Relacja z meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn

ż Mateusz Mączyński
ż Mariusz Masternak
kartki Ihor Skoba ż
Wołodymyr Kowal ż
Bramki GKS Tychy: 53. Marek Igaz - 16. Marcel Wawrzynkiewicz, 4. Sergejs Kožans, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 88. Marcin Wodecki (60, 7. Damian Szczęsny), 8. Łukasz Bocian, 14. Robert Dymowski (84, 77. Mateusz Bukowiec), 73. Michał Biskup (66, 9. Paweł Smółka), 21. Marcin Radzewicz - 11. Maciej Kowalczyk.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 12. Michał Trzeciakiewicz - 22. Roman Maczułenko, 21. Łukasz Jegliński (72, 18. Janusz Bucholc), 4. Ihor Skoba (43, 8. Piotr Głowacki), 24. Karol Żwir (42, 95. Arkadiusz Mroczkowski), 10. Piotr Darmochwał - 11. Wołodymyr Kowal.
Szczegóły sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

W 74. minucie Paweł Smółka (GKS) nie wykorzystał rzutu karnego (Piotr Skiba obronił).

W ostatnim meczu w tym roku piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali z GKS-em Tychy 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola w 6. minucie zdobył Ihor Skoba.

Wynik mógłby być inny gdyby nie Piotr Skiba. Golkiper "biało-niebieskich" w 74. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Smółkę.

Przedwcześnie boisko z powodu kontuzji musieli opuścić Ihor Skoba, Karol Żwir i Łukasz Jegliński.

Piłkarzom, trenerowi i całemu sztabowi szkoleniowemu dziękujemy za świetną rundę w waszym wykonaniu. Dostarczyliście nam mnóstwo emocji, walczyliście do upadłego, byliście najlepsi!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:25:26

90' Koniec meczu. BRAWO!
90' Już tylko trzy minuty.
82' Piotr Głowacki dośrodkował, Darmochwał strzelał główą, Igaz wybijał na rzut rożny. Chwilę potem ponownie golkiper gospodarzy broni, tym razem uderzenie Kowala.
81' Żółtą kartką ukarany Masternak za faul na Darmochwale.
74' Piotrek Skiba Piotrek! Nasz bramkarz broni rzut karny wykonywany przez Pawła Smółkę!
72' Bucholc wchodzi za kontuzjowanego Jeglińskiego.
70' Ufff, Koprucki ratuje nas przed utratą gola. GKS przeważa i to zdecydowanie.
69' Strzał głową Kožansa minimalnie przeleciał nad poprzeczką.
68' Teraz dobrze broni Skiba strzał Smółki
67' Jegliński miał problemy ze zdrowiem, ale ostatecznie wrócił na boisko.
66' Smółka za Biskupa.
60' Szczęsny za Wodeckiego.
58' Kowal uderzył zza pola karnego, ale Igaz świetnie broni!
54' Ależ mamy szczęście! Najpierw Biskup trafił w słupek, a dobitka z kilku metrów Wodeckiego była niecelna!
53' Dobra akcja gospodarzy, na szczęście Wodecki pudłuje.
46' Mączyński fauluje i zostaje upominany przez sędziego.
46' II połowa rozpoczęta! Walczyć Stomil!
45' Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.
45' Nie potrzebny faul Kowala i "żółtko".
43' Piotr Głowacki wszedł za kontuzjowanego Skobę.
42' Za kontuzjowanego Żwira wchodzi Mroczkowski.
40' Skoba i Żwir leżeli na boisku. Obaj będą chyba musieli zejść z boiska.
37' Faulował Biskup i dostał żółtą kartkę.
35' Spotkanie jak na razie wyrównane, żadna ze stron nie przeważa.
27' Żółtą kartką ukarany Marcel Wawrzynkiewicz za niesportowe zachowanie, wybił piłkę po gwizdku.
22' W drużynie gospodarzy próbuje strzelać Dymowski, ale jest blokowany przez naszych zawodników.
15' 15 minut gry za nami. "Biało-niebiescy" oddali do tej pory trzy celne strzały, tyszanie trzy niecelne i mieli dwa rzuty rożne.
13' Skoba fauluje i dostaje "żółtko".
6' GOOOOOOOOOLLL - IHOR SKOBA! Kowal wrzucił piłkę w pole karne, dopadł do niej Skoba i skierował do bramki.
3' Z 14. metrów strzelał Kowal, ale Igaz pewnie broni.
1' Rozpoczynamy mecz - "wygrajcie dla nas, hej STOMIL, wygrajcie dla nas!"
Ostatnio w Jaworznie Stomil przegrał dość pechowo 0:1. Miejmy nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej. Liczymy na trzy punkty!
Nie zagra dzisiaj na pewno Witalij Berezowśkyj, który musi pauzować za czerwoną kartkę. Do składu powraca Arkadiusz Czarnecki.

W sobotę (29 listopada) o godzinie 13:00 w Jaworznie piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają swoje ostatnie spotkanie w 2014 roku. Ich rywalem będzie szesnasta drużyna I ligi - GKS Tychy.

"Biało-niebiescy" w daleką podróż wyjadą o godzinie 8:00. W międzyczasie trener Mirosław Jabłoński przeprowadzi rozruch przedmeczowy na boisku w Nadarzynie.

- Jedziemy po zwycięstwo, by godnie zakończyć rok - powiedział po ostatnim spotkaniu ligowym Paweł Łukasik.

Olsztynianie na Śląsk udadzą się bez pauzującego za czerwoną kartkę Witalija Berezowśkyja. Do składu z kolei powróci Arkadiusz Czarnecki, który odcierpiał karę za cztery żółte kartki.

Niestety nasi piłkarze nie będą mogli liczyć na doping swoich kibiców, ponieważ w Jaworznie sektor gości jest zamknięty. Na ostatniej konferencji prasowej trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński dziękował fanom Stomilu. - Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie, które mieliśmy cały czas. Były momenty grosze oraz lepsze. I mnie to buduje, że tych zawodników się podbudowuję, a nie dołuje - powiedział.