Artykuł

Grób Andrzeja Biedrzyckiego, fot. Emil Marecki

Grób Andrzeja Biedrzyckiego, fot. Emil Marecki

Biedrza - na zawsze w naszej pamięci!

21.04.18 19:16   em   0  

W sobotę (21 kwietnia) minęła pierwsza rocznica śmierci legendy naszego klubu - Andrzeja "Biedrzy" Biedrzyckiego. Kibice Stomilu Olsztyn pamiętają cały czas o swoim idolu. Po meczu z Puszczą Niepołomice fani olsztyńskiego klubu odwiedzili grób "Biedrzy".

Swoją karierę rozpoczął w rodzimej Tęczy Biskupiec, z której w 1981 roku przeniósł się do Stomilu Olsztyn. Popularny "Koniu" grał na pozycji obrońcy. W "biało-niebieskich" barwach występował w Ekstraklasie, I oraz II lidze. Od sezonu 1987/88 zagrał w olsztyńskim klubie w 397 ligowych meczach, w których zdobył 27 bramek. W sezonie 2001/02, po konflikcie w Stomilu (z trenerem i prezesem), przeniósł się na rok do Jagiellonii Białystok, w której zagrał w 25 meczach. Tam wypełnił roczny kontrakt po czym powrócił na pół roku do Stomilu i zakończył karierę.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. Najpierw w 2004 r. wprowadził do III ligi, wówczas powstały z rezerw Stomilu Olsztyn i dwóch grup juniorskich, klub Warmia i Mazury Olsztyn. Po zmianie nazwy klubu na OKS 1945 Olsztyn prowadził drużynę w pierwszych dziesięciu kolejkach. Następnie pracował w Mrągowii Mrągowo (3. miejsce w IV lidze), DKS-ie Dobre Miasto (2. miejsce w IV lidze), ponownie w Mrągowii (tym razem przez pięć lat, awansował z drużyną do nowej III ligi), następnie pełnił funkcję dyrektora sportowego w Stomilu Olsztyn. Prowadził też w trzeciej lidze Start Działdowo oraz GKS Wikielec. Ostatnio pracował w Stomilu jako asystent trenera oraz kierownik drużyny.

Andrzej Biedrzycki żył 50 lat.

NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI!

Zobacz także:

  • Fotorelacja: Kibice Stomilu Olsztyn pamiętali o Andrzeju Biedrzyckim

Tagi: Andrzej Biedrzycki, Stomil Olsztyn


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!