Artykuł

Robert Knothe, fot. Paweł Piekutowski

Robert Knothe, fot. Paweł Piekutowski

Knothe: Zapraszam do trenowania w Stomilu!

20.08.17 22:57   em   3  

Portal stomil.olsztyn.pl objął patronatem medialnym nabór do grup młodzieżowych AS Stomil Olsztyn. O najbliższych planach akademii porozmawialiśmy z... Robertem Knothe.

Z naszych informacja wynik, że masz zostać prezesem Akademii Sportu Stomil Olsztyn, a może już zostałeś?
- Nie jestem jeszcze oficjalnie prezesem akademii, ale w najbliższych dniach sformalizujemy z prezesem Mariuszem Borkowskim (prezes Stomil SA mianuje prezesa fundacji AS Stomil - red.) moje stanowisko jakie będę pełnił w Akademii Sportu. Od trzech tygodni działam dość w aktywnie w fundacji, prowadzę rozmowy z potencjalnymi nowymi sponsorami, przygotowaliśmy wszystkie zgłoszenia do WMZPN. Wystartowała liga i teraz możemy zajmować się kolejnymi ważnymi tematami. Bardzo dużo w tej kwestii pomagają mi inni sympatycy ze stowarzyszenia Socios Stomil. Jak wiadomo w naszym mieście brakuje pełnowymiarowych boisk. Z trenerami musieliśmy włożyć sporo pracy aby każda drużyna mogła swobodnie trenować i rozgrywać swoje mecze ligowe. Jedyne boisko na Dajtkach jest bardzo obłożone terminami.

Jak wyglądają wasze struktury?
- Mamy jasny podział w akademii. Nasi trenerzy mają przydzielone grupy wiekowe z którymi już pracują. Dodatkowo mamy koordynatorów, którzy czuwają nad pracą trenerów i pomagają jak zajdzie taka potrzeba. Mamy również swoje biuro, które mieści się w budynku klubowym przy al. Piłsudskiego 69A, a pracuje w nim Paweł Kubiński (były pracownik Stomil Olsztyn SA - red.). Jest do dyspozycji trenerów, ale przede wszystkim rodziców i młodzieży trenującej w akademii. W przeciągu miesiąca będziemy w posiadaniu własnych pomieszczeń biurowych (pomieszczenia po byłym hotelu Stadion - red.).

Plany na najbliższe dni?
- Aby wystartować już na pełnej prędkości we wrześniu musimy przygotować umowy dla rodziców i opiekunów, tak aby młodzież mogła bezproblemowo uczęszczać na treningi i mecze ligowe. W sobotę (26 sierpnia) na plaży miejskiej w Olsztynie organizujemy turniej Ratka Cup dzikich drużyn, w których wezmą również udział młodzież grająca w Akademii. Podczas turnieju trenerzy będą wyszukiwać dzieci z większym potencjałem i zapraszać na testy do klubu. Startujemy o godzinie 10. "Dzikie" drużyny mogą zgłaszać się do trenera koordynatora Michała Alancewicza (tel. 723 937 274). Każdy z uczestników otrzyma podarunek związany ze Stomilem Olsztyn. W niedzielę (27 sierpnia) od godz. 10:00 na bocznym boisku treningowym przy klubie Stomilu Olsztyn przeprowadzimy nabory chłopców i dziewczynek z rocznika 2005-2012. Będą to profesjonalnie przeprowadzone nabory z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Na miejscu będą wszyscy trenerzy oraz asystenci. Stowarzyszenie Socios Stomil przygotuje poczęstunek i napoje dla wszystkich dzieci. Oczywiście nie zabraknie słynnej maskotki Stomilka.

Konkurencja w Olsztynie jest spora jeżeli chodzi o szkółki piłkarskie dla dzieci.
- Jest spora, ale Stomil jest tylko jeden. Jedyną Akademią która ściśle współpracuje z klubem jest fundacja Akademia Sportu Stomil Olsztyn. Mamy podpisane umowy ze spółką na wykorzystanie wizerunku klubu, herbu i nazwy Stomil Olsztyn. Pozostałe akademie, szkółki są prywatnymi działalnościami i nie mają nic wspólnego ze Stomilem Olsztyn. Niestety czasami wykorzystują nasz wizerunek... Na dzień dzisiejszy tylko fundacja Akademia Sportu Stomil Olsztyn oraz Socios Stomil może wykorzystywać wizerunek oraz naszego klubu. To u nas na treningach będą pojawiać się np. piłkarze pierwszoligowego klubu, czy młodzi piłkarze naszej akademii będą wyprowadzać piłkarzy przed meczem. Żeby nas nie pomylić z innymi akademiami, to na na umowach z rodzicami został przygotowany znak wodny z herbem Stomilu Olsztyn, biuro akademii mieści się w budynku klubowym przy Piłsudskiego. W przeciąg miesiąca powstanie oddzielna strona www przygotowana pod naszą akademię gdzie każda grupa będzie miała swoją zakładkę i wszystkie potrzebne informacje. Tylko w naszej akademii dzieci będą mogły grać z herbem Stomilu Olsztyn na piersi.

Dlaczego warto trenować w Stomilu?
- Posiadamy dobre zaplecze trenerskie z wieloletnim stażem. Dzieci już od najmłodszych lat są pod opieką koordynatora, który widząc potencjał młodego człowieka odpowiednio kieruje jego treningami. Najważniejszym atutem jest współpraca i umowa klubu pierwszoligowego i akademii. Nasza młodzież trafiać będzie do Stomil SA po ukończeniu odpowiedniego wieku. Tam już zaczynają kolejny etap. Z naszej akademii przejście takiego dziecka do spółki będzie bezpłatne. Pamiętajmy że inne podmioty szkolą młodzież do pewnego wieku i kończy się ich rola. często pozostają pozostawione same sobie. W akademii będą grupy rekreacyjne jak i ukierunkowane na zwiększoną ilość treningów dla młodzieży myślącej o karierze piłkarskiej. Dzięki współpracy z Socios Stomil będziemy organizować turnieje, pikniki z rodzicami i imprezy plenerowe.

Czy inne szkółki piłkarskie mogą z Wami współpracować?
- Oczywiście że tak. Dobrym przykładem jest szkółka piłkarska Progres z Lidzbarka Warmińskiego, którą w ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy podczas Dnia Talentu. Zwiążemy się odpowiednimi umowami jako klub i fundacja i będziemy wspólnie działać. Nasi trenerzy będą mogli podejrzeć grającą młodzież, również będziemy zapraszali się wzajemnie na turnieje. Dzieci z Akademii Progres będą mogły bezpłatnie i bez przeszkód przechodzić do Stomilu SA aby kontynuować swoją karierę.

Tagi: Stomil Olsztyn, AS Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - juniorzy, NadziejeStomilu, Robert Knothe


Komentarze

  1. 21.08.17 21:15 Wielki Stomil

    Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu dobra decyzja prezesa!!!!

  2. 21.08.17 20:10 paragon

    brawo panowie, szkoda że normalność w Stomilu jest tak rzadko i robiona przez kogoś spoza klubu

  3. 21.08.17 11:50 Hector83

    Jak to miło wejść na stronę stomil.olsztyn.pl i przeczytać pozytywne informacje.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!