Relacja z meczu Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn

Minimalna porażka z Jagiellonią Białystok

2012/2013 - Sparing nr 4 Mariampol (ARVI futbolo arena) - 7 lipca 2012 r.
godz. 13:30

Jagiellonia Białystok 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
87' Tomasz Kupisz Bramki
kartki Andrzej Niewulis ż
Bramki Jagiellonia Białystok: Łukasz Skowron - Filip Modelski, Luka Gusić, Tomasz Porębski, Karol Mackiewicz - Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski, Adam Dźwigała, Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze - Tomasz Frankowski (46 Tomasz Hajto).
Stomil Olsztyn: (I połowa) Michał Leszczyński (31 Tomasz Ptak) - Tomasz Strzelec, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis, Paweł Głowacki - Łukasz Suchocki, Robert Tunkiewicz, Łukasz Jegliński, Michał Glanowski, Michał Świderski - Paweł Łukasik. (II połowa) Tomasz Ptak (61 Piotr Skiba) - Rafał Remisz, Paweł Baranowski (67 Tomasz Strzelec), Andrzej Niewulis, Paweł Głowacki - Łukasz Suchocki (67 Michał Świderski), Daniel Michałowski, Michał Glanowski (67 Robert Tunkiewicz), Dominik Kun, Patryk Szymański - Krzysztof Filipek.
Szczegóły

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w spotkaniu sparingowym z ekstraklasową Jagiellonią Białystok 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola w 87. minucie zdobył Tomasz Kupisz. Spotkanie zostało rozegrane w litewskim Mariampolu.

Stroną przeważającą w meczu byli piłkarze Jagiellonii Białystok, jednak żadnemu z nich nie udało się pokonać olsztyńskich bramkarzy. Swoje sytuacje miał także Paweł Łukasik - w 33. minucie strzelił głową nad poprzeczką, a cztery minuty później obok bramki. Tuż przed końcem spotkania Jagiellonia za sprawą Tomasza Kupisza zdobyła bramkę

- Był to bardzo pożyteczny sparing. Mieliśmy fragmenty bardzo dobrej gry. Moi zawodnicy realizowani założenia taktyczne. Przez większość czasu utrzymywaliśmy się przy piłce i przeważaliśmy. Zabrakło jak zawsze skuteczności. Pod koniec meczu straciliśmy bramkę na własne życzenie. Jest oczywiście wiele mankamentów do poprawy, ale ja jestem optymistycznie nastawiony przed ligowymi zmaganiami. Graliśmy dzisiaj (rozmawialiśmy w sobotę wieczorem - red.) przy blisko 40 stopniach w słońcu, na bardzo dobrze przygotowanej płycie w Mariampolu - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Spotkanie odbyło się na zakończenie obozu w Węgorzewie, na którym "biało-niebiescy" przebywali przez ostatni tydzień.