Relacja z meczu GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn

I liga 2018/2019 (9. kolejka, 19.IX.2018 r.) Jastrzębie-Zdrój
GKS Jastrzębie 2:1 Stomil Olsztyn
0:1
72' Kamil Adamek
75' Krzysztof Gancarczyk
Bramki Michał Góral 12'
Bramki GKS Jastrzębie : 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak (67, 5. Dawid Weis), 3. Kacper Kawula, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 88. Krzysztof Gancarczyk, 20. Damian Tront, 32. Bartosz Jaroszek, 77. Patryk Skórecki, 8. Kamil Jadach (67, 11. Dominik Szczęch) - 28. Kamil Adamek (89, 19. Łukasz Krakowczyk)
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 27. Tomasz Wełnicki, 3. Lukáš Kubáň - 22. Dominik Kun, 21. Łukasz Jegliński (76, 8. Marcin Stromecki), 66. Miłosz Trojak, 5. Grzegorz Lech (76, 34. Wołodymyr Tanczyk), 10. Piotr Głowacki (82, 20. Wojciech Dziemidowicz) - 99. Michał Góral

W zaległym meczu 9. kolejki Stomil przegrał w Jastrzębiu z GKS-em 1:2. Kluczową postacią dla olsztynian okazał się Michał Góral, który najpierw dał prowadzanie Stomilowi w 12. minucie, ale w 86. nie wykorzystał rzutu karnego, który dałby nam remis.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Dumy Warmii, bo już w 12. minucie Michał Góral wykończył akcję po dośrodkowaniu Janusza Bucholca. Stomil mógł prowadzić jeszcze wyżej w pierwszej połowie, ale piłkarzom zabrakło zimnej krwi.

W drugiej połowie Stomil oddał inicjatywę, nie wykorzystywał świetnych okazji i zemściło się to dwukrotnie. Najpierw w 72. minucie wyrównał Kamil Adamek, a 3 minuty później Krzysztof Gancarczyk ustalił wynik meczu. Stomil miał idealna okazje do doprowadzenia do remisu. Michał Góral wywalczył rzut karny, podszedł do jego wykonania... i fatalnie przestrzelił wysoko nad bramką. Na domiar złego 4 kartkę w tym meczu ujrzał Łukasz Sołowiej i w następnym spotkaniu będzie musiał pauzować.

W sobotę Stomil wraca na stadion w Olsztynie. O godz. 19 zmierzy się z Odrą Opole.

Piłkarze Stomilu Olsztyn nadrabiają zaległości, a kolejnym rywalem rywalem na wyjeździe będzie GKS 1962 Jastrzębie. Początek meczu o godz. 19.

Przypomnijmy, że spotkanie miało odbyć się na początku września, ale z powodu powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski dwóch piłkarzy olsztyńskiego klubu Polski Związek Piłki Nożnej zgodził się na zmianę terminy.

Trener Kamil Kiereś będzie musiał dokonać zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem. Już w przerwie meczu z Chojniczanką Remigiusz Szywacz musiał udać się do szpitala. Badania lekarskie wykazały u podstawowego piłkarza Stomilu złamanie nadgarstka. Obrońca będzie mógł wrócić do treningów najwcześniej za trzy tygodnie. Nawet jakby był zdrowy, to by nie zagrał z powodu czwartej żółtej kartki.

W meczu z Chojniczanką Chojnice czerwonką kartkę ujrzał Wołodymyr Tanczyk, ale była to konsekwencja dwóch żółtych kartoników, a wcześniej ukraiński skrzydłowy miał tylko jedn "żołtko", więc będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Stomil Olsztyn po ostatniej kolejce wylądował w strefie spadkowej I ligi. Podopieczni Kamila Kieresia zgromadzili w ośmiu spotkaniach siedem punktów. Olsztyński zespół wszystkie spotkania rozegrał na wyjazdach, a porównując to do poprzedniego sezonu, to w pierwszych ośmiu wyjazdowych spotkaniach Stomil zgromadził tylko jeden punkt.

Wyjazd do Jastrzębia zakończy tę męczącą serię, bo w najbliższą sobotę piłkarze Stomilu zagrają na własnym stadionie z Odrą Opole.