Relacja z meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn

GKS Katowice dobił Stomil w ostatniej akcji meczu

I liga 2014/2015 (13. kolejka) Katowice - 18 października 2014 r.
godz. 14:45

GKS Katowice 2:1 Stomil Olsztyn
1:0
19' Grzegorz Goncerz
90' Dariusz Zapotoczny
Bramki Dawid Szymonowicz 77'
ż Adrian Jurkowski kartki Paweł Łukasik ż
Łukasz Jeglińśki ż
Tomasz Wełna ż
Bramki GKS Katowice: 1. Rafał Dobroliński - 4. Alan Czerwiński, 23. Łukasz Pielorz, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 7. Grzegorz Goncerz, 5. Kamil Cholerzyński, 81. Przemysław Pitry, 18. Krzysztof Bodziony (81, 14. Piotr Ceglarz), 11. Krzysztof Wołkowicz (90, 17. Dariusz Zapotoczny) - 15. Rafał Kujawa (65, 28. Michał Nawrot).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 6. Naoya Shibamura (53, 4. Łukasz Jamróz), 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 9. Tomasz Wełna - 24. Karol Żwir (75, 8. Piotr Głowacki), 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał - 11. Wołodymyr Kowal (28, 77. Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Piłkarze Stomilu Olsztyn powinni to spotkanie zremisować 1:1. Zaczęli od straty bramki w pierwszej połowie, potem wyrównani, a drugą bramkę stracili w ostatniej sekundzie meczu!

Bramkę dla Stomilu Oslztyn strzelił Dawid Szymonowicz, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Piotra Głowackiego.

W pierwszej połowie GKS wyszedł za sprawą Grzegorza Goncerza, a w ostatniej sekundzie do bramki Piotra Skiby trafił Dariusz Zapotoczny.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU!

- Myślę, że swoją gra udowodniliśmy, że nie przyjechaliśmy tutaj aby mecz zremisować tylko żeby meczy wygrać. W głupi sposób pierwsza stracona bramka trochę nas zdeprymowała. Na szczęście po przerwie udało mi się ten zespół przekonać do zdecydowanie innej gry i myślę, że zawodnicy pokazali tutaj dużą ambicję i wolę walki. Myślę, iż w tym doliczonym czasie, jednak powinniśmy szanować ten punkt, który mieliśmy. Zabrakło trochę instynktu samozachowawczego, bowiem jak nie udało się tej bramki strzelić przez 90 minut to trzeba było przynajmniej utrzymać przez dodatkowe dwie minuty ten remis - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 13:53:44

94' Koniec.
93' W ostatniej akcji meczu Dariusz Zapotoczny strzelił bramkę dla GKS-u Katowice.
91' Ufffff. Brawo Piotrek Skiba!
90+2' SZOK! GKS Katowice strzela w ostatniej sekundzie zwycięska bramkę!
80' DOBIĆ!
79' Bramkę dla Stomilu Olsztyn strzelił Dawid Szymonowicz po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego.
77' GOOOOOOOOOOOL!
76' Żółtą kartką ukarany Tomasz Wełna.
76' Piotr Głowacki wszedł za Karola Żwira.
65' Łukasz Jamróz zmarnował idealną sytuację!
60' Łukasz Jeglińśki ukarany żółtą kartką.
58' Paweł Łukasik z wolnego, ale niecelnie.
53' Naoya Shibamura schodzi, wchodzi Łukasz Jamróz.
46' Początek drugiej połowy.
45+2' Ładna akcja na koniec pierwszej połowy. Naoya Shibamura dośrodkował w pole karne, a "szczupakiem" strzelał Tomasz Wełna. Piłka ponad poprzeczką.
45' Minuta dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.
27' Wołodymyr Kowal kontuzjowany. W jego miejsce wchodzi Paweł Łukasik.
20' Goncerz uwielbia strzelać Stomilowi. W poprzednim sezonie strzelił wszystkie 3 bramki.
19' GOOOL! Bramka dla GKS-u Katowice. Bramkę strzela Grzegorz Goncerz.
12' Witalij Berezowśkyj trafia w słupek!
1' Gramy!
Za chwilę początek meczu. Do boju OKS!
Juniorzy o 12 przegrali z Jagiellonią Białystok 0:4. Jak poradzi sobie pierwszy zespół? Początek meczu o godzinie 14:45. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Orange Sport.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 6. Naoya Shibamura, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 9. Tomasz Wełna - 10. Piotr Darmochwał, 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 24. Karol Żwir - 11. Wołodymyr Kowal

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w sobotę wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice. Początek meczu o godzinie 14:45, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Orange Sport.

Piłkarze Stomilu Olsztyn trzy ostatnie spotkania zremisowali 0:0. - Martwi nas to zero z przodu. Nie stwarzamy sobie tych sytuacji, nie wiem, z czego to wynika. Musimy coś pomyśleć nad tym, więcej ruchu z przodu może - mówi po ostatnim meczu pomocnik Stomilu Olsztyn Piotr Głowacki.

W ostatnim meczu faktycznie olsztyński zespół nie miał pomysłu na strzelenie bramki. Trener Mirosław Jabłoński będzie chciał zapewne w sobotnim meczu sprawdzić inny manewr w ofensywie. Jest kilka możliwości jak np. Karol Żwir, czy Yasuhiro Katō. Rok temu zawodnik z Japonii bardzo dobrze czuł się na na śląskiej ziemi. Trener Mirosław Jabłoński ma nadal takie same pole manewru jak przed meczem z Flotą. Najbliżej powrotu do zdrowia jest

Roman Maczułenko, ale zawodnik chyba za szybko wrócił do treningów, bo nadal narzeka na ból. Piłkarze do Katowic udadzą się w piątek o 7 rano spod siedziby olsztyńskiego klubu. Nocleg i trening zaplanowano w pobliskim Chorzowie.

- Jedziemy tam bardzo zmobilizowani, po trzech remisach musimy zdobyć trzy punkty. Dużo pracowaliśmy na treningach nad grą ofensywną, która mam nadzieję przyniesie efekty w sobotę - mówi przed meczem pomocnik Stomilu Dawid Szymonowicz.