Artykuł

Bogusław Kaczmarek, fot. Emil Marecki

Bogusław Kaczmarek, fot. Emil Marecki

Bogusław Kaczmarek: Ta drużyna zasługuje na uznanie i szacunek

25.05.19 00:00   kyn   7  

W 1994 roku Bogusław Kaczmarek wprowadził Stomil Olsztyn do Ekstraklasy. 25 lat później jego piłkarze już w roli trenerów utrzymali zespół na poziomie I ligi. Co o obecnej sytuacji Stomilu sądzi popularny i wielce lubiany w Olsztynie "Bobo"? Przeczytajcie komentarz trenera, który z Olsztynem związany był przez cztery lata.

- Olbrzymi szacunek. W Olsztynie spędziłem 4 lata i bardzo cenię sobie pobyt w tym mieście - mówi Bogusłąw Kaczmarek. - Jest mi podwójnie miło, że tą drużyną zajęli się Piotr Zajączkowski, Adam Zejer i Sylwek Czereszewski. To byli moi piłkarze i im mocno kibicowałem. Nawet nie byłem mocno zmartwiony jak mojego syna (Marcin - red.) Termalica przegrała 0:3 w Olsztynie. W tym meczu kibicowałem Stomilowi. To był najważniejszy mecz Stomilu i gdyby przegrali to byłoby po nich. Ja się bardzo cieszę, ja mam cały czas kontakt z ludźmi stąd. Olbrzymia strata, że nie żyje Andrzej Biedrzycki. Kochany człowiek i prawdziwy kapitan. Mam bardzo bliski kontakt z Czesiem Żukowskim, który pracuje teraz w Morągu.

I dodaje: - Cieszę się, że w tych trudnych warunkach Stomil się utrzymał. Ja wiem co to jest przez kilka miesięcy nie brać pensji, bo za czasów Halexu doznaliśmy tego wszyscy. Ta drużyna zasługuje na uznanie i szacunek, że w takich warunkach Stomil pozostał w I lidze. To jest zachęta i impuls dla władz miasta żeby w końcu coś zrobić w tak pięknym regionie i zlikwidować ten dożynkowy stadion. Ja tam w 1979 roku grałem w takim propagandowym meczu.

- Na horyzoncie pojawił się człowiek, który chce zainwestować w ten klub - kończ Kaczmarek. - Życzę Stomilowi żeby to nie był kaprys jednego sezonu, a na stałe wpisał się w historię tego klubu. Będę mocno kibicował temu projektowi.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bogusław Kaczmarek


Komentarze

 1. 01.06.19 19:40 nor

  Trenerzy Kaczmarek i Łobocki to najbarwniejsze postaci, które prowadziły Stomil. Ale najlepszym szkoleniowcem, moim zdaniem, był M. Jabłoński. Nie był tak medialny, właściwie to był totalnie niemedialny, za to bez zbędnego gadania robił świetną robotę w czasie, kiedy w Stomilu piszczała bieda. Świetny taktyk. I nie opuścił klubu, kiedy było źle. Być może gdyby taki jeden nie kopał pod nim dołków, do dziś pracowałby w Stomilu, np. jako dyr. sportowy.

 2. 25.05.19 17:20 maras75

  TRENER BOBO LEGENDA STOMILU. BEZSPRZECZNIE NAJLEPSZY TRENER W HISTORII STOMILU !!! To miło, że wciąż interesuje się naszym klubem.

 3. 25.05.19 13:13 zjs

  Pamiętam jak nieżyjący już św.pamięci Jurek Skonecki, znajomy mego ojca, spotkał mnie w Parku Kusocińskiego i powiedział: "Zbyszek przyjdź dzisiaj na zebranie do Klubu Olimpijczyka będzie spotkanie z nowym trenerem Stomilu, takiego trenera jeszcze w Stomilu nie było, zobaczysz ". Miał rację. Najlepszy trener w historii klubu. Szacunek panie trenerze.

 4. 25.05.19 13:07 zjs

  Pamiętam jak nieżyjący już Jurek Skonecki, znajomy mego ojca, spotkał mnie w Parku Kusocińskiego i powiedział

 5. 25.05.19 09:47 chodi

  Szacunek trenerze! Wyobrażam sobie Stomil za kilka lat, z nowym stadionem, z oficjalnym sklepem w jednej z trybun i rozsianymi oficjalnymi stoiskami po całym województwie, z Hall of Fame na stadionie z najbardziej zasluzonymi postaciami dla klubu a w śród nich m. in. BOBO Kaczmarek, Sywwster Czereszewski, Biedrzycki, Łobocki, Sokołowski, Lech i może nazwisko Pana Brańskiego jako osoby , która odbudowala ekstraklasę w Olsztynie... A w niej wielu kibiców z całego województwa, którzy z dumą przyjeżdżają co weekend na mecz Stomilu.... Tak może być, tak powinno być. Mamy teraz niepowtarzalną szansę i bardzo dobrą atmosferę, ale żeby ziścił się taki scenariusz, to każdy z Nas o to musi zawalczyć - kibice, piłkarze, Pan Brański i.... WŁODARZE TEGO MIASTA!

 6. 25.05.19 05:33 czerkasow

  Szacun Panie Trenerze!

 7. 25.05.19 00:19 LUFC

  There is only one Bobo Kaczmarek!!!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!