Relacja z meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn

Wiele zmarnowanych sytuacji = zero punktów!

godz. 12:30

Edukacji 7, 43-100 Tychy
GKS Tychy 1:0 Stomil Olsztyn
1:0
32' Denis Popovič Bramki
ż Marcel Gąsior
ż Adrian Chomiuk
ż Dawid Dzięgielewski
kartki Dawid Kucharski ż
Michał Trzeciakiewicz ż
Bramki GKS Tychy: 12. Piotr Misztal - 31. Adrian Chomiuk, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 13. Mateusz Grzybek (66, 16. Dawid Dzięgielewski), 6. Mariusz Zganiacz, 5. Marcel Gąsior (61, 4. Ivica Žunić), 10. Denis Popovič, 11. Damian Szczęsny - 88. Marcin Wodecki (76, 7. Łukasz Małkowski).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski (44, 3. Rafał Remisz), 87. Arkadiusz Czarnecki, 7. Paweł Głowacki - 55. Grzegorz Lech, 21. Łukasz Jegliński, 16. Dawid Szymonowicz, 5. Yasuhiro Katō (46, 12. Michał Trzeciakiewicz) - 10. Piotr Darmochwał, 9. Tomasz Bzdęga (81, 95. Patryk Kun).
Szczegóły sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

Stomil Olsztyn przegrał w wyjazdowym spotkaniu I ligi z GKS-em Tychy 0:1 (0:1). Zwycięskiego gola tyszanie zdobyli w 32. minucie za sprawą Denisa Popoviča.

W ostatniej minucie gry sędzia Piotr Idzik nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla naszej drużyny za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Łukasza Małkowskiego.

Stomil przez całe spotkanie ambitnie atakował, ale ambicja to zdecydowanie za mało. Przez 81 minut bezproduktywny z przodu był Tomasz Bzdęga, który w ataku zastępował kontuzjowanego Pawła Łukasika. Napastnik "biało-niebieskich" zmarnował ponadto dogodną sytuację po świetnym zagraniu od Janusza Bucholca.

- To był bardzo ważne spotkanie. Zabrakło nam skuteczności - mówił po meczu w wywiadzie dla Orange Sport Michał Trzeciakiewicz.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:50:48

90+4' Koniec. Porażka. II liga blisko jak nigdy...
80' Patryk Kun wchodzi za Tomasza Bzdęgę.
79' Piotr Skiba kolejny raz ratuje swój zespół od utraty bramki.
63' Chomiuk zobaczył żółtą kartkę.
61' Tomasz Bzdęga jak dziecko w polu karnym. Marnuje 200 procentową sytuację.
51' Michał Trzeciakiewicz ukarany żółtą kartką.
46' Michał Trzeciakiewicz wszedł za Kato.
46' Początek drugiej połowy!
45+2' Koniec pierwszej połowy. GKS zasłużenie prowadzi 1:0 ze Stomilem.
41' Rafał Remisz wchodzi za kontuzjowanego Dawida Kucharskiego.
32' GOOOL! Gospodarze prowadzą ze Stomilem 1:0.
20' Piotr Skiba ratuje nasz zespół od utraty bramki.
17' Denis Popovič wysoko nad poprzeczką.
16' Uff. Tylko żółta kartka dla Dawida Kucharskiego.
15' Marcel Gąsior ukarany żółtą kartką.
10' Kato w znakomitej sytuacji. To powinien być gol dla Stomilu!
9' Zawodnik gospodarzy na spalonym.
8' Ajjjjjj. Było blisko bramki dla nas.
4' Dośrodkowanie w pole karne Stomil. Pewnie łapie Skiba.
1' Ruszyli! TYLKO ZWYCIĘSTWO!
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Dawid Kucharski, 7. Paweł Głowacki - 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 16. Dawid Szymonowicz, 55. Grzegorz Lech, 5. Yasuhiro Katō - 9. Tomasz Bzdęga.
Skład gospodarzy: 12. Piotr Misztal - 31. Adrian Chomiuk, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński, 13. Mateusz Grzybek, 6. Mariusz Zganiacz, 5. Marcel Gąsior (M), 10. Denis Popovič, 88. Marcin Wodecki, 11. Damian Szczęsny.
Witajcie. Zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj wszyscy oglądają mecz przed telewizorem, ale będziemy odnotowywać najciekawsze akcje meczu.

W niedzielę o 12:30 rozpocznie się prawdziwa piłkarska bitwa o I ligę. Na boisko wybiegną dwa zespoły, które bronią się przed spadkiem z I ligi. Spotkanie transmitować będzie stacja Orange Sport.

Żeby jak najlepiej przygotować się do tego spotkania piłkarze Stomilu Olsztyn wyjechali na południe Polski w piątek po porannym treningu. Nocować będą w Sosnowcu, tam także odbędą w sobotę trening.

- Jedziemy na mecz GKS-em z bardzo mocnym postanowieniem przywiezienia punktów, bo czas prawdy nadszedł i nie ma od tego odwrotu. Cały czas się będę upierał, że jeśli zagramy na swoim poziomie, to wynik sam przyjdzie — powiedział dla "Gazety Olsztyńskiej" trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko.

W spotkanie nie zagra kontuzjowany Marcin Warcholak. Do składu po pauzie za żółte kartki powraca Tomasz Bzdęga. W pierwszej jedenastce spodziewać się będzie można Michała Trzeciakiewicza, który już w Bełchatowie wrócił do gry po kontuzji.