Artykuł

Herb Chojniczanki Chojnice, fot. 90minut.pl

Herb Chojniczanki Chojnice, fot. 90minut.pl

Chojniczanka Chojnice - nasz najbliższy rywal

29.08.13 16:17   em   1  

W najbliższą sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Początek meczu w sobotę o godzinie 17:00.

HISTORIA

Początków klubu należy szukać w powstałej w 1927 roku drużynie piłki nożnej, noszącej nazwę „Chojniczanka”. Na początku, to zakochane w futbolu środowisko nie posiadało ram organizacyjnych, statutu, ani osobowości prawnej. Z czasem jednak konieczne stało się wprowadzenie pewnych struktur organizacyjnych, zwłaszcza że pod koniec 1929 roku do drużyny przystąpili zawodnicy i działacze upadającego niemieckiego Towarzystwa Gimnastycznego „Gryf”. Wobec tego postanowiono oba kluby połączyć. W wyniku fuzji, 10 marca 1930 roku powstał klub „Chojniczanka 1930”Chojnice. Do grona założycieli należeli: Brunon Nurnberg, Erhard Nurnberg, Dagobert Nurnberg, Jan Schreiber, Stanisław Karczewski, Willi Doege i Franciszek Madziąg. Pierwszym prezesem klubu wybrano powszechnie szanowanego sekretarza adwokatury Stanisława Karczewskiego. [ WIĘCEJ ] / źródło: mkschojniczanka.pl

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Puszcza Niepołomice zajmuje 5 miejsce w tabeli.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: 0:0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza (W), 1:1 Olimpia Grudziądz (D), 0:1 GKS Bełchatów (D)

Powiązanie ze Stomilem i regionem: Trzy lata temu Chojniczanka podpisała kontrakt z byłym piłkarzem Stomilu Olsztyn - Damianem Falkowskim. Piłkarz szybko został wypożyczony do Regi Trzebiatów.

HISTORIA SPOTKAŃ

Brak.

Tagi: Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, I liga, Przedstawiamy rywala


Komentarze

  1. 30.08.13 15:08 G.R.U.B.Y.

    wkradł się błąd Pozycja w tabeli: Chojniczanka Chojnice powinno być zamiast Puszcza Niepołomice :)

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!