95' Koniec meczu.
95' W ostatniej akcji meczu powinno być 6:5! Szramka wystawił na 3 metr Borkowskiemu , ale ten ponad bramką!!! 1414
94' Olimpia mogła wyjść na prowadzenie, na szczęście strzał ponad poprzeczką! 171
84' I znów remis! Na 5:5 trafia Piotr Żórański! 171
81' Kanclerz znów na wysokości zadania, wybija groźny strzał na rzut rożny! 171

Stomil zremisował 5:5 z Olimpią w Olsztynku. Fot. Emil Marecki

Grad goli w Olsztynku

16.08.20 12:57   kyn   1

W meczu 4. kolejki IV ligi rezerwy Stomilu zremisowały 5:5 z Olimpią Olsztynek. Mecz rozgrywany był w Olsztynku, ale formalnie gospodarzem był zespół z Olsztyna.

Stomil II Olsztyn - Olimpia Olsztynek 5:5

24 Szymon Dowgiałło 45 Sebastian Puszkar 51 Szymon Rak 65 Łukasz Borkowski 79 Hubert Szramka - 37 Łukasz Duch 59 Dawid Kowalczyk 67 Łukasz Duch 73 Bartosz Dobroński 83 Piotr Żórański

Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jan Dziemidowicz, 4. Szymon Dowgiałło, 66. Łukasz Sadowski - 7. Sebastian Puszkar, 73. Hubert Szramka, 21. Hubert Świder, 19. Kacper Grzeszczyk (75 21. Marcel Supranowicz) , 8. Maciej Serbintowicz, 71. Łukasz Borkowski - 9.Szymon Rak (65 10. Konrad Krogól)

Pierwsza połowa dość wyrównana, ale z lekką przewagą Stomilu, czego udokumentowaniem były strzelone dwie bramki. Na prowadzenie wyszedł Stomil po bramce Szymona Dowgiałło, który wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego.

W 37. minucie Olimpia doprowadziła do remisu po ładnej akcji, która wykończył Łukasz Duch. Gdy wydawało się, że I część spotkania zakończy się remisem, ładnie dośrodkował Maciej Serbintowicz, Sebastian Puszkar wykorzystał nieporozumienie olsztyneckiej defensywy, wyskoczył najwyżej i trafił od słupka.

Dobrze zaczęła się II połowa, bo już w 51. minucie Szymon Rak wykorzystał dogranie Puszkara i podwyższył wynik. W 59. minucie Olimpia zmniejszyła straty. Najpierw Kanclerz wybronił strzał z dystansu i dobitkę z 5 metrów, ale skapitulował po rzucie rożnym, gdy Dawid Kowalczyk najwyżej wyskoczył do piłki i skierował piłkę do siatki. Już w 65. minucie było 4:2 gdy ładnym strzałem popisał się Łukasz Borkowski, a dwie minuty później 4:3, gdy ponownie do olsztyńskiej bramki trafił Duch.

W 73. minucie było już 4:4, gdy na listę strzelców wpisał się Bartosz Dobroński.

Stomil nie odpuszczał. W 79. min Hubert Szramka minął bramkarza Olimpii i strzelił bez problemów piątą bramkę dla rezerw Dumy Warmii. Nie dawała za wygraną również Olimpia, która znów doprowadziła do remisu. W 83. minucie bramkę strzelił Piotr Żurański.

Jeszcze w ostatniej akcji meczu Borkowski powinien dać zwycięstwo Stomilowi, ale nie wykorzystał idealnego wyłożenia Szramki.

Po 4 kolejkach rezerwy Stomilu mają na koncie 7 punktów. Następny mecz podopieczni Pawła Głowackiego zagrają 22. sierpnia o godz. 17 z MKS-em w Korszach.