Relacja z meczu Błękitni Pasym - Stomil II Olsztyn

IV liga 2020/2021 (2. kolejka, 5.VIII.2020 r.) Koniec Stadion Błękitni Pasym
Sportowa 1, 12-130 Pasym; Jana Pawła (stadion)
Błękitni Pasym 1:3 Stomil II Olsztyn
1:1
11' Daniel Gołaszewski Bramki Hubert Szramka (k) 18'
Bartosz Florek 52'
Hubert Szramka 84'
ż Maciej Balcerzak
ż Piotr Młotkowski
kartki Hubert Szramka ż
Łukasz Borkowski ż
Bramki Błękitni Pasym: Pawel Brzozowski - 9. Szymon Chrzanowski (64, 77. Maciej Balcerzak), 14. Aleksander Dobrzyński, 12/ Daniel Gołaszewski, 10. Kamil Kępka, 16. Patryk Kowalewski, 17. Jakub Kulesik, 8. Bartosz Nosowicz, 26. Grzegorz Stańczak, 21. Kamil Świercz (20, 3. Piotr Młotkowski). 5. Mateusz Walczak (88, 4. Michał Łukaszewski).
Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jan Dziemidowicz, 4. Szymon Dowgiałło, 66. Łukasz Sadowski - 7. Sebastian Puszkar, 8. Maciej Serbintowicz, 19. Kacper Grzeszczyk (46, 34. Bartosz Florek), 21. Hubert Świder (86, 10. Konrad Krogól), 9. Kacper Walendykiewicz (46, 22. Marcel Supranowicz) - 73. Hubert Szramka, 71. Łukasz Borkowski.
Szczegóły Stomil II Olsztyn był formalnym gospodarzem meczu.
Widzów: 200.

Rezerwy Stomilu Olsztyn sprawiły niespodziankę, pokonując Błękitnych Pasym 3:1. Bramki dla Stomilu zdobyli: Hubert Szramka dwie (jedna z rzutu karnego i jedna z rzutu wolnego) i Bartosz Florek, a dla gospodarzy strzelił Daniel Gołaszewski.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Błękitnych. W 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym OKS-u najwyżej wyskoczył Daniel Gołaszewski i umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później w polu karnym Błękitnych faulowany był Hubert Szramka, który jedenastkę zamienił na bramkę. Do końca pierwszej połowy przeważali zawodnicy, którzy tego dnia grali na własnym boisku. W 35. minucie Kamil Kępka wyłożył na 5. metr Gołaszewskiemu, ale ten nie potrafił skierować piłki do siatki. W następnej akcji sędzia spotkania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Szymon Chrzanowski i... jego strzał obronił Jakub Kanclerz. Pechowy egzekutor jedenastki próbował dobijać głową, ale jego strzał wyłapał bramkarz Stomilu.

7 minut po wznowieniu na prowadzenie wyszedł Stomil. Wrzutkę Macieja Serbintowicza w polu karnym opanował Szramka, ale trafił w słupek, jednak tuż przed bramką odnalazł się wprowadzony w przerwie Bartosz Florek, który skierował piłkę do siatki. Nieoczekiwane prowadzenie olsztynian tylko napędziło młodą drużynę Pawła Głowackiego. Do sytuacji sam na sam doszedł Szramka, ale jego lob nad bramkarzem minął bramkę. Dużo ożywienia w ofensywie wniósł Florek, który raz po raz zagrażał obronie Błękitnych. W 70. minucie jego podanie powinien był zamienić na gola Łukasz Borkowski, ale nie trafił w piłkę. Pięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił przepięknym strzałem prosto w okienko z 25 metrów Hubert Szramka.

