94' Koniec meczu.
92' 3 minuty do końca.
90' Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce Trzeciakiewicz 1
87' GOOOL! 3:0! Piękna bramka Grzegorza Lecha sprzed linii pola karnego! 1
87' Grabowski z dystansu minimalnie niecelnie. 59

Pruszków

Cenne i pewne zwycięstwo w Pruszkowie

24.08.16 20:48   zic   8

W 5. kolejce piłkarskiej I ligi Stomil Olsztyn wygrał w wyjazdowym spotkaniu ze Zniczem Pruszków 3:0 (1:0). Pierwszą bramkę tuż przed przerwą zdobył Tsubasa Nishi, w drugiej połowie samobójczą bramkę strzelił Rafał Zembrowski, a wynik przed ostatnim gwizdkiem ustalił Grzegorz Lech.

Stomil rozpoczął z dwoma zmianami w porównaniu z poprzednim meczem: na boisku w miejscu Pawła Głowackiego pojawił się Łukasz Jegliński, a Piotra Skibę zastąpił w bramce Michał Leszczyński (naszemu pierwszemu bramkarzowi wczoraj urodził się syn - gratulujemy!). W pierwszej połowie Stomil zagrał na zero z tyłu, skupiajac się przede wszystkim na obronie. Taktyka okazała się skuteczna, a tuż przed przerwą na prowadzenie olsztynian po dośrodokowaniu Patryka Kuna wyprowadził Tsubasa Nishi.

W drugiej połowie w grze obu drużyn było więcej niedokładności jak efektownej gry. W 70. minucie Stomil cieszył się ze zdobycia drugiej bramki, chociaż pomogli mu w tym też sami gospodarze - po dobrej akcji olsztynian Tsubasa Nishi naciskał obrońców, Rafał Kujawa uderzył w środek bramki, a Rafał Zembrowski "wykończył" akcję strzelając samobójczą bramkę.

Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem po akcji z Rafałem Kujawą, Grzegorz Lech znalazł się przed linią pola karnego i pięknym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

Cenne ligowe zwycięstwo Stomilu pozwoliło odbić się od strefy spadkowej tabeli, w której znajdowała się nasza drużyna przez odjęte na początku sezonu trzy punkty. Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę w Olsztynie, a przeciwnikiem będzie spadkowicz z Ekstraklasy - Podbeskidzie Bielsko-Biała.