Artykuł

Grzegorz Lech, fot. Łukasz Kozłowski

Grzegorz Lech, fot. Łukasz Kozłowski

Lech: Ludzie władni zrobią to co uważają za słuszne

01.02.19 22:22   kyn   3  

Po piątkowym treningu Stomilu Olsztyn rozmawialiśmy z pomocnikiem olsztyńskiego klubu Grzegorzem Lechem.

W piątek zdecydowaliście się przerwać milczenie i jasno przedstawić swoje stanowisko na temat sytuacji w Stomilu Olsztyn.
- My nigdy nie milczeliśmy, nikt z nami nie rozmawiał przez trzy tygodnie. Żaden z dziennikarzy nie pytał się o nic zawodników. My nie będziemy wychodzić przed szereg.

Co się dzieje w klubie?
- Już od września prosiliśmy, gdzieś w swoich przekazach, żeby ktoś poszedł po rozum do głowy i zaczął układać sprawy organizacyjno-finansowo. Nie było odzewu. Doszło do takiej sytuacji, że klub jest na takim stryczku, że tylko cud go uratuje.

Nie ma nadziei dla Stomilu?
- My jako zawodnicy nie wiemy o co chodzi, nikt z nami się nie komunikuje. Nikt nam nic nie tłumaczy. Ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeżeli normalnie wszystko zaczęłoby by funkcjonować to sportowo jesteśmy w stanie utrzymać klub w I lidze.

W sobotę sparing z Sokołem Ostróda? Zobaczymy w końcu tych doświadczonych zawodników na boisku?
- Tak. Normalnie trenujemy i czekamy na pozytywny sygnał.

Wielokrotnie już o tym rozmawialiśmy o tej sytuacji w klubie. Nie masz tego po ludzku dość?
- Mamy chyba wszyscy! Tylko bardziej niż mam czegoś dość to bardziej pragnę normalności. Pragnę przyjść do Klubu widzieć wszystkich uśmiechniętych. Rozmawiać z ludźmi w sklepie o tym, że Stomil ma dobrych wychowanków, że zagraliśmy dobry mecz, lub dostać burę po słabym występie. Po prostu przeżywać emocje, które są związane z piłką nożną. Najgorsze jest to że przez nasze przywiązanie do klubu cierpią nasze rodziny. Jednak liczę na to, że przyjdą lepsze czasy. Teraz jest taki moment, gdzie można wyczyścić i ułożyć wiele spraw, które dadzą fundament na piękną przyszłość Stomilu !! Potrzeba dobrego dialogu i wspólnych działań!

Na co liczycie? Bo dla mnie jest to jasny apel.
- My musimy ciągle o coś prosić, wyciskając cały czas maksa sportowo z tego co mamy. O co ja mam apelować? Ludzie władni zrobią to co uważają za słuszne. My walczymy na boisku na tyle na ile nas stać. Tylko zanim tam wejdziemy walczymy z wieloma rzeczami, patologiami w koło. Niech osoby, które są właścicielami tego klubu, podejmą jakieś decyzje, bo my chcemy grać jedynie w piłkę, a na tym poziomie wiąże się to z tym, że to jest też poza pasją nasza praca. My chcemy po prostu uprawiać swój zawód. Liczę, że miasto chce pomóc klubowi, ale cały czas zastanawia się jak to zrobić. Nie chcę wierzyć w to - być może jestem głupi i naiwny - że ktoś próbuje ten klub zniszczyć i go zakopać. To jest historia tego miasta. Ten klub czy ktoś tego chce czy nie jest wielką biało-niebieską częścią miasta od 1945 r. do teraz i na zawsze!!!

Tagi: Stomil Olsztyn, Grzegorz Lech, wywiad, I liga


Komentarze

  1. 02.02.19 09:51 Gacek Z

    A oczywiście, że Stomil to historia Olsztyna, Warmii i Mazur, Polski a nawet Europy. Zawsze było o nas głośno tylko z jakich powodów? Z gry w piłkę?

  2. 01.02.19 23:02 Tiger

    Grzesiek pełna racja, zgadzam się z tymi słowami i mało tego Stomil jest nie tylko historią tego miasta ale całego regionu Warmii i Mazur. Szkoda tylko, że stolica tej pięknej krainy ma takich włodarzy jakich ma, po prostu nie lubiących sportu, wystarczy porównać z innymi miastami to się można naprawdę za głowę złapać jaka to różnica.

  3. 01.02.19 22:43 Wielki Stomil

    Brawo dla wszystkich którzy zostali !!! szacunek pokazujecie że jesteście z stąd i szanujecie ten klub

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!