Relacja z meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn

2013/2014 - I liga (15. kolejka) Katowice - 2 listopada 2013 r.
godz. 17:30

GKS Katowice 2:1 Stomil Olsztyn
0:1
71' Grzegorz Goncerz
90' Grzegorz Goncerz
Bramki Grzegorz Lech 15'
ż Grzegorz Goncerz kartki Łukasz Jegliński ż
Dominik Kun ż
Janusz Bucholc ż
Bramki GKS Katowice: 1. Łukasz Budziłek - 4. Alan Czerwiński, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 17. Rafał Figiel (39, 15. Janusz Gancarczyk), 20. Sławomir Duda (63, 7. Grzegorz Goncerz), 5. Kamil Cholerzyński, 8. Grzegorz Fonfara, 31. Krzysztof Wołkowicz (83, 25. Michał Zieliński) - 81. Przemysław Pitry.
Stomil Olsztyn: 25. Dawid Mieczkowski - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 21. Łukasz Jegliński (83, 87. Szymon Kaźmierowski), 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech (85, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 13. Dominik Kun, 5. Yasuhiro Katō (69, 10. Daniel Michałowski) - 9. Tomasz Bzdęga.
Szczegóły sędziował: Marek Karkut (Warszawa).

Stomil Olsztyn przegrał w Katowicach z GKS-em 1:2. Szkoda, bo w zasięgu Olsztynian był nawet komplet punktów. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 po golu Grzegorza Lecha.

Bramkę dla Stomilu zainicjował Kato. Lewą stroną przedarł się w okolice pola karnego, wrzucił do Jeglińskiego, ten przytomnie odegrał do Lecha, a pomocnik Stomilu minął jeszcze obrońcę i posłał piłkę do siatki.

W drugiej połowie Stomil mógł podwyższyć wynik na 2:0. W akcji sam na sam prosto w bramkarza uderzył Kato.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 71 minucie. Grzegorz Goncerz wykorzystał błąd Arkadiusza Kopruckiego i w sytuacji sam na sam z Mieczkowskim się nie pomylił.

Ten mecz nie musiał zakończyć się porażką, czy nawet remisem. Przed szansą na strzelenie bramki na 2:1 dla Stomilu stanął Dominik Kun. Olsztyński młodzieżowiec znalazł się sam na sam z bramkarzem i... spudłował.

Zdeterminowany GKS za wszelką cenę dążył do zdobycia bramki na wagę trzech punktów. Ostateczny cios gospodarze zadali w ostatniej akcji meczu. Znowu w roli głównej wystąpił Grzegorz Goncerz, który wykorzystał to, że Kamil Hempel wywrócił się w polu karnym i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w sobotę z GKS-em Katowice, wiceliderem I ligi. Początek meczu o godzinie 17:30.

1 listopada to dla większości osób dzień wolny od pracy, ale nie dla zawodników Stomilu Olsztyn. "Biało-niebiescy" po porannym treningu udali się w daleką podróż do Katowic. W sobotni wieczór podopieczni Adama Łopatko wyjdą na boisko powalczyć o kolejne ligowe punkty. Ewentualna zdobycz pozwoli naszemu zespołowi opuścić strefę spadkową.

W Katowicach z powodu kontuzji nie będą mogli zagrać Piotr Skiba, Paweł Łukasik oraz Dawid Kucharski. W bramce stanie Dawid Mieczkowski, w obronie wybiegnie Arkadiusz Koprucki, a w ataku w zastępstwie Łukasika... być może nikt. Trener Łopatko nie stosuje uparcie jednego ustawienia i być może w Katowicach zagramy jednym napastnikiem.

Początek spotkania o godzinie 17:30. Transmisję na żywo przeprowadzi Orange Sport. W Katowicach piłkarze Stomilu mogą liczyć na wsparcie olsztyńskich fanów, którzy na meczy wybierają się pociągiem rejsowym.