Stomil Olsztyn przegrał z Miedzią Legnica, fot. Paweł Piekutowski

Legnica - 5 czerwca 2016 r., godz. 15:00

Bez punktów z Miedzią Legnica na koniec ligi

05.06.16 16:53   zic   7

W ostatniej kolejce I ligi Stomil Olsztyn przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Miedzią Legnica 0:1 (0:0).

Mecz toczył się w dobrym tempie, pomimo słonecznego, niedzielnego popołudnia i dosyć wysokiej temperatury. W pierwszej połowie bramki nie padły, pomimo że doskonałą okazję do zmiany wyniku miał Karol Żwir, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił jedynie w górną siatkę bramki.

W drugiej połowie po rzucie wolnym piłkę przed pole karne dostał Rafał Remisz i uderzył z pierwszej piłki, ale Paweł Kapsa zdołał końcówką palców wybić piłkę. W 72. minucie po bramce z rzutu wolnego na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Petteri Forsell. Pomimo kilku dobrych ofensywnych akcji, Olsztynianom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Stomil kończy sezon z 44 punktami (z czego tylko 13 zdobyte w 2016 roku, w tym 3 punkty walkowerem). Za nami trudna runda, przed nami kolejny sezon I ligi, tym trudniejszy, że rozpoczniemy go z odjętymi 3 punktami.