Relacja z meczu Łódzki KS - Stomil Olsztyn

Bramki Łukasz Suchocki 14'
Szymon Kaźmierowski 66'
ż Dawid Sarafiński kartki Szymon Kaźmierowski ż
Andrzej Niewulis ż
Bramki Łódzki KS: 30. Bogusław Wyparło - 20. Artur Gieraga, 3. Nikołaj Borsukow (65, 21. Daniel Brud), 2. Daniel Cyzio, 4. Michał Żółtowski (70, 23. Michał Osiński) - 14. Konrad Kaczmarek (46, 9. Mateusz Stąporski), 5. Jacek Kuklis, 16. Dawid Sarafiński, 15. Paweł Sasin, 7. Paweł Kaczmarek - 11. Jakub Więzik.
Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 4. Andrzej Niewulis, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski, 21. Łukasz Jegliński, 8. Mindaugas Kalonas (68, 11. Robert Tunkiewicz), 20. Michał Świderski (74, 10. Daniel Michałowski) - 87. Szymon Kaźmierowski (83, 6. Krzysztof Filipek).
Szczegóły sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
widzów: 1000.

Stomil Olsztyn pokonał w meczu 2. kolejki pierwszej ligi Łódzki Klub Sportowy 2:0 (1:0). Bramki dla "biało-niebieskich" zdobyli Łukasz Suchocki oraz Szymon Kaźmierowski.

Pierwszą bramkę w meczu strzelił Łukasz Suchocki. W 14. minucie Michał Świderski doskonale dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Bogusława Wyparłę strzałem głową pokonał wspomniany Suchocki.

Wynik spotkania został ustalony w 66. minucie. Szymon Kaźmierowski wbiegł w pole karne, ograł Bogusława Wyparłę, uderzył jednak zbyt lekko, niefortunnie interweniował jednak Daniel Cyzio, który kopnął futbolówkę w słupek, a ta wpadła do łódzkiej bramki.

- Udało nam się wygrać i to w dobrym stylu! Po strzelonej bramce przez Suchockiego przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Nie popełniliśmy błędu ze spotkania z Dolcanem Ząbki, że po strzeleniu bramki oddaliśmy pole rywalowi - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:56:22

