Artykuł

Józef Łobocki na zawsze w naszej pamięci! Fot. Łukasz Kozłowski

Józef Łobocki na zawsze w naszej pamięci! Fot. Łukasz Kozłowski

Kibice oraz zarząd Stomilu uczcili pamięć Józefa Łobockiego!

31.03.15 16:02   mmks   1  

Kibice Stomilu z grupy "Stomilowcy Pamiętają" oraz zarząd klubu uczcili pamięć Józefa Łobockiego! Przy grobie Józefa Łobockiego rozłożona została flaga "Na zawsze w naszej pamięci" oraz odpalono race.

To już jedenaście lat jak nie ma z nami Józefa Łobockiego. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

Józef Łobocki od najmłodszych lat był związany ze sportem. Uprawiał koszykówkę, biegi przełajowe oraz kolarstwo. Jednak to piłce nożnej poświęcił większość swojego życia. Karierę piłkarską rozpoczynał w OKS-ie Olsztyn, następnie w okresie służby wojskowej grał w Polonii Bydgoszcz, a karierę zakończył w barwach olsztyńskie OZOS-u.

Później poświęcił się pracy trenerskiej. Z juniorami olsztyńskiego Stomilu zdobył złoty medal w Pucharze Michałowicza, a z juniorami młodszymi był wicemistrzem Polski. W 1989 roku został asystentem Wiktora Stasiuka w reprezentacji Polski do lat 16, która rok później zdobyła w niemieckim Erfurcie złoty medal mistrzostw Europy, a dwa lata później w ME do lat 18 w Norymberdze zajęła czwarte miejsce.

Z pierwszym i drugim zespołem Stomilu oraz Granicą Kętrzyn zdobył wojewódzki Puchar Polski. Razem z Bogusławem Kaczmarkiem wprowadził Stomil do I ligi. Pracował również w Jezioraku Iława oraz Granicy Kętrzyn. Od października 2000 roku do marca roku następnego prowadził pierwszoligowy Stomil.

Był wiceprezesem MOKS do końca jego dni. Brał czynny udział w organizacji memoriału Aleksandra Kupcewicza podczas, którego rozgrywano mecze Gwiazd z młodzieżową kadrą W-MZPN.

Zmarł na zapalenie płuc 31 marca 2004 roku. 

Zobacz także:

  • Fotorelacja: Kibice i zarząd Stomilu uczcili pamięć Józefa Łobockiego

Tagi: Stomil Olsztyn, Józef Łobocki, Stomilowcy Pamiętają


Komentarze

  1. 31.03.15 19:44 zjs

    STOMIL nigdy nie będzie już miał takiego trenera jak Bobo i takiego fanatyka jak Józek Łobocki. Przyjaciel. Jestem zawsze na jego grobie w Zaduszki. Pomodlę się , powspominam. Ech, Józek, Józek....ten twój sweterek w zimę, ta beztroska wtedy i przeziębienie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!