94' Koniec meczu. Brawo! Trzy punkty zostają w Olsztynie!
92' Witalij poza boiskiem, od autu Stomil.
91' A na boisku leży Berezowśkyj.
91' Dwie minuty potrwa jeszcze to spotkanie.
82' Nosze na szczęście nie będą potrzebne, ale interwencja poza boiskiem już tak.

Radość po bramce na 3:2, fot. Emil Marecki

Godne pożegnanie wiosny na Piłsudskiego

21.03.15 14:56   zic   24

Stomil wygrał po emocjonującym meczu z Pogonią Siedlce 3:2 (2:2) w ostatnim meczu na wiosnę na stadionie przy Piłsudskiego.

...ostatnim, bo od następnego spotkania będziemy grać w zaprzyjaźnionej Ostródzie, a na stadionie Stomilu rozpocznie się na dobre montaż oświetlenia. Ale zaczynając od początku...

Stomil zaczął bardzo sennie, przez blisko 15 minut nie zdołał skonstruować żadnej pełnej akcji ofensywnej. A w tym czasie używali sobie goście. Już w 5. minucie Michał Ogrodnik wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Czas mijał, a obraz gry zmieniał się bardzo powoli. W 36. minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Paweł Łukasik kulał w środku pola, zdjął ochraniacze i zmierzał do bocznej linii boiska, w tym czasie nikt z naszych piłkarzy nie zamierzał przerwać gry. Poza Łukaszem Jeglińskim, który przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gości.

Pięć minut później Antonio Calderón ponownie wyprowadził gości na prowadzenie, ale pierwsza połowa skończyła się remisowo - Tomasz Wełna w 45. minucie ustalił wynik tej części na 2:2. Dużo kontuzji, boisko musieli opuścić: bramkarz gości Jacek Kozaczyński oraz napastnik Stomilu - Paweł Łukasik.

Na drugą połowę piłkarze weszli już po południowej drzemce. W 58. minucie Dawid Szymonowicz wykorzystał niepewną interwencję bramkarza gości i wyprowadził Stomil na prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i po raz drugi na wiosnę nasi piłkarze pewnie zainkasowali trzy punkty.

Następne dwa mecze rozegramy także w roli gospodarza, w Ostródzie zmierzymy się z Widzewem Łódź i Zagłębiem Lubin.

Tagi: Stomil Olsztyn, Pogoń Siedlce, Łukasz Jegliński, Tomasz Wełna, Dawid Szymonowicz, stadion Stomilu, Olsztyn

1. 23.03.15 10:40 RafalOKS

Pawel Glowacki za Skobe powinnien grac. Ambicja, wslizgi, walka, wszedzie jest. Skoba moze i dogra czasem pile, ale cieniutko troszke.

2. 23.03.15 10:03 StomilTravel

Goście mieli być. Zamówili nawet bilety i organizowali wyjazd. Coś im chyba nie wypaliło...

3. 23.03.15 09:48 Secoh

Wie ktoś czemu sektor gości był pusty? Był to "hłyt martetingowy" ze strony stomil.olsztyn.pl by nagłośnić sprawę że przyjeżdza Pogoń i Legia i tym zmobilizować ludzi do przyjścia na stadion czy rzeczywiście mieli przyjechać tylko coś się wydarzyło po drodze?

4. 22.03.15 20:00 czerkasow

A ile ma Żwir z Jamrozem do spółki strzelonych? I co? Bawimy się w wyliczanki?

5. 22.03.15 19:38 olsztynek123

mampytnie okturej wreście Widzew gramy

6. 22.03.15 18:16 Joe Black

@karlik: Łukasik żeby się nie przewracał o własne nogi to by kostki nie zwichnął, a on jest napastnikiem tak? Przypomnij mi ile to on bramek ma strzelonych, bo z tego jest rozliczany napastnik.

7. 22.03.15 00:09 Szybki

Ostatnia bramka to raczej Jamróz

8. 21.03.15 23:23 karlik

Łukasik wcale nie grał źle, Skoba tragedia, obrona w 1 połowie panika totalna.

9. 21.03.15 22:02 fysiek

Tak trzymac!!!!!!!!!BRAWO!!!!!!!!

10. 21.03.15 21:12 parej

Emil mam prosbe podoba mi sie muza ktora leci w przerwie i po meczu bede wdzieczny za nazwe kawalkow:) da rade to zrobic? z gory dzieki a dla pilkarzy gratki:)

11. 21.03.15 20:47 czerkasow

Rysiu - wejdź na boisko i powalcz trochę sam w ataku z takimi obrońcami mając tyle wzrostu co Łukasik, wtedy będziesz mógł oceniać i się z Tobą nie zgodzę, że Pawlik był bez formy - po prostu ma takie a nie inne zadania nakreślone przez trenera - widać, że nigdy nie grałeś "na poważnie" w piłkę. Nie wyjebiesz kitajców i Skoby, bo mają ważne kontrakty.

