95' Koniec meczu! 3 punkty! 1
93' Stal nie rezygnuje, w ataku pozycyjnym. Stomil skupiony już tylko na obronie wyniku. 1
92' Atomowy strzał Janoty z dystansu, minimalnie niecelny. 1557
91' 4 minuty do końca....
90' Ramirez przed szansą zamknięcia wyniku, na sam na sam z bramkarzem. Przegrywa ten pojedynek. 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn przez całe spotkanie mogli liczyć na gorący doping swoich fanów, fot. Artur Szczepański

Olsztyn - stadion Stomilu, 27 maja 2018 r., god. 12:30

Na pożegnanie sezonu w Olsztynie wygrywamy ze Stalą!

27.05.18 14:38   zic   30

W 33. kolejce Nice I Ligi, w ostatnim meczu sezonu na własnym stadionie Stomil wygrał ze Stalą Mielec 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla olsztynian zdobył Grzegorz Lech.

Po 45 minutach piłkarze schodzili do szatni z bezbramkowym remisem, co dobrze oddaje przebieg tej części gry, chociaż zaznaczyć trzeba, że to goście posiadali przewagę, szczególnie w drugiej części pierwszej połowy. Wynik remisowy nic Stomilowi w tym momencie nie dawał, równolegle w swoich meczach wygrywała grupa pościgowa: Górnik Łęczna i Olimpia Grudziądz.

Minuty mijały, a na murawie wynik się nie zmieniał, po stronie Stomilu brakowało ciągle klarowniejszych akcji. Aż do 64. minuty, wtedy to akcję prawą stronę prowadził Tomasz Zając, zagrał długim dośrodkowaniem do zamykającego akcję Grzegorza Lecha, który umieścił głową piłkę w bramce. Ostatnie 20 minut to eksplozja radości kompletu publiczności, ale i duże nerwy, bo goście intensywnie napierali na bramkę Stomilu. Udało się wytrzymać ten napór, a przy odrobinie szczęscia można było jednobramkowe prowadzenie podwyższyć (m.in. Ramirez nie wykorzytał sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali). Niezwykle cenne zwycięstwo, odniesione w wielkich bólach, ale zwycięstwo, które daje ogromną nadzieję, że jednak uda się w tej lidzie utrzymać.

Przed nami ostatnia kolejka, Stomil rozegra spotkanie wyjazdowe z Chrobrym Głogów. Wyjaśni się wtedy przyszłość Stomilu, który obecnie zajmuje miejsce barażowe. Wszystkich kibiców Stomilu zachęcamy do wyjazdu autokarowego na to ważne spotkanie! WSZYSCY DO GŁOGOWA!

Tagi: Stomil Olsztyn, Stal Mielec, Grzegorz Lech

1. 28.05.18 21:08 Piotruś Pan

Jechać, jechać bo to ostatni wyjazd na tym szczeblu rozgrywek...... a po nas to i potop i Piotrek będzie zadowolony

2. 28.05.18 18:40 Stomilek

Pierwszy wyjazd na Stomil to ja miałem w 1998 roku śmieszku.

3. 28.05.18 16:45 rasputin

Hura! Stomilek jedzie wreszcie na pierwszy swój wyjazd!

4. 28.05.18 16:11 Stomilek

Realne wsparcie to będzie na stadionie w Głogwie a nie w domu trzymając kciuki i śledząc relację live. O mnie się nie martwcie, ja jadę.

5. 28.05.18 15:23 kiereiro_90

@Stomilek jestem ciekawy czy ty sie w GŁOGOWIE pojawisz jak tak szczekasz głośno. ale pewnie ziści się przysłowie : "KROWA KTÓRA DUŻO BUCZY MAŁO MLEKA DAJE"

6. 28.05.18 13:35 marciniak7!

Stomilek a Ciebie to chyba emocje przerosły 1 liga to u Ciebie napiecie jak przed Ligą Mistrzòw. Albo to majowe słoneczko za bardzo intensywne. Każdy bedzie trzymał kciuki i kibicował niezaleznie gdzie bedzie w niedzielę.

7. 28.05.18 13:28 marciniak7!

8. 28.05.18 09:13 Adaśko

No faktycznie, bramka Rafała Kujawy taka, że czapki z głów. Cristiano Ronaldo i Gareth Bale koniecznie powinni obejrzeć ten filmik. ;-)

9. 28.05.18 07:44 Stomilek

Czerstwiakow - Dla chcącego nic trudnego. Zamiast szukać sobie tylko wymówek to ogarniać wolne od pracy, "starej" itp. Powinniśmy do tego Głogowa w takiej sytuacji to w 500 pojechać!

10. 28.05.18 06:32 crispy

Rafał Kujawa superstar ! Bramka na 0-2 w meczu z Rozwojem (oglądać tylko 56 minutę) : https://www.youtube.com/watch?v=vL5pG6JfyHI . No comments.

11. 27.05.18 23:00 czerkasow

Stomilek - nie każdy ma czas wolny w niedzielę, więc (proszę Cię) lekko zbastuj z takimi tekstami.

