Relacja z meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn

I liga 2017/2018 (22. kolejka, 17.III.2018) Koniec Tychy (Stadion Miejski)
Edukacji 7, 43-100 Tychy
GKS Tychy 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
73' Kamil Zapolnik Bramki
Adrian Karankiewicz ż
Bramki GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha - 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 27. Daniel Tanżyna, 33. Dawid Abramowicz - 32. Edgar Bernhardt, 31. Keon Daniel, 93. Łukasz Bogusławski, 8. Łukasz Grzeszczyk (90, 5. Maciej Mańka), 11. Nikolas Wróblewski (62, 77. Kacper Piątek) - 25. Kamil Zapolnik (77, 17. Jakub Vojtuš).
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 27. Tomasz Wełnicki, 11. Lukáš Kubáň - 3. Marcel Ziemann, 5. Grzegorz Lech, 7. Paweł Głowacki (79, 44. Adrian Karankiewicz), 6. Dani Ramírez (46, 4. Jakub Mosakowski), 10. Piotr Głowacki (77, 29. Tomasz Zając) - 9. Artur Siemaszko.
Szczegóły sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
widzów: 1649 (43 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn bez punktów wracają do domu. Podopieczni Kamila Kieresia przegrali 0:1 (0:0) z GKS-em Tychy. Przez całą drugą połowę olsztyński zespół grał w osłabieniu, bo w 41. minucie za dwie żółte kartki z boiska musiał zejść Lukáš Kubáň.

W pierwszej połowie meczu Stomil nie zagrał słabo, na boisku prezentował się zdecydowanie lepiej niż dwa tygodnie temu w Bielsku-Białej. Można śmiało napisać, że przez pewien czas to Stomil nadawał ton grze i próbował kreować ofensywne akcje. Stomil miał dwie sytuacje po których mógł objąć prowadzenie. Najpierw Tomasz Wełnicki mógł zdobyć bramkę, ale piłka minęła bramkę gospodarzy. W kolejnej akcji Artur Siemaszko w polu karnym oddał strzał, ale bramkarz gospodarzy w fenomenalny sposób to wybronił, a niestety dobitka trafiła w boczną siatkę. Bardzo niepewny w bramce był Michał Leszczyński. W jednej z akcji minął się z piłką, a bramka nie padła dzięki przytomnej interwencji Pawła Baranowskiego. Najważniejszy moment tego spotkania miał miejsce w 41. minucie meczu. Wtedy to drugą żółtą kartę obejrzał czeski obrońca Lukáš Kubáň, dla którego był to debiut w "biało-niebieskich" barwach.

W przerwie meczu trener Kamil Kiereś musiał zweryfikować swoje plany. Z boiska zdjął ofensywnie nastawionego Dani Ramireza, a na obronę w lukę po Kubańiu pojawił się młodzieżowiec Jakub Mosakowski. Mimo gry w dziesiątkę mecz był cały czas wyrównany, jednak z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy. Po jednej z akcji GKS objął prowadzenie i nie oddał go do końca meczu. W 73 minucie Leszczyńskiego pokonał Kamil Zapolnik. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek z Mosakowskim i strzałem z głowy pokonał bramkarza Stomilu. Zawodnik GKS-u przy zdobyciu bramki doznał urazu głowy. Pod koniec meczu Stomil nie miał już nic do stracenia i powinien ruszyć zdecydowanie do ataku, ale tego zabrakło w grze olsztyńskiego klubu. Trener wprowadził do gry m.in. ofensywnego Tomasza Zająca, ale piłkarz nic nie wniósł do gry. Co prawda Stomil się otworzył, bo pod koniec meczu gospodarze wyprowadzili dwie groźne kontry, ale akcje ofensywne olsztyńskiego zespołu były bez składu i ładu.

