Relacja z meczu Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn

Bramki Piotr Darmochwał (k) 53'
Piotr Darmochwał 61'
Wołodymyr Kowal 88'
ż Damian Piotrowski kartki
Bramki Chrobry Głogów: 12. Sławomir Janicki - 18. Michał Ilków-Gołąb, 3. Michał Michalec, 24. Łukasz Bogusławski, 22. Adam Samiec - 8. Karol Danielak (71, 10. Rafał Figiel), 7. Mateusz Hałambiec, 25. Damian Ałdaś (55, 9. Damian Piotrowski), 2. Łukasz Szczepaniak, 23. Dominik Kościelniak (81, 26. Jakub Chrzanowski) - 17. Damian Sędziak.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 22. Roman Maczułenko (73, 24. Karol Żwir), 16. Dawid Szymonowicz, 87. Arkadiusz Czarnecki, 9. Tomasz Wełna - 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 95. Arkadiusz Mroczkowski, 11. Wołodymyr Kowal (90, 5. Yasuhiro Katō), 10. Piotr Darmochwał - 77. Paweł Łukasik (82, 12. Michał Trzeciakiewicz).

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 3:0 na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Dwie bramki dla naszego zespołu strzelił Piotr Darmochwał. Najpierw z karnego, a potem po pięknym rajdzie skrzydłem. Rywali dobił Wołodymyr Kowal.

Pierwsza połowa była bardzo nudna i senna. Żaden z zespołów nie stworzył sobie sytuacji do strzelenia bramki. Jak się później okazało czyste konto okazało się kluczem do zwycięstwa.

W drugiej części spotkania Stomil odważnie ruszył w stronę bramki gospodarzy. Najpierw rzut karny wywalczył Paweł Łukasik. Pełen spokoju do piłki podszedł Piotr Darmochwał i otworzył wynik spotkania. Ten sam zawodnik potem zdobył drugą bramkę w meczu. Rywali dobił Wołodymyr Kowal, który wykończył kontrę olsztyńskiego zespołu.

Przy wyniku 2:0 dla Stomilu arbiter spotkania nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez gospodarzy. Sędzia uznał, że piłka wyszła za boisko. Telewizyjne powtórki wykazały, że się pomylił. Wielki błąd przy tej sytuacji popełnił Piotr Skiba, który nie trafił w piłkę.

- Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, bo byliśmy w bardzo złej sytuacji kadrowej. Pierwsza połowa to było poznawanie się zawodników. Sporo błędów z naszej strony, mało gry. Natomiast drugą połowę zagraliśmy zdecydowanie lepiej, potrafiliśmy w środku pola wymienić kilka podań i oskrzydlić akcję, stworzyć kilka sytuacji i jak wynik ułożył się pod nas wyprowadzaliśmy bardzo groźne kontry, z których jedna zakończyła się trzecią bramką. I mimo, że był to dla nas bardzo trudny mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Powiedzmy sobie szczerze, pomimo nie najlepszej gry wygraliśmy, odwrotnie niż w meczu sprzed tygodnia z Miedzią, gdzie graliśmy dobrze, a przegraliśmy. Taka jest piłka i trzeba pogratulować chłopakom tego, że potrafili tutaj podjąć walkę, szczególnie w drugiej połowie meczu - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

W następny weekend szykuje się hit I ligi. Do Olsztyna przyjedzie lider z Niecieczy. Początek meczu w niedzielę (28 września) o godzinie 12:30.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 03:11:07

94' Koniec! Trzy punktu jadą do Olsztyna!
88' GOOOOOL! Kowal!
82' Michał Trzeciakiewicz wszedł za Pawła Łukasika.
80' Skiba i sędzia na tym samym poziomie. Najpierw nasz bramkarz nie trafia w piłkę, a potem arbiter nie uznaje prawidłowo zdobytej bramki przez gospodarzy.
73' Karol Żwir wchodzi za Romana Maczułenkę.
61' GOOOOOOOOOOOL! Piotr Darmochwał po indywidualnej akcji!
57' Stomil się rozkręca. Darmochwał trafia w słupek.
53' GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Darmochwał z karnego!
51' Rzut karny dla Stomilu!
50' Danielak strzela, ale niecelnie.
46' Początek drugiej połowy.
45+2' Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Głogowie. W sumie nic ciekawego się nie wydarzyło.
44' Uff. Nie ma bramki.
43' Arbiter popełnia błąd. Tomasz Wełna faulował w polu karnym, piłkarz Głogowa wylądował za i dlatego arbiter wskazał na rzut wolny z 17 metrów.
39' Kowal dzisiaj bardzo słabo.
31' Roman Maczułenko leży na boisku.
30' Kowal źle przyjmuje w polu karnym i jego strzał daleko od bramki.
28' Teraz ładnie Wełna blokuje napastnika gospodarzy.
26' Do kogo chciał zagrać Tomasz Wełna?
25' Świetna sytuacja gospodarzy, ale piłka nie wpadła do bramki.
15' Stomil cały czas bez błędu w obronie, ale z przodu nic nie może zrobić. Zero - zero.
7' Pierwsze minuty spotkania wyrównane, jednak nudno nie jest na boisku.
1' Danielak wpada w pole karne, ale Skiba pewnie łapie.
1' Gramy!
W roli kapitana dzisiaj Paweł Głowacki.
Na ławce rezerwowych są: Dawid Mieczkowski, Arkadiusz Koprucki, Yasuhiro Katō, Karol Żwir oraz Michał Trzeciakiewicz.
Szpital w Stomilu. Kontuzjowani są: Janusz Bucholc, Tomasz Wełnicki, Naoya Shibamura, Rafał Śledź oraz Piotr Głowacki. Za żółte kartki nie gra Witalij Berezowśkyj.
Skład Stomilu na mecz Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Arkadiusz Mroczkowski, Arkadiusz Czarnecki, Dawid Szymonowicz, Tomasz Wełna - Roman Maczułenko, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Paweł Łukasik, Piotr Darmochwał - Wołodymyr Kowal.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w najbliższą niedzielę zagrają na wyjeździe z beniaminkiem I ligi Chrobrym Głogów. Początek meczu o godzinie 12:30. Bezpośrednią transmisję ze spotkania pokaże telewizja Orange Sport.

Nie wiadomo w jakim składzie wybiegnie Stomil w niedzielnym spotkaniu. Wszystko może ważyć się do ostatniej chwili. W trakcie czwartkowego treningu urazu doznał kapitan Stomilu i nie wiadomo jak poważny jest to uraz. W ostatnim spotkaniu z Miedzią Legnica boisko przedwcześnie opuścił pomocnik Piotr Głowacki.

- Usg nic specjalnego nie wykazało jedynie delikatne naciągnięcie więzadła. Tylko jest jeszcze ogromny krwiak na nodze, który jest bolesny. Robię wszystko co mogę żeby zdążyć na niedziele. Bardzo chce zagrać ale po prostu nie wiem czy zdążę - mówi dla stomil.olsztyn.pl Piotr Głowacki.

W niedzielnym meczu Witalij Berezowśkyj będzie pauzował za żółte kartki.