94' Koniec meczu.
91' Czwarta bramka dla gości. Szymon Żurkowski. 85
91' Trzy minuty do końca.
88' Boisko opuszcza Igor Angulo, w jego miejsce Meik Karwot 85
80' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Paweł Wojowski 1

Artykuł

Trenerzy obydwu drużyn, fot. Paweł Piekutowski

Trenerzy obydwu drużyn, fot. Paweł Piekutowski

Konferencja prasowa po meczu Stomil - Górnik Zabrze

14.05.17 01:53   kyn   12  

Zapis konferencji prasowej po meczu Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze. Olsztyński zespół przegrał to spotkanie 2:4.

Marcin Brosz, trener Górnika:
- Chciałbym pochwalić swoich zawodników i to w szczególności tych, którzy czuli, że brali udział przy starcie bramki, czyli Adama Wolniewicza i Bartka Olszewskiego. Bo tego się od nich oczekuje. Pierwsza połowa wyglądała tak, jak widzieliśmy. To nie było to, co chcemy grać. Natomiast ci chłopcy wyszli w drugiej połowie i ta właśnie dwójka nie poddała się, tylko nadawała ton grze do przodu. Jak oni, to reszta się podporządkowała i to pokazuje, że ten charakter, bo tego się nie da wytrenować, jest w moim zespole. Chciałem także podziękować tak licznej grupie kibiców Zabrza za wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty.

Adam Łopatko, trener Stomilu:
- Ciężko coś powiedzieć po takim spotkaniu, bo do przerwy bardzo dobra gra i organizacja gry w defensywie. To co sobie założyliśmy, to zagraliśmy, może poza kilkoma indywidualnymi błędami przy kryciu przy stałych fragmentach gry. A druga połowa to... Na co uczulaliśmy zespół? Na to, by blokować środek. Dwie pierwsze bramki padły ze środka, gdzie zawodnik sobie przyjął, prowadził, przekładał piłkę, więc tutaj rola defensywnych pomocników nie do końca została spełniona. Jeżeli myślimy by grać w tej lidze, to nie możemy takich spotkań wypuszczać z rąk, bo wszystko było w pierwszej połowie poukładane, idealnie pod nas. Druga połowa i nie możemy sobie dać strzelić, nie mówię, że czterech, bo ta czwarta była konsekwencją tego, że tak naprawdę nie było nas już na boisku, ale te dwie pierwsze bramki to kuriozum. 

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Górnik Zabrze, I liga, konferencja prasowa, Adam Łopatko, Marcin Brosz


Komentarze

 1. 16.05.17 11:25 S.M.P.

  dzbs. Kujawa sam się posadził jak się skontuzjował. Resztę podstawowych zawodników widziałem na boisku... Materiał ludzki jest jaki jest...

 2. 16.05.17 06:18 dzbs

  S.M.P A czy podstawowi zawodnicy sami sadzają się na ławkę ????

 3. 15.05.17 14:57 krzyżak

  Mając na uwadze wieści z klubu, że sa ogromne zaległości z wypłatami nie liczyłbym, że ktokolwiek zechce tu przyjść i pracować. Jeszcze jak byśmy mieli super warunki to byłby jakiś argument za. A w obecnych realiach niestety pozostaje nam męczyć się z tym panem. I liczyć na szczęście i zaangażowanie piłkarzy. A co do roli trenera. On m.in. jest od ustalenia taktyki na mecz, reagowania na bieżące wydarzenia oraz mobilizacji zawodników.

 4. 14.05.17 21:56 S.M.P.

  dzbs: to ja cały czas myślałem że to zawodnicy grają na boisku i wygrywają/przegrywają.. Niektórzy z was chyba za bardzo przeceniają wpływ osoby pierwszego trenera na to co dzieje się na boisku, zwłaszcza na poziomie polskich lig. To nie football manager że to co trener wymyśli to zawodnicy grzecznie wykonują ;) Trzeba walczyć o te utrzymanie do końca...

 5. 14.05.17 21:52 edward acki

  nie wiem czy w histori futbolu jedna osoba 2 razy zdegradowała klub do 2 ligi adam bedziesz w histori wielki w gimnazjum nr 12 na lekcji w-f beda o tobie mówić gratuluje amatorki

 6. 14.05.17 16:38 Jabedaya

  I kto poprowadzi zespoł jezeli Łopatko odejdzie w poniedziałek? Może któryś z Was? Łopatko jest najlepszym trenerem na jakiego stać Stomil w tej chwili i póki finansowo się nie poprawi to nie liczył bym na zmiane trenera.

 7. 14.05.17 14:07 dzbs

  Barakuda lepszy żaden trener niż taki który specjalnie przegrywa mecze

 8. 14.05.17 11:16 czerkasow

  Odpowiedź e) kiedy mu się znudzi. Kontrakt ma, jak dobrze się orientuję do końca czerwca.

 9. 14.05.17 10:01 Kot

  Pytanie jak w Milionerach: Kiedy Adam Łopatko poda się do dymisji? A. Po braku zwycięstwa w Kluczborku; B. Po braku zwycięstwa w Kluczborku i z Olimpią Grudziądz; C. Po spadku do II ligi; D. Nigdy.

 10. 14.05.17 09:32 barakuda

  A. Kogo proponujesz na nastepce? Lechita.oddychaj chlopie.

 11. 14.05.17 09:04 lechita

  i po co rzucałeś kłody jabłońskiemu czereśniaku jak ty pojęcia o piłce nie masz!!!jak stomil spadnie to z Dobrego Miasta nosa nie wytykaj.

 12. 14.05.17 08:25 A.

  Dość kompromitacji... Łopatko do natychmiastowego zwolnienia.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!