- Od początku meczu było widać, że nie przyjechaliśmy tu się bronić - powiedział po meczu trener Stomilu Kamil Kiereś. - Było widać nasze ofensywne nastawienie, przejęliśmy inicjatywę, tworzyliśmy akcje w ataku pozycyjnym, byliśmy groźni. Cały czas byliśmy w grze. To się zmieniło po czerwonej kartce. W drugiej połowie zmuszeni byliśmy się cofnąć. Szukaliśmy jakiegoś stałego fragmentu gry, faulu na połowie przeciwnika, ale tyszanie mieli przewagę.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 20:02:41

94' Koniec meczu.
91' Arbiter doliczył 3 minuty.
85' Żółtą kartką ukarany Adrian Karankiewicz 1
80' Adrian Karankiewicz wszedł za Pawła Głowackiego. 1
79' Zamieszanie w polu karnym Tych, ale nic z tego. Nadal przegrywamy. 1
77' Boisko opuszcza Piotrek Głowacki, w jego miejsce Tomasz Zając. 1
74' Kamil Zapolnik wyprowadza Tychy na prowadzenie. 1496
73' Leszczyński ratuje zespół od utraty bramki! 1496
73' Żółtą kartką ukarany Grzegorz Lech. Nie zagra w następnym meczu. 1
71' Żółtą kartką ukarany Janusz Bucholc 1
65' GKS Tychy nie wykorzystał groźnej akcji. 1496
65' Stomil próbował wyprowadzić kontrę, ale nie udało się oddać strzału w tej akcji. 1
61' Stomil wywalczył rzut rożny, ale nie było żadnego zagrożenia ze stałego fragmentu gry. 1
59' Na boisku dużo walki, a sędzia przerywa każdą akcję.
55' Groźna akcja gospodarzy, ale skończyło się na strachu. 1496
54' Póki, co nie widać, że gramy w osłabieniu.
46' Boisko opuszcza Dani Ramirez, w jego miejsce Jakub Mosakowski. 1
46' Początek drugiej połowy. 1496
46' Koniec pierwszej połowy. Bez goli w Tychach.
45' 60 sekund potrwa druga połowa.
41' Lukáš Kubáň ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną! 1
34' Michał Leszczyński strasznie niepewny... 1
30' Żółtą kartką ukarany Lukáš Kubáň 1
23' Ale fart... Leszczyński minął się z piłką. Wisi Baranowskiemu dobrą flaszkę. 1496
19' Groźna sytuacja Stomilu. Mogło być 1:0 dla Stomilu. 1
12' Żółtą kartką ukarany Piotr Głowacki. 1
10' Żółtą kartką ukarany Kamil Zapolnik. 1496
9' Żółtą kartką ukarany Tomasz Wełnicki. 1
7' Siemaszko w polu karny, próba dośrodkowania, ale łapie bramkarz gospodarzy. 1
5' Strzał Wełnickiego, ale niecelny. Najgroźniejsza akcja Stomilu. 1
1' Boisko? Szału nie ma...
1' Gramy! 1
Za żółte kartki pauzuje Wiktor Biedrzycki. Z powodu mocnego przeziębienia nie pojechał Tomasz Zahorski. 1
Ławka rezerwowych: Pior Skiba, Jakub Mosakowski, Łukasz Sołowiej, Mateusz Mętlicki, Tomasz Zając, Adrian Karankiewicz oraz Igor Biedrzycki. 1
W takim składzie zagra Stomil: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň - Marcel Ziemann, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Dani Ramirez, Piotr Głowacki - Artur Siemaszko. 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn wyjechali na kolejne wyjazdowe spotkanie w tym roku. Podopieczni Kamila Kieresia zagrają z GKS-em Tychy. Początek meczu o godz. 17:45.

Stomil w rundzie jesiennej przed własną publicznością pokonał 2:0 GKS Tychy po bramkach Grzegorza Lecha oraz Łukasza Sołowieja. Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że obecny trener Stomilu Olsztyn Kamil Kiereś wprowadził w 2016 roku do I ligi GKS Tychy.

Z powodu czterech żółtych kartek w meczu nie zagra Wiktor Biedrzycki.

- Niezależnie także od rozstrzygnięcia w Polski Związku Piłki Nożnej my w końcu musimy zacząć wygrywać, bo punkty są nam bardzo potrzebne do zrealizowania celu jakim jest utrzymanie - mówi przed meczem Marcel Ziemann. - I nie ma to znaczenia, że ten mecz jest na wyjeździe, trzeba tak zagrać żeby zgarnąć trzy punkty.

Nieoficjalnie mówi się, że PZPN nie przyznał walkoweru na niekorzyść Stomilu, o co starał się Ruch Chorzów. Mecz ze sląskim klubem ma odbyć się 2 lub 23 maja. Czekamy jednak na oficjalny komunikat związkowy.

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają także sparingowe spotkanie z Mrągowią Mrągowo. Trener Kiereś wystawi do gry piłkarzy, którzy nie zagrają w meczu z GKS-em. Mecz odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Mrągowie. Początek o godz. 14:30.