Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Emocje i podział punktów w Opolu

13.04.19 18:53   em   11

Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z Odrą Opole. Olsztyński zespół w 90. minucie objął prowadzenie 2:1, ale niestety ponownie nie udało się dowieźć zwycięstwa do samego końca.

Stomil Olsztyn do meczu z Odrą Opole przystąpił ze zmianami w składzie po ostatnim remisie z GKS-em 1962 Jastrzębie. W domu z powodu choroby musiał zostać bramkarz Piotr Skiba, a w jego do składu wskoczył Michał Leszczyński. Po pauzie za żółte kartki powrócił Janusz Bucholc i tym samym ze składu wypadł Wojciech Dziemidowicz.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obydwie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji po których mogły zdobyć bramki. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego mieli takie dwie sytuacje. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Grzegorza Lecha do piłki doszedł obrońca Płamen Kraczunow i zawodnicy z Odry z linii bramkowej musieli wybijać piłkę. W dobrej sytuacji znalazł się także Szymon Sobczak, ale niestety strzał nie był precyzyjny i piłka nie wpadła do siatki.

Początek drugiej części spotkania należał do Odry Opole, która do 60 minuty stworzyła sobie trzy dobre sytuacje. Jedna z takich sytuacji zakończyła się bramką. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Żemło. Rafał Niziołek mógł podwyższyć wynik na 2:0, ale jego strzał z 70. minuty minimalnie niecelny. Gra olsztyńskiego Stomilu poprawiła się po tym jak na boisku pojawili się Kamil Mazek oraz Maciej Pałaszewski. Najpierw ten pierwszy oddał groźny strzał, a następnie olsztyński klub doprowadził do wyrównania. Pałaszewski dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę do środkowa pola karnego zgrał Mosakowski, a z bliskiej odległości trafił Szymon Sobczak. Napastnik Stomilu mógł chwilę później podwyższyć wynik na 2:1, ale niestety nie wykorzystał rzutu karnego.

W 85. minucie znakomitą sytuację miała Odra, ale Błanik nie potrafił strzelić z bliskiej odległości. W 90. minucie Płamen Kraczunów wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1, a chwilę później w zamieszaniu w polu karnym, tak niefortunnie wybijał piłkę, że zaliczył samobójcze trafienie.

Olsztyński Stomil nadal jest niepokonanym zespołem I ligi na wiosnę. NASZ STOMIL NIGDY NIE ZGINIE!

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra w Wielki Czwartek. Do stolicy regionu przyjedzie Chrobry Głogów. Początek spotkania o godz. 19:45. WSZYSCY NA MECZ!