Relacja z meczu Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn

Dolcan Ząbki 4:2 Stomil Olsztyn
2:1
33 Łukasz Serpina
35 Łukasz Serpina
69' Dariusz Zjawiński
80' Grzegorz Piesio
Bramki Piotr Darmochwał 25
Karol Żwir 90
ż Grzegorz Piesio kartki Łukasz Jegliński ż
Arkadiusz Mroczkowski ż
Arkadiusz Mroczkowski cz
Bramki Dolcan Ząbki: 1. Rafał Leszczyński - 8. Mateusz Długołęcki, 6. Piotr Klepczarek, 19. Rafał Grzelak - 14. Damian Jakubik (82, 9. Paweł Tarnowski), 23. Szymon Matuszek, 17. Adrian Łuszkiewicz, 13. Grzegorz Piesio (84, 15. Tomasz Prejs), 21. Bartosz Wiśniewski (73, 20. Bartosz Osoliński), 11. Łukasz Sierpina - 10. Dariusz Zjawiński.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 15. Arkadiusz Mroczkowski - 10. Piotr Darmochwał, 7. Paweł Głowacki (61, 51. Marcin Warcholak), 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech (76, 8. Piotr Głowacki), 5. Yasuhiro Katō - 9. Tomasz Bzdęga (73, 24. Karol Żwir).

Dwie strzelone bramki nie wystarczyły na wywiezienie z Ząbek chociaż punktu. W pierwszoligowym meczu Stomil Olsztyn przegrał z Dolcanem Ząbki 2:4.

Wynik meczu otworzył w 25. Piotr Darmochwał, a zamknął w doliczonym czasie drugiej połowy Karol Żwir.

Niestety, Piotr Skiba wyjmował piłkę z bramki aż cztery razy: dwie bramki strzelił Łukasz Serpina (w 33. i 35. minucie), Dariusz Zjawiński w 69. minucie oraz dobrze znany w Olsztynie Grzegorz Piesio 10 minut przed końcem spotkania.

- Gratulację dla trenera Dolcanu, bo gospodarze zagrali dzisiaj bardzo dobre zawody. Piłkarze z Ząbek obnażyli wszystkie nasze braki. Zabrakło koncentracji po strzeleniu pierwszej bramki. Wiedzieliśmy że Dolcan dalej będzie grał bokami, chcieli podwajać krycie na skrzydłach. Po przerwie liczyłem, że ta pogoda nam trochę pomoże i uda nam się doprowadzić do remisu. Dolcan był jednak dzisiaj zdecydowanie lepszy od nas i dlatego wygrał. Ja chłodzę te zapędy wszystkich, że jesteśmy tacy mocni, że będziemy wszystkim zabierać punkty. Okazuje się, że czeka nas ciężka walka o utrzymanie się w I lidze - powiedział Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

zic, em

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 16:50:21

90' Koniec spotkania. przegrywamy 2:4.
90' Karol Żwir ustala wynik meczu.
90' Dwie minuty potrwa jeszcze to spotkanie.
87' Piotr Darmochwał wpadł w pole karne gospodarzy, padł, ale sędzia słusznie nie odgwizdał rzutu karnego.
80' Czwartą bramkę dla gospodarzy zdobywa dobrze znany w Olsztynie Grzegorz Piesio.
77' Kolejna zmiana w Stomilu. Piotr Głowacki wchodzi za Grzegorza Lecha
75' Zmiana w zespole gospodarzy, Bartosz Wiśniewski zszedł z boiska, w jego miejsce Bartosz Osoliński.
74' Karol Żwir na boisku, za Tomasza Bzdęgę.
70' Arkadiusz Mroczkowski fauluje i otrzymuje drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko.
69' Zjawiński strzałem nie do obrony podwyższa na 3:1.
67' Wejście Marcina Warcholaka ożywiło nieco grę Stomilu, to już trzecia wrzutka z lewej strony w pole karne.
64' Piotr Skiba broni sam na sam!
62' Marcin Warcholak za Pawła Głowackiego
53' Powinno być 3:1 dla gospodarzy, jednak piłka po strzale minimalnie obok bramki. W odpowiedzi dośrodkowanie Stomilu w pole karne Dolcanu, broni bramkarz.
46' Zaczynamy drugą połowę!
45' Przerwa. Dobry początek, słabsza druga część pierwszej połowy i do przerwy przegrywamy 1:2.
38' Gospodarze w natarciu, tym razem nie wykrozystali jednak sytuacji sam na sam z Piotrem Skibą.
35' 2:1 dla Dolcanu. Ponownie Łukasz Serpina.
33' 1:1. Odpowiedź gospodarzy. Łukasz Serpina z dwóch metrów po dośrodkowaniu z prawej strony jumieszcza piłkę w bramce Stomilu.
25' Goooooooooooool! Piotr Darmochwał!
24' Ulewa nad Ząbkami, warunki do grania mało przyjazne.
23' Piłka zatrzymała się na poprzeczce Stomilu, dobitkę broni Skiba. Rzut rożny dla gości.
20' Rzut wolny z 18m dla Stomilu, strzelał Grzegorz Lech. Obroniony strzał, podobnie jak i dobitka. Nadal bez bramek.
15' W Ząbkach wietrznie, po pierwszych 15 minutach delikatna przewaga gospodarzy.
2' Na sektor gości powoli wchodzą kibice Stomilu, którzy chwilę przed meczem dojechali na stadion.
1' Gramy! Po rozpoczęciu pierwsza akcja Stomilu, z lewej strony dośrodkowanie z rzutu wolnego zablokowali jednak obrońcy gospodarzy.
Michał Trzeciakiewicz kontuzjowany, nie zagra w dzisiejszym meczu.
Jesteśmy już na stadionie w Ząbkach. Skład Stomilu: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Arkadiusz Mroczkowski - Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Łukasz Jegliński, Yasuhito Kato - Tomasz Bzdęga

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają kolejne spotkanie w I lidze. Tym razem na wyjeździe zmierzą się z Dolcanem Ząbki.

- Spokojnie pracujemy przed tym meczem. Nie ma żadnych sensacji, które mogłyby zmartwić kibiców - mówi trener Adam Łopatko.

O tym kto znajdzie się w kadrze meczowej na spotkanie z Dolcanem trener poinformuje po piątkowym treningu. Po pauzie za żółte kartki wraca Grzegorz Lech. - Grzesiek jest takim piłkarzem, dla którego warto jest zmienić zwycięski skład - mówi trener olsztyńskiego zespołu.

Początek sobotniego spotkania w sobotę o godzinie 15:00. Redakcja stomil.olsztyn.pl przeprowadzi relację na żywo z meczu.