12. 27.05.18 22:49 stomil1975

Do stomilek twoj mozg to jeden wielki pantofel a stara to moze byc twoja dziewczyna ze wsi ktora dyktuje ci co masz pisac w komentach niedorajdo zyciowa

13. 27.05.18 22:00 FanStomilu

Nie pozdrawiam,, kibica,, który poszedł do dziecka ktory zdobył koszulke od piłkarza a ty mu ją dosłownie wyrwałeś... Widziałam to na własne oczy i podszedles do niego i powiedziałeś coś w stylu,, Nie jeździsz na wyjazdy, to daj tą koszulkę,, Chciałam zaragować ale się spieszyłam. NIE POZDRAWIAM

14. 27.05.18 21:43 Stomilek

To siedź pantoflu w domu ze starą przy rosole, gdy Twoja drużyna będzie walczyła o utrzymanie w I lidze lub baraże.

15. 27.05.18 21:41 stomil1975

Do stomilek nie kazdy ma możliwość jechać na wyjazd co nie znaczy ze nie będą trzymac kciuków za zwyciestwo stomilu nawet przy niedzielnym rosole więc powstrzymaj sie z tym hujowym komentarzem

16. 27.05.18 20:32 Stomilek

Ciekawe ilu z Was tu komentujących ruszy dupę na wyjazd i będzie wspierał Stomil w ostatnim meczu tego sezonu? Potraficie tylko pierdolić w tych komentarzach i tyle z Waszej strony. Kto ma jaja to pojedzie w niedzielę do Głogowa i będzie razem z Dumą Warmii w tym ważnym spotkaniu. Reszta zamknąć mordy i ze starą wpierdalać obiadek w niedziele przy rodzinnym stole!

17. 27.05.18 20:01 Jonasz

Szkoda tej wtopy Leszczyńskiego w meczu z Ruchem. Mielibyśmy teraz 2 punkty więcej i spokój.

18. 27.05.18 19:57 Adaśko

Wielkie brawa!!! Podzielam przeczucie, że wygrana w Głogowie da nam utrzymanie bez baraży. A co do bramkarza, to - jak życie pokazało - mamy na tej pozycji zawodnika na poziomie finału Champions League. Także w sumie chyba nie jest źle. :D

19. 27.05.18 19:36 rafitd

Za tydzień obowiązkowo 3punkty!!! I bez oglądania się na innych! Jak wygramy będzie dobrze, w innym wypadku ostatnie dobre wyniki mogą nic nam nie dać...

20. 27.05.18 18:42 zjs

Teraz serce na boisku w Głogowie i trzeba liczyć na sportową postawę Rakowa i GKS-u .

21. 27.05.18 18:04 Mm

@Darek - zgadzam się, Leszczu dziś wybronił nam mecz. Nie jest to mój faworyt w bramce, ale dziś trzeba go pochwalić za naprawdę udane interwencje - zwłaszcza w drugiej połowie.

22. 27.05.18 17:49 SNICKERS

Dziękujemy!!!

23. 27.05.18 17:25 Darek

Jak leszczu dramat? Akurat dzisiaj wybronił wynik więc nie pierdolmy farmazonów...wszyscy klasa + profesor Grzesiu. Szwankuje niestety grabz kontry i ustawienie / decyzję w kontrataku. Ramirez faktycznie wchodzi na 10 minut a daje z siebie 50%. Brawo za walkę!! Forza OKS. ps. Leszczu dziś w takiej dyspozycji wybtonilby Liverpoolowi LM

24. 27.05.18 17:03 Martini

Brawa za walke i 3 pkt. Teraz najwazniejszy mecz za tydzien. Przy wygranym meczu to mozliwe ze nawet bez barazy zostaniemy ale jesli przegramy to moze to byc ostatnia niedziela w 1 lidze. Wszystko w nogach i glowach pilkarzy. Tylko zwyciestwo!

25. 27.05.18 16:32 waldi812

Wszystkim należą się dziś oceny celujące za udany występ, Stal piłkarsko była lepsza, ale cechy wolicjonalne były zdecydowanie po naszej stronie. Jedynie Dani Ramirez kolejny raz zawodzi, wchodzi chłop na 10 minut i zamiast przeorać murawę na pół biega jakiś zagubiony jak indianin w wielkim mieście. Mało w ni widać chęci i zapału, do tego zmarnowana setka, która mogła pozamiatać mecz, a tak była nerwówka. Dalszy plan to truizm, więc nie będe o tym pisał. Sytuacja jest niezła, bo łęczna ma jednak trudniejsze zadanie i musi wygrać z Gieksą, która nie będzie łatwym rywalem i pewnie będzie chciała wygrać ostatni mecz przed własną publicznością. Fajnie, że wraca Tanczyk, choć Zajac zagrał dziś niezłe zawody.

26. 27.05.18 16:30 zjs

Jak można mając taką użytkową technikę jak Ramirez spartolić taką szansę!?

27. 27.05.18 15:58 SzEFoo

Grzesiu Lech!! Bardzo ciężki mecz. Brawo za walkę ! Jeśli wygramy w Głogowie to powinniśmy się utrzymać bez baraży.

28. 27.05.18 15:49 jeod

Wstydu to niech leszczu oszczędzi. Miał dwie super interwencje, ale całokształt to dramat.

29. 27.05.18 14:55 lechita