12. 21.03.15 20:46 sawa1488

Z groźnym kim? Zydzewem!? Wszyscy ich jada wstydem by było przegrać z nimi!!!!!

13. 21.03.15 20:16 Bart_OKS

proponuje rysiek ażebyś złożył CV na trenera. DZIEKI ZA ZWYCIEZSTWO!!

14. 21.03.15 19:36 maniek86

Znowu zagraliśmy podobnie jak w Gdyni. Na szczęście Pogoń zmieniła bramkarza.....ważne 3 pkt są nasze! Widzew zremisował dzisiaj z Arką. Będzie ciężki mecz

15. 21.03.15 19:35 rysiek

BRAWO CHŁOPAKI.PO TAKICH PROBLEMACH KTÓRE MIELIŚCIE PO RAZ KOLEJNY W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM TO TA NIEZŁA GRA.MAM PYTANIE DO TRENERA PO CO TRZYMA CIĄGLE BEZ PRODUKTYWNEGO SKOBE NA BOISKU A GŁOWACKI SIEDZI NA ŁAWIE.SKOBE WYJEBAĆ RAZEM Z JAPOŃCZYKAMI Z KLUBU I SĄ PIENIĄDZE ZAOSZCZĘDZONE.DRUGIE PYTANIE DLACZEGO JAMRÓZ SIEDZI A GWIAZDA ŁUKASIK KRÓL PARKIETU CZŁOWIEK DREWNO I BEZ FORMY GRA OD PIERWSZEJ MINUTY.I JESZCZE TRZECIE PYTANIE NIE WIECIE KIEDY WRÓCI MESCHIA I WEŁNICKI.WIDAĆ ICH BRAKI.SZYMONOWICZ SUPER CHŁOPAK SZKODA ŻE JUŻ NIEDŁUGO U NAS POGRA.PONOĆ ZAINTERESOWANIE NIM JEST OGROMNE.SZKODA ZE NAS TAK MAŁO PRZYCHODZI NA MECZE I NA ŁUKU TEŻ NIE MA SZAŁU.WYDAJE MI SIĘ ŻE NA II LIDZE MŁYN MIELIŚMY O WIELE WIĘKSZY.

16. 21.03.15 19:27 Joe Black

Nie bardzo rozumiem treści: "...w tym czasie nikt z naszych piłkarzy nie zamierzał przerwać gry. Poza Łukaszem Jeglińskim, który przepięknym..." Ps. brawo Stomil!

17. 21.03.15 19:08 SzEFoo

Brawo Panowie! Teraz wygrac z groznym Widzewem i prawie pewne utrzymanie i mozna postraszyc najmocniejszych w tej lidze czyli m.in. Zaglebie, z ktorym gramy po Widzewie!

18. 21.03.15 17:51 Piekarz/OKS

Brawo Stomilek! Gramy swoje i punktujemy dalej. Brawo Chłopaki! SPW!

19. 21.03.15 16:21 RafalOKS

PRZYPOMINAM WSZYSTKIM ZE NAJWAZNIEJSZE ZE GRAMY DALEJ !!!!!! NIE OCZEKUJCIE FANTAZJI W GRZE !!!!!! TYLKO STOMIL

20. 21.03.15 16:10 Pawlik

Bardzo dobra zmiana Jamróza za Łukasika i Pawła Głowackiego za Skobe .

21. 21.03.15 15:56 Kot

Dzisiaj było bardzo słabo w obronie. Pogoń to nie są wirtuozi piłki, a potrafili strzelić aż dwa gole. Gdyby nie bramkarz-kaleka, to Pogoń mogłaby ugrać przynajmniej punkt. Początek meczu bardzo słaby, w drugiej połowie kolejny raz brakuje trochę mocy. Może trzeba szybciej jakąś zmianę robić? Maczułenko skurcze przed końcem. Szczęśliwa wygrana. Trzeci mecz z rzędu Skoby absolutnie do dupy, bezproduktywny zawodnik. Powinien wchodzić z ławki co najwyżej z takim zaangażowaniem. Bucholc bez dobrego zagrania w całym meczu. Bardzo dobre zawody Piotrka Głowackiego, Jegliński w środku pola też całkiem nieźle, kilka dobrych zagrań Szymonowicza, później Wełna nawet atakował lewą stroną, niezła zmiana Jamróza. Ciągle dużo pracy, z Widzewem to też nie będzie łatwy mecz, ale liczę na zwycięstwo. Marzy mi się gra trójką obrońców w linii, tak jak zapowiadał przed sezonem trener. Za parę kolejek będzie można poeksperymentować.

22. 21.03.15 15:30 przem85