Relacja z meczu GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn

26 stycznia 2013 r.
godz. 10:00

GKS Bełchatów 1:2 Stomil Olsztyn
1:2
39' Andrzej Niewulis (s) Bramki Łukasz Suchocki 31'
Janusz Bucholc 45'
Bramki GKS Bełchatów: Wiktor Baranowski - Adrian Basta, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Bartosz Widejko - Mateusz Mak, Kamil Poźniak, Patryk Rachwał, Kamil Wacławczyk, Bartosz Żurek - Rafał Kujawa. W II połowie grali także: Krystian Paprocki, Raúl González, Szymon Sawala, Marcin Flis, Krzysztof Michalak, Mikołaj Grzelak, Michał Mak, Grzegorz Baran, Michał Świderski, Marcel Gąsior, Kamil Kamiński, Jakub Rozwandowicz.
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46 Piotr Skiba) - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis, Kamil Hempel - Łukasz Suchocki, Michał Glanowski, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Dominik Kun - Szymon Kaźmierowski.

W swoim pierwszym sobotnim spotkaniu sparingowym Stomil Olsztyn wygrał z ekstraklasowym GKS-em Bełchatów 2:1 (2:1). Bramki dla "biało-niebieskich" zdobyli Łukasz Suchocki oraz Janusz Bucholc.

Prowadzenie w meczu objął Stomil Olsztyn za sprawą Łukasza Suchockiego. Olsztyński pomocnik wykorzystał nieporozumienia obrońcy z bramkarzem GKS-u i otworzył wynik spotkania. Do wyrównania doszło po sporym zamieszaniu w polu karnym Stomilu. Piłkę do własnej bramki wpakował Andrzej Niewulis. Pod koniec pierwszej połowy Stomil zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w sparingu. Janusz Bucholc wykorzystał dobre podanie od Suchockiego i strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza GKS-u.

W drugiej połowie wystąpił Piotr Skiba, którego zgodnie z zapowiedziami nie widzi wiosną w kadrze trener Zbigniew Kaczmarek.