90' Zakończyły się także mecze w I lidze. Zawisza zdołał doprowadzić do remisu 1:1 z ŁKS-em, a Miedź Legnica przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zdobywając dwie bramki w meczu z Olimpią Grudziądz. Warta Poznań rozgromiła 4:0 Kolejarza Stróże, a Okocimski KS Brzesko ostatecznie przegrał 1:3 z GKS-em Tychy. Stomil Olsztyn przynajmniej do jutra w strefie spadkowej.
90' Inne wyniki IV ligi: Mamry Giżycko 0:1 Barkas Tolkmicko, DKS Dobre Miasto 0:3 Znicz Biała Piska.
90' Koniec meczu. Bez bramek w Pasymiu.
90' Najpierw żółtko dla Piotr Mikołajewski. Następnie Damian Kruczyk ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią. Chwilę później Grzegorz Żytkiewicz strzelił z wolnego wysoko nad bramką.
90' Sędzia doliczył dwie minuty.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn bezbramkowo zremisowali z Błękitnymi Pasym, fot. Emil Marecki

Pasym - 22 września 2012 r., godz. 16:00

Bezbramkowo w Pasymiu

22.09.12 17:55   mmks   0

Piłkarze Stomilu II Olsztyn bezbramkowo zremisowali z Błękitnymi Pasym. Olsztyński zespół miał w tym meczu więcej sytuacji, po których powinien strzelić bramkę.

W pierwszej połowie Adam Kapusta nie wykorzystał idealnej sytuacji. Michał Alancewicz mógł lepiej wykonać rzut wolny sprzed pola karnego. W drugiej połowie przy odrobinie szczęścia bramkę mógł strzelić... Erwin Sak. Bramkarz Stomilu II już drugi raz musiał z konieczności zagrać w "napadzie".

Z konieczności musiał zagrać także trener Michał Alancewicz. Tuż przed samym mecz Oskarowi Osice odnowiła się kontuzja i właśnie Alancewicz musiał go zastąpić. W pierwszym składzie po sześciu latach w barwach Stomilu zagrał Grzegorz Żytkiewicz. W tak dziwnym zestawieniu Stomil II Olsztyn zagrał ponieważ piłkarze juniorów z rocznika 1995 pojechali do Olecka na sparing z kadrą Polski. Kontuzjowany jest Wojciech Dubis, a Andrzej Jaroń musi pauzować za czerwoną kartkę.

- Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Zasługiwaliśmy na jedną bramkę. Szczególnie w pierwszej połowie. Wtedy graliśmy lepiej. W drugiej połowie niepotrzebnie poszliśmy na wymianę ciosów. Obronę trzymał "Żeton" (Grzegorze Żytkiewicz - red.) wraz z Rafałem Remiszem. Zabrakło nam dzisiaj z przodu egzekutora - mówił po meczu Michał Alancewicz, trener Stomil II Olsztyn.

Tagi: Stomil II Olsztyn, Błękitni Pasym, Pasym, Michał Alancewicz, IV liga