Stomil odniósł niespodziewane zwycięstwo i po dwóch rozegranych meczach znajdzie się w czubie tabeli IV ligi.

kot

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:19:12

90' Koniec meczu.
89' Okazja dla Błękitnych. Po wrzutce piłka nieznacznie minęła słupek bramki Stomilu. 38
87' Żółtą kartką ukarany Łukasz Borkowski. 1414
86' Boisko opuszcza Hubert Świder , w jego miejsce Konrad Krogól. 1414
85' Strażacy opuszczają stadion, gdyż zostali wezwani do akcji!
84' Przepiękny strzał Huberta Szramki z rzutu wolnego z ok. 25 m prosto w okienko bramki Błękitnych. Bramkarz bez szans i jest 1:3! 1414
83' Żółtą kartką ukarany Hubert Szramka.
75' Przerwa na pićko.
70' Akcja Florka lewą stroną wyłożenie do Borkowskiego, który nie trafia w piłkę tuż przed bramką. Powinno być 1:3. 1414
66' Błękitni próbują doprowadzić do wyrównania, ale nadziewają się na kontry. Teraz nie doszło podanie Florka do Borkowskiego. 1414
64' Odbiór Florka na 30. metrze, rajd pod pole karne, ale strzał nieco zbyt słaby na bramkarza Błękitnych. 1414
63' Strzał Florka sprzed pola karnego broni Brzozowski. 1414
62' Wstęp na mecz darmowy, dzisiaj na trybunach zjawiło się ok. 250 widzów.
61' Lob Szramki w sytuacji sam na sam poleciał obok słupka. 1414
52' Wrzutka Macieja Serbintowicza, w polu karnym piłkę przyjmuje Hubert Szramka, trafia w słupek, ale z bliska dobija Bartosz Florek i jest 1:2! 1414
50' Żółtą kartką ukarany Piotr Młotkowski. 38
45' Boisko opuszczają Grzeszyk i Walendykiewicz , w ich miejsce Florek i Supranowicz.
37' Chrzanowski podchodzi do rzutu karnego, ale broni Kanclerz! Pechowy strzelec próbuje dobijać głową, ale i ten strzał zatrzymuje bramkarz Stomilu II! Nadal remis w Pasymiu. 38
36' Rzut karny dla Błękitnych! 38
35' Akcja Gołaszewskiego prawą stroną boiska, dogranie w pole karne, ale do nikogo. 38
34' Kępka wpadł w pole karne, wyłożył piłkę na 5. metr Gołaszewskiemu, ale ten nie potrafił skierować piłki do siatki. 38
18' Hubert Szramka wykorzystuje jedenastkę i doprowadza do remisu! 1414
17' W polu karnym faulowany Hubert Szramka. 1414
11' Daniel Gołaszewski głową po dośrodkowaniu z rożnego pokonuje bramkarza gości i jest 1:0 dla Błękitnych. 38
7' Borkowski sprzed pola karnego wysoko nad bramką. 1414
2' Rzut rożny dla drużyny Stomilu II. Po dośrodkowaniu wysoko nad bramką zza pola karnego uderzał Walendykiewicz. 1414
1' Gramy!
Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jan Dziemidowicz, 4. Szymon Dowgiałło, 66. Łukasz Sadowski - 7. Sebastian Puszkar, 8. Maciej Serbintowicz, 19. Kacper Grzeszczyk, 21. Hubert Świder, 9. Kacper Walendykiewicz - 73. Hubert Szramka, 71. Łukasz Borkowski. Rezerwowi: 98. Alan Szerejko, 3. Mateusz Przychodzki, 10. Konrad Krogól, 15. Maciej Pocałujko, 22. Marcel Supranowicz, 34. Bartosz Florek, 99. Mateusz Szenfeld.

W środę (5 sierpnia) piłkarze Stomilu II Olsztyn rozegrają kolejne spotkanie w nowym sezonie IV ligi. Tym razem przeciwnikiem będzie beniaminek - Błękitni Pasym. Początek meczu o godz. 17.

Stomil II Olsztyn po pierwszej kolejce jest liderem IV ligi. Przypomnijmy, że podopieczni Pawła Głowackiego rozgromili 6:0 w pierwszej kolejce Warmię Olsztyn.

Olsztyński szkoleniowiec w tym meczu nie będzie mógł skorzystać z usług Szymona Raka, który rozpoczął treningi z I drużyną “Dumy Warmii”.

Błękitni Pasym w poprzednim sezonie wygrali ligę okręgową, także odnieśli zwycięstwo na inaugurację sezonu. Przed własną publicznością pokonali 2:0 Mrągowię Mrągowo.

Mecz zostanie w Pasymiu, ale formalnie gospodarzem będzie drużyna Stomilu II Olsztyn.