Relacja z meczu Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn

ż Bartłomiej Chojnacki
ż Krzysztof Bąk
ż Wojciech Wilczyński
kartki Paweł Głowacki ż
Bramki Bytovia Bytów: 33. Tomasz Laskowski - 23. Adrian Wróblewski, 5. Krzysztof Bąk, 28. Kamil Juraszek, 22. Wojciech Wilczyński - 10. Michał Jakóbowski (72, 18. Daniel Mąka), 7. Bartłomiej Chojnacki (29, 27. Artur Wojach), 9. Mariusz Kryszak, 16. Robert Mandrysz, 14. Mateusz Michalski (46, 15. Robert Hirsz) - 11. Janusz Surdykowski
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 31. Tomasz Wełnicki, 27. Tomasz Wełna - 17. Roman Maczułenko (89, 12. Michał Trzeciakiewicz), 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki (55, 9. Irakli Meschia) - 10. Piotr Darmochwał (74, 11. Wołodymyr Kowal)

Cenne wyjazdowe zwycięstwo z Bytovią odnieśli piłkarze Stomilu pokonując gospodarzy 1:0 (0:0).

Jedyna bramka meczu padła z rzutu karnego, po faulu na wprawdzonym chwilę wcześniej Wołodymyrze Kowalu, który wychodził na czystą pozycję w polu karnym. Do piłki podszedł Paweł Głowacki i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Było to pierwsze zwycięstwo Stomilu w tym sezonie, po dwóch remisowych spotkaniach z Wigrami i GKS Tychy.

Cieszymy się, że ten mecz wygraliśmy. Obawialiśmy się go bardzo. Wiadomo, że z beniaminkami nie gra się łatwo - szczególnie, że Bytovia została solidnie wzmocniona przed rozgrywkami 1 Ligi. My jesteśmy jeszcze na etapie pracy nad zrozumieniem się i zgraniem drużyny. Pierwszą połowę zagraliśmy zachowawczo. Chcieliśmy dać pograć gospodarzom i zobaczyć na co ich stać oraz zabezpieczyć  się przed ich głównym atutem, czyli stałymi fragmentami, z których zdobywali już bramki. Tu było duże niebezpieczeństwo. Nie graliśmy może widowiskowo ale skutecznie z tyłu, nie stwarzając jednak jakiś klarownych sytuacji - powiedział po meczu trener Olsztynian, Mirosław Jabłoński.

I dodał: - W drugiej części spotkania zdecydowanie otworzyliśmy grę do przodu, było parę niezłych akcji, także z pierwszej piłki, co na pewno zaskoczyło piłkarzy przeciwnika. Po jednej z takich akcji, wprowadzony Kowal dostał bardzo dobrą piłkę, minął bramkarza i został sfaulowany, przez co uzyskaliśmy rzut karny. Myślę, że gdyby bramkarz nie faulował, to też by była bramka. Udało nam się do końca utrzymać czyste konto i jesteśmy z tego zadowoleni, bo dobra gra defensywy jest podstawą do tego by zespół grał skutecznie.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:38:30

94' Koniec meczu. Trzy punkty jadą do Olsztyna!
88' Rzut wolny z pola karnego! Piotr Skiba za długo przetrzymywał piłkę we własnym polu karnym.
77' Gooooooooooooool! Paweł Głowacki pewnie pokonuje Tomasza Laskowskiego!
77' Rzut karny dla Stomilu! Faulowany Wołodymyr Kowal, wychodzący na czystą pozycję w polu karnym!
75' Kolejny rzut wolny dla gości, z lewej strony boiska.
74' Ostatnia zmiana w Bytovii. Boisko opuszcza Wojciech Wilczyński, w jego miejsce Daniel Mąka
73' Wołodymyr Kowal w miejsce Piotra Darmochwała
73' Rzut wolny dla Stomilu sprzed pola karnego gospodarzy. Niecelny strzał...
64' Druga połowa zdecydowanie ciekawsza, obie drużyny ruszyły do przodu.
55' Pierwsza zmiana w Stomilu. Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Irakli Meschia
49' Rzut wolny dla Stomilu sprzed pola karnego Bytovii.
49' Żółtą kartką ukarany zawodnik gospodarzy, Wojciech Wilczyński
46' Boisko opuszcza Mateusz Michalski, w jego miejsce Robert Hirsz
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
45' Żółtą kartką ukarany Krzysztof Bąk
45+2' Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w pierwszej połowie.
45+2' Piotr Głowacki nie zdołał wykorzystać podania na 5. metr od Darmochwała.
43' Szybsza gra w drugiej części pierwszej połowy. Stomil oddał inicjatywę gospodarzom.
36' Rzut rożny dla gości. Broni Skiba, dobitka niecelna.
30' Boisko opuszcza Bartłomiej Chojnacki, w jego miejsce Artur Wojach.
28' Rzut rożny dla gospodarzy. Zakończony niecelnym strzałem. Było groźnie.
21' Żółtą kartką ukarany zawodnik gospodarzy, Bartłomiej Chojnacki
19' Żółtą kartką ukarany Paweł Głowacki
15' Drugi rzut różny dla Stomilu, tym razem Maczułenko dorzucił w pole karne. Wybija Tomasz Laskowski.
13' Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony boiska. Piłka wybita na aut.
7' Pierwsza akcja Stomilu. Łukasz Jegliński w bramkarza...
5' Rzut rożny dla Stomilu. Roman Maczułenko oddał piłkę bramkarzowi...
1' Gramy!
Rzut wolny dla Bytovii, tym razem z lewej strony boiska. Kontratak Stomilu zatrzymany nieprzepisowo.
Bytovia: Tomasz Laskowski - Krzysztof Bąk, Michał Jakóbowski, Kamil Juraszek, Mariusz Kryszak, Bartłomiej Chojnacki, Robert Mandrysz, Mateusz Michalski, Janusz Surdykowski, Adrian Wróblewski, Wojciech Wilczyński
Za nieco ponad 15 minut rozpocznie się mecz w Bytowie, znamy już składy obu drużyn. Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Witalij Berezowśkyj, Tomasz Wełnicki, Tomasz Wełna, Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Łukasz Jegliński, Roman Maczułenko - Piotr Darmochwał

W niedzielę (godz. 12:15) piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają z beniaminkiem I ligi Bytovią Bytów. Na spotkanie piłkarze wyjadą już w sobotę.

Piłkarze Stomilu Olsztyn są po długiej podróży z Brzeska. Przypomnijmy, że niestety nasi piłkarze mimo gry w teoretycznie najsilniejszym składzie przegrali z Okocimskim KS 1:2.

Emocje po odpadnięciu opadły, gdy okazało się, że drużyna z Brzeska w kolejnej rundzie Pucharu Polski zagra z Cracovią. Porażka w Brzesku zostanie przez wszystkich wybaczona, gdy nasi zawodnik wrócą z Bytowa z kompletem punktów.

O to będzie jednak trudno. Bytovia w tym sezonie wygrała u siebie 3:2 z Wisłą Płock i zremisowała 1:1 na wyjeździe z Wigrami Suwałki. To zespół Pawła Janas jest wskazywany w roli faworyta.