Artykuł

Tomasz Asensky, fot. Łukasz Kozłowski

Tomasz Asensky, fot. Łukasz Kozłowski

Konferencja po meczu Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn

09.09.17 21:04   paju   3  

Poniżej przedstawiamy zapis konferencji prasowej po meczu Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn, gdzie "Duma Warmii" przegrała 0:1.

Tomasz Asensky (trener Stomilu Olsztyn):
- Na pewno nie był to mecz, którego nie dało się wygrać, patrząc z perspektywy mojego zespoły. Sytuacje ku temu sobie stworzyliśmy. Po raz kolejny źle weszliśmy w mecz. Na pewno bramka stracona w ten sposób nie wpływa pozytywnie na nasze działania ofensywne. Wkrada się wtedy chaos. Mamy akcję bramkową, Siemaszko wychodzi sam na sam, a Żytko ratunkowo atakuje i dostaje czerwoną kartkę. Potem my odpłacamy tym samym. Rodzi się plan, żeby zaatakować Pogoń i zdobyć jedną, a potem kolejną bramkę. Niestety, plan zostaje zweryfikowany. Ja rozumiem młodość ma swoje prawa, ale jeśli ktoś rozegrał sto, dwieście spotkań na jakimkolwiek poziomie to wie, że nie należy się tak zachowywać. Na pewno będę potępiał takie zachowania. Nie będę jednak zwalać winę i wieszać psów na zawodnika, który w głupi sposób opuścił boisko. Zmusiło to nas jednak do wprowadzenia korekt taktycznych i personalnych. Mieliśmy później sytuację na strzelenie jednej bądź więcej bramek, jednak niestety ich nie wykorzystaliśmy. Po meczu zapytałem naszego bramkarza czy miał jakąś interwencję bramkarską. Odpowiedział, że nie. Mamy sytuację, ale nie zdobywamy bramek, a co za tym idzie nie mamy punktów i wracamy z zerowym dorobkiem.

Adam Łopatko (trener Pogoni Siedlce):
- Do tej pory goniliśmy wynik, dobrze weszliśmy mecz, szybko strzelona bramka. Gdy wydawało się, że wszystko będzie pod kontrolą to Mateusz Żytko w momencie podania był dobrze ustawiony, a... poślizgnął się. Sytuacja taka, że faulował, ewidentna czerwona kartka. Cała gra później wyglądała tak, że szukaliśmy szansy w kontrataku i ze dwie takie okazje były - raz Zjawiński miał doskonałą okazję, nie trafił w piłkę wślizgiem, druga po zagraniu Grzegorza Tomasiewicza. Dziś na pewno było widać dużą odpowiedzialność, jeszcze większą determinacją i to jest bardzo istotne, można na tym budować coś pozytywnego. Mam na myśli zaangażowanie całego zespołu. Myślę, że dobrze się wprowadził do zespołu Dominik Kun. Był dziś taką jasną postacią, dużo utrzymywał się przy piłce i wykonał dużą pracę tak jak wszyscy. Dopisane ważne punkty i szykujemy się do kolejnego meczu. Mam wielu znajomych w Stomilu. To jest klub, w którym się wychowałem i mam go w sercu, tego nie będę ukrywał. Tak się potoczyły losy, że pracuję gdzie indziej. Bardziej cieszy mnie to, że się spotkałem z chłopakami i sztabem szkoleniowym ze Stomilu. Żyjemy w zgodzie, a mecz to takie same trzy punkty jak zdobyte z innym zespołem.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: zapis konferencji prasowej, Pogoń Siedlce, Stomil Olsztyn, Tomasz Asensky, Adam Łopatko


Komentarze

  1. 10.09.17 16:08 Piekarz/OKS

    z Łęczną mieliśmy dużo szczęścia... gramy bez pomysłu, obrona dziurawa, napad nieskuteczny. Ogólnie słabo to wygląda.

  2. 10.09.17 09:27 krzyżak

    Jak to jest, że z silną Łęczną potrafią odrobić stratę jednego gola, a ze słabymi Siedlcami nie? Może zamiast treningów na boisku potrzeba im pomocy psychologa? I to długofalowej pomocy.

  3. 09.09.17 21:18 chodi

    Głupio stracone pkt i kartki.... teraz trzeba zap. ....ć żeby to odrobić. Nie można tak grać na takim poziomie .

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!