95' Koniec meczu.
90' 4 minuty do końca
88' Kamil Słoma zdobywa 3 bramkę dla gospodarzy. 75
87' Czerwona kartka dla Sylwestra Wyłupskiego, który został wyproszony z ławki. 1
84' Paweł Baranowski zdobywa kontaktową bramkę! 1

Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Cicho przy Cichej, czyli Stomil gra w Chorzowie z Ruchem

17.08.17 15:01   em   2  

Stomil Olsztyn w piątek rozegra ligowe spotkanie ze spadkowiczem z Ekstraklasy Ruchem Chorzów. Mecz obędzie się bez udziału publiczności. Początek o godz. 20:45.

Stomil w ostatni piątek zagrał dobre spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Przypomnijmy, że olsztyński zespół wygrał 3:1. Olsztyńscy fani mogą wierzyć, że forma ich ulubieńców z początku sezonu (dwie porażki) to już historia. 

- Wiara wróciła w zespół. Fajnie, że wygraliśmy ostatni mecz nie przez przypadek po jakiejś jednej bramce. To było przekonujące zwycięstwo. Fajnie, że mogliśmy grać u siebie, bo kibice są ważnym ogniwem tutaj. To zwycięstwo trzeba im zadedykować, bo także dzięki nim możemy grać w Olsztynie - mówi trener Stomilu Olsztyn Tomasz Asensky.

We wtorek przy al. Piłsudskiego 69a zagrał grę wewnętrzną z drużyną juniorów Stomilu występującą w Centralnej Lidze Juniorów. Nie ma drużyny rezerw, więc takie spotkania powinny być normą.

- Chciałem żeby każdy mógł zagrać oraz przyjrzeć się młodym piłkarzom grającym w Centralnej Lidze Juniorów. Trzeba było się przekonać jak wypadają na tle dojrzałych zawodników. Chciałem także zobaczyć jak wypadną piłkarze z pierwszego zespołu, bo ta kadra nie jest zamknięta i to był test dla tych, którzy w tym momencie mnie nie przekonują - komentuje olsztyński szkoleniowiec. 

Do treningów z zespołem powrócił już bramkarz Piotra Skiba jednak nie pojechał z zespołem do Chorzowa. Podstawowym bramkarzem od dwóch spotkań jest Michał Leszczyński, a rezerwowym Jakub Miszczuk, który ostatni sezon spędził... w Ruchu Chorzów. 

Ruch Chorzów za zadłużenia wobec byłych piłkarzy i pracowników został ukarany odjęciem pięciu punktów w tabeli. Do tego chorzowski klub miał wcześniej półroczny zakaz transferowy, który zakończył się 15 sierpnia. W meczu ze Stomilem teoretycznie będą mogli zagrać już nowi zawodnicy.  Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Warzychę w tym sezonie przegrała wszystkie trzy spotkania. 

Mecz odbędzie się bez publiczności, to kara za przerwanie na 20 minut ostatniego meczu Ruchu w Ekstraklasie.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów, Chorzów, I liga


Komentarze

  1. 18.08.17 22:36 tedefon 1982

    znowu trójka !! obrona do wymiany na czele z bramkarzem

  2. 18.08.17 22:31 tedefon 1982

    patałachy !!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!