90' KONIEC!!!!!!! STOMIL WYGRYWA Z ŁKS-EM 2:0!!!!!!
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
90' Żółta kartka dla Andrzeja Niewulisa za faul na Jakubie Więziku.
85' Wynik bez zmian.
83' Trener Zbigniew Kaczmarek dokonuje ostatniej zmiany. W miejsce strzelca bramki Szymona Kaźmierowskiego na boisku pojawia się Krzysztof Filipek.
74' Kolejna roszada w Stomilu. Daniel Michałowski na boisku zastępuje Michała Świderskiego.
70' Ostatnia zmiana w Łódzkim Klubie Sportowym, w miejsce Michała Żółtowskiego wchodzi Michał Osiński.
68' Pierwsza zmiana w Stomilu. Robert Tunkiewicz za Mindaugasa Kalonasa.
66' Szymon Kaźmierowski wbiegł w pole karne, ograł Bogusława Wyparłę, uderzył jednak zbyt lekko, niefortunnie interweniował jednak Daniel Cyzio, który kopnął futbolówkę w słupek, a ta wpadła do łódzkiej bramki. STOMIL DWA! ŁKS ZERO! JESZCZE JEDEN!
66' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! SZYMON KAŹMIEROWSKI!!!!!!!!!!
65' Daniel Brud w miejsce Nikołaja Borsukowa.
64' Stomil miał dwie dobre sytuacje, ale za pierwszym razem strzał zablokował Jacek Kuklis, za drugim dobrze interweniował Wyparło.
56' Tym razem żółta kartka dla Dawida Serafińskiego. Zawodnik ŁKS-u faulował Kaźmierowskiego, a następnie odkopnął piłkę.
52' Żółta kartka dla Szymona Kaźmierowskiego za dyskusję z sędzią. Rafał Rokosz nie odgwizdał ewidentnego faulu na naszym piłkarzu.
52' Od początku drugiej połowy do ataków ruszyli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Dobrze jednak spisuje się w dniu dzisiejszym defensywa Stomilu. Łodzianie nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką Tomasza Ptaka.
49' Po rzucie rożnym głową strzelał Paweł Baranowski, ale problemów z interwencją nie miał Wyparło.
46' W ŁKS-ie jedna zmiana. W miejsce Konrada Kaczmarka wszedł Mateusz Stąporski. Trener Stomilu Zbigniew Kaczmarek nie dokonał żadnej roszady w składzie.
46' Drugą połowę rozpoczęli "biało-niebiescy".
45' Koniec pierwszej połowy spotkania. W Łodzi Stomil prowadzi z Łódzkim Klubem Sportowym 1:0. Bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył w 14. minucie strzałem głową Łukasz Suchocki.
45' Dobra okazja ŁKS. Strzał Jakuba Więzika z linii bramkowej wybija Paweł Baranowski.
45' Minutę dłużej potrwa pierwsza część gry.
43' Na boisku dzieje się niewiele. Z najważniejszych informacji - STOMIL prowadzi 1:0.
37' Nad bramką olsztynian strzelał Artur Gieraga.
36' Wynik nadal bez zmian. Na razie bez groźnych sytuacji z obu stron.
29' Spotkanie nieco się uspokoiło. Stomil kontroluje grę, ŁKS próbuje atakować, ale nic z tego im nie wychodzi. Póki co z dobrej strony prezentuje się defensywa "biało-niebieskich".
21' Po stracie gola przewagę na boisku przejęli gracze Łódzkiego Klubu Sportowego. Na bramkę Ptaka strzelali Jakub Więzik oraz Paweł Kaczmarek.
16' Jacek Kuklis uderza zza pola karnego, piłka jednak minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Tomasza Ptaka.
14' Michał Świderski doskonale dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Bogusława Wyparłę strzałem głową pokonał Łukasz Suchocki! STOMIL JEDEN, ŁKS ZERO!
14' GOOOOOOOOOOOOOOL! ŁUKASZ SUCHOCKI!
12' Groźna okazja Łódzkiego Klubu Sportowego. Będący na siódmym metrze Jakub Więzik nie trafia.
7' Nad bramką uderzał Dawid Sarafiński.
5' Stomil gra dzisiaj wysokim pressingiem. Przez pierwsze pięć minut bez klarownych sytuacji.
2' Piłkarze Stomilu mieli rzut wolny, ale nic z tego nie wynikło. Wbrew informacji pozostałych serwisów w wyjściowym składzie Stomilu nie ma Arkadiusza Kopruckiego. Na ławce rezerwowych nie ma także Rafała Remisza.
1' Rozpoczęli od środka gracze Łódzkiego Klubu Sportowego.
Spotkanie prowadzi Rafał Rokosz z Katowic.
Za pięć minut początek spotkania w Łodzi. Trzymamy kciuki za "biało-niebieskich"!
ŁKS wystąpi w takim samym składzie jak w ostatnim meczu z GKS-em Katowice.
Znamy już skład w jakim wystąpi Stomil w dzisiejszym spotkaniu. W porównaniu do meczu z Dolcanem w pierwszej "jedenastce" nie ma Roberta Tunkiewicza oraz Tomasza Strzelca, w ich miejsce Michał Glanowski i Michał Świderski.
Wszystkich kibiców Stomilu Olsztyn zapraszamy w piątek (17 sierpnia) o godzinie 19:00 do klubu "Grawitacja" na koncert charytatywny dla Patryka Hermana, młodego piłkarza i kibica naszego klubu. Wstęp 20 zł. Wystąpią m.in. Firma oraz DJ 600V.
Spotkanie w Łodzi obejrzy tylko tysiąc widzów. Nie będzie wśród nich fanatyków Stomilu Olsztyn z racji przebudowy obiektu przy al. Unii.
W pierwszej kolejce Stomil przegrał na własnym boisku z Dolcanem Ząbki 1:2. Honorowego gola dla "biało-niebieskich" zdobył Szymon Kaźmierowski. Z kolei nasi dzisiejsi rywalem pokonali w Katowicach GKS 2:1. Bramki dla łodzian strzelali Michal Farkaš (samobój) oraz Paweł Sasin.
W meczu 2. kolejki pierwszej ligi Stomil Olsztyn zagra w Łodzi z Łódzkim Klubem Sportowym. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami 2. kolejka I ligi. Stomil Olsztyn w środę zagra na wyjeździe ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Łódzkim Klubem Sportowym. Mecz obejrzy tylko tysiąc widzów, nie będzie wśród nich kibiców olsztyńskiej drużyny.

Od ostatniego spotkanie z Dolcanem Ząbki minął już ponad tydzień. Czy w tym czasie piłkarze próżnowali? Wręcz przeciwnie. - Cały mikrocykl po meczu z Dolcanem mieliśmy bardzo ciężki, a tydzień zakończyliśmy grą wewnętrzną na zawężonym nieco boisku. Chodziło o to, by udoskonalić grę prostopadłymi podaniami - wyjaśnia w portalu dwadozera.pl trener Stomilu Zbigniew Kaczmarek.

I dodaje: - W grze było dużo polotu i entuzjazmu, a rozpamiętywaniu inauguracyjnej porażki nie ma nawet mowy. W niedzielę dałem chłopakom wolne, ale od poniedziałku zaczynamy ostro przygotowania do meczu w Łodzi. Przed nami dwa ciężkie spotkania - najpierw z ŁKS na wyjeździe, a już w niedzielę z Wartą w Olsztynie.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17. Relację na żywo z meczu przeprowadzi Radio Olsztyn.