Artykuł

Kamil Kiereś, fot. Łukasz Kozłowski

Kamil Kiereś, fot. Łukasz Kozłowski

Kiereś: Budujemy formę

13.01.18 20:47   em   1  

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 3:0 sparing z Polonią Bydgoszcz. Po meczu o komentarz poprosiliśmy trenera olsztyńskiego zespołu Kamila Kieresia.

- Generalnie mówi się, że w sparingach wynik nie jest najważniejszy, jednak zawodnicy w grach sparingowych wychodzą żeby wygrać. Mamy za sobą pól tygodnia badań i tydzień ciężki treningów. Zawodnicy czują obciążenia. Przeciwnik nie był może silny, ale takie też mieliśmy założenia. Mieliśmy grać agresywnie w odbiorze piłki. Zawodnicy to robili, ale mogła być lepsza skuteczność. Wiadomo, że to jeszcze nie ten etap, żeby rozliczać zespół z pewnych rzeczy. Budujemy formę. To był oczywiście sprawdzian zawodników, bo kilku testujemy, ale był to również sprawdzian zawodników wewnątrz klubu i ciągle trwa weryfikacja. Nie będę wypowiadał się o zawodnikach, którzy nie zagrali i o ich szansach, wszystko jest dynamiczne. Zagrało dziś 25 graczy z pola plus bramkarze, czyli 27. Nie da się grac 30 zawodnikami, to wszystko odbywa się z dnia na dzień.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Kamil Kiereś, Polonia Bydgoszcz, sparing, komentarz po meczu


Komentarze

  1. 13.01.18 23:54 roberto

    W Polsce pół roku buduje się formę a z grać w piłkę najpierw trzeba się nauczyć. Zamiast grać w piłkę to jakieś formy robicie i tak puzniej kopanina z tego będzie.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!