Relacja z meczu MKS Szczytno - OKS II Stomilowcy Olsztyn

Bardzo ważna wygrana Stomilowców w Szczytnie

MKS Szczytno 0:2 OKS II Stomilowcy Olsztyn
0:1
Bramki Bogdan Miłkowski 5'
Bogdan Miłkowski 71'
Bramki MKS Szczytno:
OKS II Stomilowcy Olsztyn: 33. Erwin Sak - 19. Marcin Bender (60, 3. Mateusz Sikorski), 5. Rafał Remisz, 18. Paweł Sędrowski, 4. Tomasz Aziewicz, 8. Karol Miller, 10. Tomasz Laskowski, 7. Piotr Kajda (18, 21. Sebastian Kowalski), 20. Piotr Łysiak (55, 9. Bartosz Sobótka), 13. Paweł Kaszubski, 14. Bogdan Miłkowski.
Szczegóły sędziował: Karol Sadłowski (Działdowo).

OKS II Stomilowcy Olsztyn pokazali charakter i wygrali 2:0 w Szczytnie. Był to udany debiut trenera Michała Alancewicza, który w ekspresowym tempie został ściągnięty do zespołu. Obydwie bramki strzelił Bogdan Miłkowski.

Stomilowcy prowadzenie objęli bardzo szybko. W 5. minucie po rzucie rożnym dobrze do główki wyskoczył Bogdan Miłkowski i pokonał bramkarza gości. Przez całą pierwszą połowę "biało-niebiescy" pewnie utrzymywali wynik spotkania. Jedynie w 13. minucie MKS Szczytno mogło doprowadzić do remisu. Po zamieszaniu w polu karnym Marcin Bender wybijając piłkę z pola bramkowego trafił prosto w... Erwina Saka.

W drugiej połowie Stomilowcy ruszyli dalej do ataku. Wiedzieli, że muszą strzelić drugą bramkę, żeby spokojnie dowieść zwycięstwo w spotkaniu. W 49. minucie strzałem z głowy w poprzeczkę trafił Tomasz Aziewicz. Wynik spotkania w 71. minucie ustalił Bogdan Miłkowski. Napastnik OKS II oddał mocny strzał pod poprzeczkę i bramkarz Szcztyna po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

- Wyszliśmy na boisko bardzo zdeterminowani. Chcieliśmy wygrać to spotkanie i udało nam się. Dziękuje wszystkim, którzy w trudnym momencie zdecydowali się pomóc "starym" Stomilowcom - mówił po spotkaniu Marcin Bender. Podobnego zdania był Paweł Kaszubski, który swoją dobrą postawą w meczu ze Szczytnem zrehabilitował się za samobójczą bramkę w meczu ligowym przeciwko Sokołowi Ostróda: - Widać na boisku było, że każdy włożył do gry całe swoje serce. Nie odpuszczamy żadnego spotkania i będziemy walczyć do samego końca.