Relacja z meczu Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn

Koniec Ząbki - 2 listopada 2014 r.
godz. 12:15:00

Dolcan Ząbki 2:2 Stomil Olsztyn
1:0
17' Adrian Łuszkiewicz
82' Tomasz Chałas
Bramki Witalij Berezowśkyj 88'
Igor Skoba 93'
ż Adrian Łuszkiewicz kartki Paweł Łukasik ż
Piotr Darmochwał ż
Bramki Dolcan Ząbki: 1. Rafał Leszczyński - 8. Mateusz Długołęcki, 6. Piotr Klepczarek, 16. Mateusz Cichocki - 9. Paweł Tarnowski, 23. Szymon Matuszek, 17. Adrian Łuszkiewicz, 20. Bartosz Osoliński (70, 14. Damian Jakubik), 7. Kamil Mazek (89, 18. Norbert Neumann), 19. Rafał Grzelak (65, 24. Damian Świerblewski) - 10. Tomasz Chałas
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 12. Michał Trzeciakiewicz - 24. Karol Żwir (88, 14. Cezary Sobolewski), 21. Łukasz Jegliński, 4. Ihor Skoba, 77. Paweł Łukasik (66, 22. Roman Maczułenko), 10. Piotr Darmochwał - 19. Łukasz Jamróz (46, 8. Piotr Głowacki).

W meczu 15. kolejki Pierwszej Ligi Stomil Olsztyn zremisował w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 2:2 (0:1).

W Ząbkach zagrał mocno przemeblowany skład Stomilu - w wyjściowej jedenastce zadebiutował Igor Skoba. Po pierwszej połowie Stomil przegrywał 0:1, po bramce Adriana Łuszkiewicza w 17. minucie, a gdyby nie dobra postawa Piotra Skiby ta część spotkania mogłaby zakończyć się i 0:3.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, Dolcan podwyższył prowadzenie po bramce Tomasza Chałasa w 82. minucie. Końcówka w wykonaniu Stomilu była jednak zabójcza. Najpierw Stomil odpowiedział trafieniem Witalija Berezowśkyjego w 89. minucie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem gola na wagę jednego punktu zdobył Igor Skoba.

- Myślę, że z wyniku możemy być zadowoleni, tym bardziej, że przegrywaliśmy już 0:2. Zespół walczył do końca i to jest nagroda za to, dwie strzelone bramki ze stałych fragmentów w doliczonym czasie (w rzeczywistości pierwszy gol padł w 88. minucie - red.). W takich okolicznościach cieszymy się z tego remisu - powiedział po meczu trener Stomilu Mirosław Jabłoński.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 16:37:41

94' Koniec meczu.
94' Goooooooooool! 2:2!
88' Kontaktowa bramka Stomilu! Witalij Berezowśkyj!
83' Druga bramka dla Dolcanu.
78' Paweł Głowacki doprowadza do wyrównania, jednak według sędziego pomagał sobie przy tym ręką. Nadal 0:1.
65' Boisko opuszcza Paweł Łukasik, w jego miejsce Roman Maczułenko.
65' Żółtą kartką ukarany zawodnik gospodarzy.
47' Piotr Darmochwał z żółtą kartką.
45+2' Koniec pierwszej połowy.
43' Żółtą kartką ukarany Paweł Łukasik.
38' Dwie stuprocentowe sytuacje Dolcanu. Piotr Skiba plus trochę szczęścia i nie przegrywamy 0:3.
31' W polu karnym pada popychany Łukasz Jamróz, zdaniem sędziego faulu nie było. Naszym - wprost przeciwnie.
19' Gol! Gospodarze obejmują prowadzenie.
1' Gramy!
Skład Stomilu na mecz z Dolcanem: Piotr Skiba - Paweł Głowacki, Witalij Berezowśkyj, Arkadiusz Czarnecki - Michał Trzeciakiewicz, Łukasz Jegliński, Igor Skoba, Karol Żwir, Piotr Darmochwał - Paweł Łukasik, Łukasz Jamróz

W niedzielnym spotkaniu Stomilu z Dolcanem Ząbki w barwach pierwszoligowego klubu z Olsztyna może zadebiutować dwóch piłkarzy. W tygodniu działacze Stomilu Olsztyn do rozgrywek I ligi zgłosili Ihora Skobę oraz Cezarego Sobolewskiego. Początek meczu o godzinie 12:15.

Zawodnik z Ukrainy jest przewidziany do pierwszego składu. - Treningi wskazują na to, że Skoba zagra z Dolcanem od pierwszej minuty. Rzeczywiście nieźle się prezentuje - powiedział dla dwadozera.pl jest z zawodników Stomilu Olsztyn.

Z powodu kontuzji Dawida Szymonowicza oraz puazy za czerwoną kartkę Arkadiusza Mroczkowskiego trener Mirosław Jabłoński włączył do kadry pierwszego zespołu Cezarego Sobolewskiego. Debiut zawodnika w I lidze nie jest jednak przesądzony. Być może zagra Karol Żwir, który ostatnio nie trenował z powodu urazu.

Początek meczu w Ząbkach o godzinie 12:15.