Piotr Zajączkowski, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Konferencja prasowa po meczu Radomiak Radom - Stomil

04.08.19 02:41   -   13

Stomil przegrał drugi mecz ligowy 1:2 z Radomiakiem. Po meczu wypowiedzieli się trenerzy obydwu zespołów.

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu:
- Mecz był bardzo emocjonujący. Wspaniały doping kibiców. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, jednak indywidualna akcja Leândro spowodowała, że straciliśmy bramkę na 2:1. W doliczonym czasie gry chcieliśmy doprowadzić do remisu. Mieliśmy rzuty z autu, stałe fragmenty gry i cały czas atakowaliśmy. W ostatniej sekundzie dogodną sytuację miał Sobczak. Zespół Radomiaka pokazał, że potrafi grać w piłkę niesiony dopingiem. Do swoich chłopaków nie mogę mieć pretensji. Mieliśmy swoje sytuacje, mieliśmy swoje fragmenty gry. To był bój, wojna trzymająca do ostatnich minut w napięciu. Tam gdzie jest walka tam są kartki. Mój zespół cechuje zadziorność, agresywność waleczność.

Dariusz Banasik, trenere Radomiaka:
- Na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni. Drugi mecz, drugie zwycięstwo i sześć punktów. Jesteśmy trochę zdziwieni natomiast początkiem meczu. Pierwsze 10 minut, gdzie dostaliśmy poprzeczkę, później bramkę, zaskoczyło nas. Chcielibyśmy tutaj od pierwszej do ostatniej minuty wychodzić z dopingiem, który nas niesie. Szybko odpowiedzieliśmy na straconą bramkę. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra. Mieliśmy swoje sytuacje i swobodę w operowaniu piłką. Druga połowa w mojej ocenie była frustrująca, co chwile przerywanie gry, kartki. Co nie służy płynności. Natomiast po zmianach ruszyliśmy ofensywę. Wydaje mi się, że te zmiany pomogły nam w tym, że dziś mamy te trzy punkty.

Tagi: Stomil Olsztyn, Radomiak Radom, Piotr Zajączkowski, Dariusz Banasik, konferencja po meczu

1. 04.08.19 23:14 babajaga

Czyli trener decyduje, dyrektor bierze tych co chce trener i jednocześnie nie zasługa klubu;) jeśli dyrektor o wszystkim sobie decyduje i ma w dupie zdanie trenera to mamy PATOLOGIE;)Nie wyobrażam sobie żeby gdziekolwiek na świecie trener dawał swoje propozycje a dyrektor sportowy robił sobie to co chce;)

2. 04.08.19 22:51 Jonasz

babajaga - dyrektor sportowy wykonuje polecenia trenera? Naprawdę czy żartujesz? Dyrektor jest od spraw sportowych - decyduje o całej sportowej stronie - wybiera trenera, dobiera zawodników tak to wygląda. Oczywiście trener składa zapotrzebowanie na zawodników na poszczególne pozycje i proponuje nazwiska, ale to góra wszystko zatwierdza bądź odrzuca.

3. 04.08.19 22:33 maniek86

Posłuchajcie podcastu na egit. Ta drużyna jest wyłącznie Zajączkowskiego. Np Mazek chciał przepracowac cały okres i zacząć budować formę to Zajac go skreslil. Polecam posłuchać

4. 04.08.19 19:38 babajaga

Jonasz troche sie mylisz bo w normalnym klubie, trener ustala liste zawodnikow ktorych chce, a dyrektor sportowy robi co w jego mocy by zatrudnic kogos z danej listy:) Oczywiscie dbajac o koszty klubu:)

5. 04.08.19 19:18 Jonasz

Normalnie jest tak, że dyrektor odpowiada za dobór zawodników i trenerów. W dobrze ułożonym klubie zawodnicy i trenerzy przychodzą i odchodzą, a dyrektor kreujący politykę jest cały czas.

6. 04.08.19 18:47 diouf77

Przy pierwszej bramce Piotrek Skiba mógł się lepiej ustawić, a obrońcy nie powinni dopuszczać do tego strzału. Przy drugiej nie wiem czemu Piotrek był zasloniety przez obrońców, czemu stali w linii na 3 metrze? Czemu stali? Czemu dali sobie więc i uderzyć Mikicie? Błędy, błędy, błędy.... koniecznie trzeba wyciągnąć z nich wnioski bo coś tu nie gra 4 bramki stracone po strzalach z dystansu. Z Jastrzębie konieczna wygrana, komfortu już nie ma żadnego jest 0 punktów i 5 straconych goli przy jednym strzelonym.

7. 04.08.19 15:33 Piekarz/OKS

Agresywność? Waleczność? Chyba inny mecz oglądaliśmy. Kartki łapaliśmy bo nie nadążali za Radomiakiem

8. 04.08.19 14:11 Biała Armia

Jak trener ma budować zespół jak dyrektor ściąga tych zawodników co on chce. Trener z tej listy to chciał 3 zawodników. Reszta wybiera dyrektor i ściąga ich. Trener podał listę których chce do jego ustawienia. Niestety dyrektor chce zarobić dla siebie i pcha do nas szrot. Tak nie zbudujemy zespołu tylko marnujemy budżet. A dyrektor wykorzystuje właściciela.

9. 04.08.19 12:00 chodi

Trenerze, nikt nie przyznaje punktów za zadziorność. Może Nam też trzeba przyciąć budżet do tego jaki ma np. Bełchatów? albo Wigry? Oni wygrywają a my nie. Za tydzień jest szansa na rehabilitację (zaczynamy jakby było 1:0 w plecy, remis nic nam nie daje!), bo powoli zaczynamy świecić się na czerwono w tabeli.... nie tak to miało wyglądać!

10. 04.08.19 11:37 TorroRosso

Panie Trenerze ja także jestem STRASZNIE zadowolony . wspaniałe zawody - 5 kartek , rewelacyjny wynik 2-1, ostatnie 15 minut widać kosmiczne przygotowanie motoryczne z wytrzymałością mięśniowa włacznie. Pomysł na grę z utrzymaniem piłki ewidentnie widać po naszej stronie , że te elementy wyćwiczone były na treningach i rewelacyjnie wręcz wykonywane w meczach ligowych. Widać super taktykę biegniemy do przodu może co wpadnie , na kontrę reagujemy _ skosić chama aby już dalej nie biegł

11. 04.08.19 10:26 Pawlik

Trenerze nie rob wstydu nam z tym Dziemidowiczem.

12. 04.08.19 06:30 crispy