Relacja z meczu Motor Lublin - Stomil Olsztyn

WSTYD!!!!!

2010/2011 - Druga Liga Lublin
Aleje Zygmuntowskie 5, 20-101 Lublin
Motor Lublin 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
54' Ihor Bortniczuk Bramki
ż Ihor Bortniczuk
ż Marek Fundakowski
ż Grzegorz Wojdyga
ż Witalij Melnyczuk
kartki Bogdan Miłkowski ż
Rafał Gikiewicz ż
Paweł Głowacki ż
Bramki Motor Lublin: Przemysław Mierzwa - Ihor Bortniczuk, Przemysław Żmuda, Grzegorz Krystosiak, Grzegorz Wojdyga - Ołeksandr Temeriwskyj, Rafał Kycko (90 Marcin Fiedeń), Łukasz Jankowski (70 Witalij Melnyczuk), Marcin Popławski (85 Pawło Stadnyckyj), Iwan Dykyj - Marek Fundakowski.
Stomil Olsztyn: 33. Rafał Gikiewicz - 18. Janusz Bucholc, 4. Paweł Sędrowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski, 11. Robert Tunkiewicz, 10. Daniel Michałowski (78, 6. Krzysztof Filipek), 17. Piotr Głowacki - 14. Bogdan Miłkowski (65, 12. Łukasz Tumicz), 24. Michał Renusz (63, 9. Łukasz Suchocki).
Szczegóły Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów: 600.

Relacja

Piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn przegrali w spotkaniu 15. kolejki drugiej ligi z ostatnią drużyną tabeli - Motorem Lublin 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla lublinian zdobył w 54. minucie Ihor Bortniczuk.

WSTYD! Wstyd, wstyd, wstyd. Można pisać wielkimi literami, można też o meczu pisać pismem pogrubionym, kolorowym i jaki jeszcze tylko przyjdzie do głowy. Wstyd! I przydałoby się, żeby ktoś wreszcie to zauważył, że porażka OKS-u 1945 jest hańbiąca.

Od pierwszego gwizdka powracający po kontuzji Marek Fundakowski przysporzył olsztynianom sporo kłopotów. OKS-owi pomagał arbiter, odgwizdując spalonego, ale przede wszystkim Rafał Gikiewicz, który niejednokrotnie swoimi interwencjami powstrzymywał napastników gospodarzy. Oprócz Fundakowskiego zamieszanie pod olsztyńską bramką stwarzał także Marcin Popławski, ale i jemu nie udało się zdobyć gola. OKS w pierwszej połowie odpowiedział jedynie uderzeniem Piotra Głowackiego.

W meczach OKS-u zaraz po przerwie Gikiewicz musi wyjmować piłkę z siatki. I tak było też w Lublinie. W 54. minucie meczu Ihor Bortniczuk strzałem z kilku metrów wyprowadził Motor na prowadzenie. Na prowadzenie zasłużone i na prowadzenie, którego Motor nie oddał do końca meczu. Piłkarze OKS-u 1945 przez cały mecz nie potrafili stworzyć sobie ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie z Lublina wracają z opuszczonymi głowami.

Najbardziej w tej porażce boli to, w jaki sposób olsztynianie przegrali ten mecz. I chyba jeszcze bardziej to, z kim. Motor Lublin dotychczas okupujący ostatnią pozycję w tabeli pokazał olsztynianom ich miejsce w szeregu. OKS 1945, mimo podobno mocnej kadry, wcale nie jest zespołem, z którym liczą się jego rywale. Znane nazwiska w jedenastce OKS-u nie sparaliżowały ani lublinian, ani byłych zawodników Spartakusa Szarowola. Skład Motoru jest zbieraniną piłkarzy z regionu, dodatkowo wzmocnionych (wzmocnienia w II lidze polskiej z zagranicy? my też to przerabiamy - kom) aż siedmioma (!) Ukraińcami leje OKS z byłymi zawodnikami Ekstraklasy. Coś jest nie w porządku. Do końca rundy pozostał jeden mecz i ledwie cień szans na wygrzebanie się ze strefy spadkowej.

WSTYD!

Autor: kom


Zapowiedź

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrają w samo południe z ostatnią drużyna w tabeli. Jeżeli z tego wyjazdu OKS 1945 Olsztyn nie przywiezie punktów, to kiedy będzie lepsza okazja?

Motor Lublin w rozgrywkach II ligi spisuje się najsłabiej ze wszystkich drużyn. Do tej pory zgromadził na swoim koncie siedem oczek. To pozwala wszystkim myśleć o przywiezienie z dalekiego wyjazdu kompletu oczek. Nie można jednak zapominać o tym, że same punkty nie zostaną dopisane. Trzeba jak w ostatnim meczu na własnym stadionie zagrać skutecznie.

O to ma postarać się wracający po kontuzji Łukasz Tumicz. Niestety w składzie próżno będzie szukać Eduardo, który nadal ma problemy z pachwiną. W obronie zabraknie także kontuzjowanego Pawła Baranowskiego. Jego ubytek jest mocno kłopotliwy dla trenera ponieważ obrońca jest młodzieżowcem.

- Spodziewamy się trudnego pojedynku. Uprzedziłem moich piłkarzy o tym, żeby sobie nie dopisywali punktów przed meczem. Widzieliśmy Motor na wideo ze spotkania z Jeziorakiem w Iławie. Co prawda lublinianie przegrali 0:2, ale jednocześnie pokazali, że potrafią grać w piłkę - mówi na łamach Gazety Olsztyńskiej, trener OKS 1945 - Zbigniew Kaczmarek.

Autor: emPiłkarz meczu

Rafał Gikiewicz

Ocena: 2.8

Oceny piłkarzy wg kibiców

Imię i nazwisko Ocena
1. Rafał Gikiewicz
2.75
2. Łukasz Tumicz
2.11
3. Janusz Bucholc
1.82
4. Łukasz Suchocki
1.78
5. Paweł Sędrowski
1.56
6. Arkadiusz Koprucki
1.56
7. Jakub Kowalski
1.5
8. Bogdan Miłkowski
1.44
9. Piotr Głowacki
1.22
10. Paweł Głowacki
1.22
11. Robert Tunkiewicz
1.22
12. Krzysztof Filipek
1.14
13. Daniel Michałowski
1.13
14. Michał Renusz
1.1
Głosów: 128

Jak stawiali typerzy

1
X
2
  • 6.06% na zwycięstwo gospodarzy
  • 6.06% na remis
  • 87.88% na zwycięstwo gości

Typowanie

Wynik poprawnie wytypowali:

  • ..::DAWIT::..
  • biggiesmalls

Gratulujemy!Najczęściej typowane wyniki

  • 0:2 - 30.3%
  • 1:2 - 19.2%
  • 1:3 - 16.2%
  • 0:3 - 10.1%
  • 0:1 - 9.1%