Gdynia - 16 października 2016 r., godz. 15

Koszykarze Stomilu wygrali historyczny mecz w Gdyni

16.10.16 16:50   kyn, hub   2

Zawodnicy sekcji koszykówki Stomilu Olsztyn wygrali swój pierwszy, historyczny mecz w lidze. W Gdyni pokonali zespół Itago 77:57

Itago Gdynia - Stomil Olsztyn 57:77 (9:12, 11:18, 20:17, 17:30)

Stomil Olsztyn: Chudzik 19, Andrusiewicz 17, Panewski 15, Specyalski 11, Glabas 11, Reszka 2, Włodarczyk 2

Udana inauguracja ligowa koszykarzy Stomilu,którzy po dobrym meczu pokonali w Gdyni miejscowy zespół Itago. Olsztynianie rozpoczęli spotkanie w zestawieniu Włodarczyk, Specyalski - Chudzik, Andrusiewicz, Glabas.

Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej wygranej naszych graczy. W grze było sporo nerwowości, spowodowanej zapewne ligową tremą. Pierwsze, historyczne punkty zdobył kapitan zespołu Rafał Chudzik. Z biegiem czasu gra zaczęła się układać po naszej myśli. Duża w tym zasługa bardzo solidnej obrony oraz pojawieniu się na parkiecie Tomasza Panewskiego, który poukładał poczynania ofensywne naszego zespołu. W drugiej kwarcie meczu z bardzo dobrej strony pokazał się również środkowy Stomilu Wojciech Glabas, który między innymi trafił dwie "trójki" i na przerwę schodziliśmy prowadząc 30:20.

Po zmianie stron, miejscowi prowadzeni przez Przemysława Frasunkiewicza - byłego reprezentanta Polski i zdobywcę ponad 5 tysięcy punktów w Polskiej Lidze Koszykówki, zaczęli jednak odrabiać straty. Zrobiło się nerwowo, w pewnym momencie prowadziliśmy różnicą zaledwie 2 punktów. To spowodowało pełną mobilizację Stomilowców i okres fantastycznej gry.

Prowadzeni przez liderów - Panewskiego i Chudzika wygraliśmy czwartą kwartę 30:17 a cały mecz 77:57.

Podsumowując był to bardzo udany występ podopiecznych trenera Piotra Wirchanowicza i oby tak dalej w kolejnych meczach.