Artykuł

Herb Dolcanu Ząbki, fot. 90minut.pl

Herb Dolcanu Ząbki, fot. 90minut.pl

Dolcan Ząbki - nasz najbliższy rywal

07.03.13 16:38   em   0  

Przedstawiamy najbliższego rywala olsztyńskiego Stomilu. Przypominamy, że Stomil w sobotę zagra na wyjeździe z Dolcanem Ząbki.

HISTORIA

Klub sportowy w Ząbkach założony został w 1927 roku, a pierwotną nazwą była Ząbkovia Ząbki. W późniejszym czasie klub prosperował pod nazwą Związkowiec Ząbki po czym zmienio nazwę na Budowlani Ząbki. Ciekawą nazwą w losach istnienia klubu sportowego w Ząbkach była na pewno nazwa Beton-Stal Ząbki. Potem wrócono do pierwszej nazwy, czyli do Ząbkovii Ząbki. Przełomowym momentem był dzień 6 marca 1994. Wtedy to w ząbkowski klub piłkarski zaczął inwestować Sławomir Doliński, właściciel firmy deweloperskiej Dolcan. I tak oto od ponad piętnastu lat w Ząbkach istnieje klubu piłkarski pod nazwą Dolcan Ząbki. W tym krótkim czasie klub Pana Dolińskiego zdołał już zaistnieć na polskiej scenie piłkarskiej dwukrotnie występując na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 1996/1997 oraz w sezonie 2000/2001. Jednak to były krótkie przygody z tą ligą. Po kilku latach tułaczki w niższych klasach rozgrywkowych Dolcan wrócił na zaplecze Ekstraklasy. Tym razem ząbkowscy piłkarze pewnie utrzymali się w rozgrywkach nowej I ligi, co dla większości było bardzo dużym zaskoczeniem. (źródło: dolcanzabki.com)

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Dolcan Ząbki po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: 2:0 GKS Katowice (D), 2:1 Arka Gdynia (W), 1:0 Okocimski KS Brzesko (D)

Powiązanie ze Stomilem i regionem: W składzie Dolcanu jest dwóch byłych zawodników Stomilu: Piotr Klepczarek oraz Grzegorz Piesio. W Dolcanie przez pół roku w sezonie 2009/2010 wystąpował obecny piłkarz Stomilu Olsztyn - Grzegorz Lech.

HISTORIA POJEDYNKÓW

III liga 2007/2008 Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki 1:1
III liga 2007/2008 Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 1:1
I liga 2012/2013 Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki 1:2

Tagi: Stomil Olsztyn, Dolcan Ząbki, I liga, Przedstawiamy rywala


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!