Relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn

Chojniczanka Chojnice 4:3 Stomil Olsztyn
3:2
2' Marek Gancarczyk
35' Daniel Chyła
41' Marek Gancarczyk
58' Daniel Chyła
Bramki Michał Trzeciakiewicz 21'
Igor Skoba 29'
Michał Trzeciakiewicz 89'
ż Kieruzel kartki Igor Skoba ż
Łukasz Jamróz ż
Bramki Chojniczanka Chojnice: 24. Damian Podleśny - 20. Daniel Chyła, 25. Wojciech Lisowski, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 19. Łukasz Suchocki, 23. Krystian Feciuch, 5. Paweł Zawistowski, 7. Rafał Grzelak, 11. Rafał Siemaszko, 9. Marek Gancarczyk (84, 10. Andrzej Rybski) - 17. Tomasz Mikołajczak (68, 11. Rafał Siemaszko)
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz - 95. Arkadiusz Mroczkowski (65, 16. Dawid Szymonowicz), 7. Paweł Głowacki, 4. Ihor Skoba (63, 9. Irakli Meschia), 12. Michał Trzeciakiewicz, 24. Karol Żwir - 19. Łukasz Jamróz (74, 31. Tomasz Wełnicki)

Aż siedem bramek obejrzeli kibice obu zespołów w meczu Pierwszej Ligi w Chojnicach. Niestety, o jedną bramkę więcej strzelili gospodarze - grający w eksperymentalnym składzie Stomil przegrał z Chojniczanką 4:3 (3:2).

- Źle weszliśmy w tym mecz. Nie wiem, co było tego przyczyna: pięciogodzinna podróż autokarem, pogoda, czy może przeciwnik. Myślę, że wszystko po trochu, spowodowało, że graliśmy mało pewnie na początku. Nie było widać jakości. Rozkręcaliśmy się z minuty na minuty, gdyby mecz trwał jeszcze z piętnaście minut dłużej, to wynik byłby korzystniejszy. Gratuluje Chojniczance zwycięstwa, dobrego spotkania. Mecz mógł się podobać kibicom. Dużo bramek, dużo akcji ofensywnych. Obydwa zespoły zagrały na luzie i w tych trudnych warunkach stworzyły fajne widowisko. Przed meczem rozchorował się Łukasz Jegliński. Nie wyleczył się Roman Meczułenko, po meczu z GKS-em Katowice jest mocno poobijany. Nie chciałem ryzykować. Chciałem też sprawdzić przydatność piłkarzy rezerwowych - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:21:22

93' Koniec meczu.
93' 3 minuty potrwa jeszcze to spotkanie.
90' Michał Trzeciakiewicz zdobywa kontaktową bramkę.
85' Boisko opuszcza Marek Gancarczyk, w jego miejsce Andrzej Rybski
77' Boisko opuszcza Jamróz, w jego miejsce Wełnicki
68' Boisko opuszcza Mroczkowski, w jego miejsce Szymonowicz
63' Boisko opuszcza Skoba, w jego miejsce Meschia.
57' Gospodarze podwyższają prowadzenie, 4:2. Ponownie Daniel Chyła.
50' Skiba jak zawsze w formie. Kolejny raz w tym meczu ratuje zespół, tym razem zablokował strzał z pięciu metrów.
46' Boisko opuszcza Łukasz Suchocki, w jego miejsce Bartłomiej Niedziela.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
40' Hokej! Gancarczyk sam na sam ze Skibą, bramkarz wychodzi i zostaje przelobowany.
35' Po rzucie rożnym niepilnowany Chyła strzela wyrównującą bramkę.
33' Oooooo! Igor Skoba wyprowadza gości na prowadzenie strzałem z piętnastu metrów!
22' 1:1! Michał Trzeciakiewicz wszedł odważnie w pole karne, minął obrońców i z pięciu metrów strzelił do bramki. Klasa!
10' Karol Żwir z 15 metrów nie trafia do niemal pustej bramki, w ostatniej chwili piłkę wybija bramkarz gospodarzy...
3' Szybkie objęcie prowadzenia przez gospodarzy, po strzale z 20 metrów, po rykoszecie piłka wpada do olsztyńskiej bramki.
1' Gramy!
Pogoda w Chojnicach, delikatnie mówiąc - marna.
Stomil dzisiaj w mocno eksperymentalnym składzie:Skiba – Bucholc, Berezowśkyj, Czarnecki, Remisz, Mroczkowski, Paweł Głowacki, Skoba, Trzeciakiewicz, Jamróz, Żwir

Piłkarze Stomilu Olsztyn po niedzielny zwycięstwie nad GKS-em Katowice nie mają czasu na dłuższy odpoczynek. Już w środę zagrają wyjazdowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice. Początek meczu o godzinie 17:00.

W tym spotkaniu szansę pokazania się dostaną piłkarze, którzy dotychczas mniej wychodzili w podstawowej jedenastce. Trener Mirosław Jabłoński może pozwolić sobie na eksperymenty, bo olsztyński zespół ma już zapewnione utrzymanie w I lidze. Olsztyński trener patrzy także perspektywicznie, bo zdaje sobie sprawę, że w nowym sezonie będzie musiał budować zespół od nowa.

Piłkarze Chojniczanki Chojnice chcą się zrewanżować za wysoką porażkę (0:3 - red.) w Olsztynie. Zespół gospodarzy zagra na świeżości ponieważ w ostatni weekend nie grali z powodu wycofania się z ligi Floty Świnoujście. W drużynie Chojniczanki występuje były piłkarz Stomilu Olsztyn Łukasz Suchocki, który będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony, o ile oczywiście otrzyma możliwość gry w od pierwszej minuty.

W Olsztyńskiej drużynie z powodu kontuzji na pewno nie zobaczymy Piotra Głowackiego oraz Pawła Łukasika. Wątpliwy jest także występ Romana Maczułenki. Po pauzie za żółte kartki do kadry zespołu powraca Łukasz Jamróz.

Piłkarze do Chojnic udadzą się w dniu meczu.