Relacja z meczu MKS Korsze - Stomil Olsztyn

Bartoszyce - 23 lipca 2014 r.
godz. 16:00

MKS Korsze 1:1 Stomil Olsztyn
0:1
84' Szymon Rentkowski Bramki Rafał Śledź 5'
kartki Arkadiusz Mroczkowski ż
Bramki MKS Korsze: 12. Bartosz Milkiewicz (46, 1. Dawid Zięba) - 13. Piotr Sawicki, 3. Paweł Branicki, 11. Paweł Sawicki, 7. Rafał Solecki (70, 22. Patryk Obidowski) - 91. Mateusz Cyliński (75, 16. Paweł Bociej), 10. Krzysztof Piwiszkis (70, 6. Adam Gąsiorowski), 77. Damian Roksela, 21. Piotr Trafarski (88, 29. Patryk Jędrzejewski), 8. Piotr Kozłowski (83, 2. Mariusz Gąsiorowski) - 22. Michał Miller (15, 32. Michał Czyrski; 80, 14. Szymon Rentkowski).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba (30, 29. Michał Przyborowski; 60, 33. Dawid Mieczkowski) - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki (46, 23. Arkadiusz Koprucki), 4. Tomasz Wełnicki, 8. Piotr Głowacki (46, 51. Naoya Shibamura) - 10. Piotr Darmochwał (46, 5. Yasuhiro Katō), 16. Dawid Szymonowicz (46, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 7. Paweł Głowacki, 12. Michał Trzeciakiewicz (46, 3. Marko Rajić), 21. Łukasz Jegliński (46, 17. Roman Maczułenko) - 24. Rafał Śledź (46, 77. Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Paweł Stefanowicz (Suwałki).

Stomil Olsztyn zremisował w przedostatnim meczu sparingowym z trzecioligowym MKS-em Korsze 1:1 (1:0). Jedyną bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył Rafał Śledź.

Już pięć minut po rozpoczęciu spotkania Stomil strzelił gola. Rafał Śledź otrzymał piłkę w polu karnym, której wcześniej nie złapał golkiper z Korsz, i z bliskiej odległości skierował ją do bramki. W 11. minucie Piotr Głowacki strzelił z rzutu wolnego, jednak bramkarz trzecioligowca nie dał się pokonać. Kolejną groźną sytuację miał Śledź, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem z Korsz. W dalszej fazie pierwszej części nadal atakowali "biało-niebiescy", jednak nic z tego nie wynikało.

W drugiej połowie w Stomilu tradycyjnie nastąpiło kilka roszad, do gry wszedł m.in. Roman Maczułenko. I to właśnie Ukrainiec próbował jako pierwszy swojego szczęścia, jednak bramkarz obronił jego strzał. W 60. minucie Yasuhiro Katō dośrodkował w pole karne, ale Paweł Łukasik uderzył nad poprzeczką. Trzynaście minut przed końcem olsztynianie mogli podwyższyć prowadzenie, jednak piłka po strzale głową przez Arkadiusza Kopruckiego trafiła w poprzeczkę. W 84. minucie goście doprowadzili do wyrównania, Szymon Rentkowski ograł Dawida Mieczkowskiego i skierował futbolówkę do bramki. W ostatniej akcji meczu fatalnie przestrzelił Arkadiusz Mroczkowski, który nie trafił do pustej bramki.

Do startu ligi coraz bliżej, a forma napastników Stomilu kiepska.