 15:46 Wielki Stomil

  jest zle niestety i jak Szefoo napisal DOPOKI MIASTO NIE BEDZIE CHCIALO MIEZ 1 LIGOWEGO KLUBU TO NIE BEDZIE MIALO I NIEBEDZIE POAGALO!!! grzybowicz pracuj za darmo!!!!!!!!! niestety zglaszaja sie do miasta fajne i ciekawe firmy ale sa zbywane niechca pomoc miastu smakuje to jak jest teraz tylko ciekawe jak cala ta rada miasta i urzedasow pracowala by 6 miesiecy za darmo!!!!

 7. 05.04.17 13:32 lwica

  Dlatego pisałam, że wszystkie pieniądze ze składek rodziców na dzieci giną.Trener idzie do klubu coś zorganizować a tu pustka.

 8. 05.04.17 12:59 SzEFoo

  Przecież to od dawna wiadomo, że el.prezydento ma wywalone na ten klub, a jeszcze bardziej ma stadion. Nie czuje w ogóle presji i robi swoje czyli wyniszcza powoli klub. Jeśli miasto nie zacznie "chcieć" mieć klub 1 ligowy lub wyżej to i tak nic z tego nie będzie. Przy tej władzy nie mamy kompletnie czego szukać patrząc w przyszłość. A co do prezesa to poczekajmy chwile... z tego co pisał to najbliższe miesiące mają przynieść sponsorów jakich nam się nie śniło. .... zobaczymy jakie to szejki. Prezes powinien być na etacie i sterować tym klubem cały czas, a nie tylko w wolnej chwili. Niech Grzymowicz za darmo zarządza miastem, albo po godzinach.

 9. 05.04.17 10:57 Piekarz/OKS

  nie zdegradują, bo nie ma takiego klubu jak oks 1945

 10. 05.04.17 10:28 Dyrektor OKS 1945

  i gdzie są teraz fani borowicza jak oks 1945 zdegradują za długi to będzie za późno by przejrzeć na oczy

 11. 05.04.17 09:21 Canavar

  Tak coś podejrzewałem, że kasy znowu brakuje, skoro wyniki tak się poprawiły. Nie od dziś wiadomo, że u nas im gorzej na koncie, tym lepiej na boisku. I niestety nadal brakuje jasnej informacji - mamy tyle a tyle długu, przez ostatni rok dług zmniejszył się/powiększył o tyle i tyle. Brak jakiejkolwiek informacji potęguje wrażenie, że jest gorzej niż się wydawało. Zdecydowanie prezes powinien zarabiać i być w klubie na cały etat - tylko wtedy ma to sens i jego wypłata na pewno by się zwróciła w wykonanej pracy, nowych sponsorach, lepszej organizacji, większej transparentności, silniejszemu lobbingowi na rzecz budowy stadionu. A tak to mamy ciągłe zarządzanie przez kryzys.

 12. 05.04.17 08:21 baron

  Dawno pisałem o pudrowaniu trupa. Budimex daje trochę grosza na Stomil tylko dlatego, że musi. To żaden sponsoring - to zwykła polityka. Kto tego nie rozumie może dalej krzyczeć " Duma Warmii " albo " 5 razy oks ". Miasto sukcesywnie dąży do wymazania Stomilu z mapy lokalnego sportu i prędzej czy później dopnie celu. Ta druzyna jest dla nich tylko i wyłącznie finansowym obciążeniem. Stadion ? Zapomnijcie, że kiedykolwiek powstanie. chyba tylko naiwne gimbusy w to jeszcze wierzą. Nawet nie mam ochoty po raz enty tłumaczyć dlaczego. Nie ma światełka dla tej drużyny żadnego. Czy koniec jest rychły. Może nie, może rok, dwa jeszcze pociągną. Przy takim braku chęci koniec jest nieuchronny.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!